ایزایران لپ تاپ

با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

ترمينالهاي اتصال (TERMINALBLOCK ) – ( WIERING ) 

تغذيه اين چشمي 6 الي 9 ولت dc مي باشد و دو ترمينال براي اتصال منبع تغذيه مشخص شده است اين ترمينال ها با علامت + و – يا GND و VIN مشخص مي شوند . دو عدد ترمينال نيز براي اتصال به دو سر كنتاكت بسته رله ي روي برد موجود است كه با عبارت ALARM يا RLY-NC مشخص شده اند . ممكن است در بعضي از چشمي ها عبارت Rely نيز براي اين قسمت نوشته شود . توجه كنيد كه اين كنتاكت در حالت عادي بسته است (NC ) و در صورت تحريك سنسور به صورت باز در مي آيد . اگر از تعداد بيشتري سنسور استفاده شود بايد كنتاكت بسته ( ALARM ) در تمام سنسورها با هم سري شده و سپس به مركز كنترل وصل گردد .
لازم به ذكر است كه در مدل IR-TEC با در آوردن جامپر مربوط روي برد ( NO ) مي توان اين كنتاكت را به صورت باز در آورد و از آن جهت اتصال در سيستم تلويزيوني مدار بسته CCTV استفاده كرد .
دو ترمينال ديگر نيز روي P.C.B به عنوان TAMPER وجود دارد كه به دو سر يك شستي باز مينياتوري روي برد وصل مي باشند و به صورت سري با ترمينال TAMPER ساير سنسورها به مركز كنترل وصل مي شود . هنگام بستن قاب سنسور اين شستي تحت فشار قرار مي گيرد و بسته مي شود و اگر فردي اقدام به باز كردن قاب كند اين شستي باز شده و مركز كنترل اعلام خطر مي كند.
- LED نشانگر :
هنگام حركت انسان از جلوي سنسور اين LED روشن مي شود و بعد از انجام تست اوليه مي توان با در آوردن جامپر LED روي برد آن را غير فعال و خاموش كرد .
- جامپر تنظيم تعداد پالس ( P.cnt ) و ( p.c ) :
براي كم كردن امكان اعلام خطر اشتباهي كه ممكن است به دليل شرايط محيطي يا تداخل ناشي از خطوط برق اتفاق بيافتد امكان شمارش روي اين سنسور ها قرارداده شده است تا سنسور تنها پس از دريافت تعداد پالس مشخص شده ايجاد آلارم كند . در مدل ir-tec با قرار دادن جامپر مربوطه روي پين هاي مشخص شده روي p.c.b مي توان تعداد پالسها را روي 2 يا 3 تنظيم كرد . در اين صورت سيگنال آلارم وقتي فرستاده مي شود كه به تعداد مشخص شده و با فاصله 20 ثانيه پالس فرستاده شود . در مدل KLAXON با در آوردن جامپر تعداد پالس يك مي شود و با قرار دادن آن روي پين هاي 2 و 3 تعداد پالس 2 مي شود . و با قرار دادن جامپر روي پين هاي 1 و 2 تعداد پالس 3 مي شود .
توصيه مي شود در اين مدل براي لنزهاي پرده اي و رنج بلند پالس را روي 2 بگذاريد و براي فواصل بيشتر از 12 متر نيز تعداد پالس را روي 3 نگذاريد .
اين سنسورها پهناي پالس را نيز در نظر مي گيرند و در صورتي كه تعداد پالس توسط بدن انسان به صورت ممتد ايجاد شود بدون معطلي سيگنال الارم فرستاده مي شود .
- تنظيم منطقه ديد چشمي ( سنسور ) :
در سمت چپ برد يك پيچ يا قفل وجود دارد كه برد را روي قاب محكم مي كند با شل كردن آن مي توان برد را بالا يا پايين برد . در سمت راست نيز نشانگري وجود دارد كه روبروي آن اعدادي حك شده است . با حركت دادن برد و تنظيم نشانگرروي اعداد مختلف و تنظيم ارتفاع نصب چشمي مي توان محوطه تحت پوشش سنسور را تغيير داد .
توجه : سنسورها ممكن است داراي يكي از 4 نوع لنز زير باشند كه هر كدام الگوي ديد ( منطقه تحت پوشش ) متفاوتي از نظر زاويه و برد دارند ، و معمولا در كاتالوگ سنسورها نشان داده مي شود .

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار