ایزایران لپ تاپ

با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

شبكه هاي وايرلس به شدت تحت تاثير متغير هاي خارجي و داخلي قرار مي گيرند كه از آن جمله مي توان به پديده هاي آب و هواييمانند :باد، باران ، برف ، مه ، دما و فشار كه همگي ناشي از موقعيت جغرافيايي منطقه مورد نظر مي باشد اشاره كرد .

لازم به ذكر است كه امواج حاصل در شبكه هاي وايرلس از نوع الكترومغناطيس (EM) مي باشند .
شكست امواج الكترومغناطيسي در اتمسفر
امواج Wireless در لايه تروپوسفر كه از سطح زمين شروع شده و بسته به موقعيت زمين و شرايط جوي به ارتفاع 10 تا 17 كيلومتر هم مي رسد، انتشار مي يابند .
* لايه تروپوسفر شامل مجموعه اي از گازها و همچنين بخار آب مي باشد .
* با افزايش ارتفاع به ازاي هر 300 متر دما 2 درجه كاهش مي يابد .
* سرعت فاز جبهه موج در ارتفاعات بالاتر كمي بيشتر خواهد بود كه باعث ايجاد انحنا در موج EM مي شود .
* مسير انتشار جبهه موج با عبور از اتمسفر انحنا پيدا مي كند كه به اين خم شدگي (( پديده شكست )) مي گويند.
اين ضريب شكست به عوامل زير بستگي دارد :
1) فشار كلي اتمسفر
2) فشار بخار آب
3) دماي هوا
تاثير باران بر انتشار امواج EM
باران از 3 طريق بر امواج EM تاثير مي گذارد :
1) قطرات باران با شعاعي كمتر از طول موج تابشي، انرژي موج را با استفاده از تاثير گرمازايي جذب مي كنند و باعث كاهش انرژي موج مي شوند كه به شدتوابسته به فركانس موج تابشي مي باشد .
2) قطرات بزرگ تر باران كه تقريبا اندازه طول موج تابشي هستند، باعث پراكندگي طول موج مي شوند و اين امر باعث كاهش دامنه موج مي شود .
ميزان پراكندگي به عوامل زير بستگي دارد :
الف ) ميزان توزيع قطرات باران
ب ) جهت گيري قطرات باران
ج ) شدت قطرات باران
3) قطرات باران باعث مي شوند قطبيت موج تابشي به دليل پراكندگي از بين برود و موج تابشي تضعيف گردد كه به عوامل زير بستگي دارد :
الف ) ميزان توزيع قطرات باران
ب ) جهت گيري قطرات باران
ج ) شدت قطرات باران
د) ميزان مسيري كه موج در معرض باران قرار دارد
تاثير مه و برف بر امواج
مه كه همان مجموعه اي از قطرات بخار آب مي باشد و دانه هاي برف موجود درهوا به دليل شكل كروي كه دارند، باعث ايجاد پراكندگي در امواج الكترومغناطيس و در نتيجه تضعيف امواج مي شوند.
ميزان تضعيف هم به عوامل زير بستگي دارد :
1) طول موج نور تابشي
2) ميزان تراكم و اندازه دانه هاي برف
3) طول مسيري كه موج در معرض برف و مه قرار دارد
درخشش اتمسفري و تاثير آن بر امواج الكترومغناطيسي
درخشش اتمسفري يكي از پديده هاي حاصل از شكست نور مرئي است . اين پديده از تغييرات سريع دما و رطوبت حاصل مي شود . درخشش زمين در بيابان هاي داغ و چشمك زدن ستاره ها از نمونه هاي اين پديده هستند .
در مناطقي كه وسعت حوزه درخشش از ميزان توسعه پرتو كمتر است، پرتوپراكنده مي شود و دامنه سيگنال كاهش مي يابد . به عبارتي باعث كمرنگ شدن سيگنال نوري و كاهش ميزان سيگنال به نويز تا حد آستانه مي شود . ميزان تاثير اين اثر بر امواج الكترومغناطيس، بستگي به وسعت حوزه درخشش دارد.
تاثير باد بر شبكه هاي وايرلس
وزش باد با فشار وارد بر روي آنتن ها و ايجاد لرزش و انحراف در آنها از كارايي شبكه هاي وايرلس مي كاهد .
دو عامل زير باعث كاهش ميزان پوشش آنتن و در نتيجه افت شديد سيگنال دريافتي مي شود :
1) تغيير جهت آنتن
2) لرزش آنتن
اتلاف در فضاي آزاد
در حالت كلي مي توان گفت ميران اتلاف انرژي موج در اثر انتشار در فضاي آزاد به عوامل زير بستگي دارد:
1) فاصله
2) فركانس موج
كه از طريق رابطه زير قابل محاسبه مي باشد :
L =C+20 *Log (D)+20 *Log (F)
L =Loss
F =Frequency
C =Constant =36.6
D =Distance

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار