logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

اينترنت و زبان هاي برنامه نويسي وب

انجمن سازندگان كامپيوتر اروپا European Computer Manufacturing Association ECMA به طور رسمي از سال 1981 فعاليتهاي خود را شروع كرد تا نياز استانداردسازي فرمهاي عملياتي كامپيوتر از جمله زبانهاي برنامه نويسي و كدهاي ورودي و خروجي را تهيه كند.
به گزارش موج ، انجمن سازندگان كامپيوتر اروپا در ژنو و در كنار اداره مركزي سازمان بين المللي استاندارد ISO و كميسيون علوم الكترونيكي بين المللي IEC مستقر است. نام ECMA در سال 1994 به انجمن يكنواختي اطلاعات و سيستمهاي ارتباطي اروپا تغيير يافت تا بتواند در محدوده بيشتري به فعاليت بپردازد. وظيفه اصلي ECMA مطالعه، گسترش و تصويب استانداردها و گزارشهاي فني در زمينه اطلاعات و تكنولوژي است.
انجمن سازندگان كامپيوتر اروپا از شركتهاي مختلف سازنده كامپيوتر تشكيل شده ولي نميتواند مانند سازمان استاندارد بين‌المللي ISO عمل كند و مسئوليت آن در حد همكار و مشاور اغلب موسسات ملي يا بين المللي باقي مانده است. اين انجمن تاكنون بيش از 270 استاندارد و70 گزارش فني منتشر كرده است كه از ميان آنها 85 مورد به عنوان استاندارد بين المللي توسط سازمان بين المللي استاندارد و يكنواختي ISO و 25 مورد به عنوان استاندارد خاص اروپا توسط موسسه استانداردهاي ارتباط از راه دور ETSI پذيرفته شده اند و در ميان آنها ECMA Script كه منبع و مبناي آن جاوا اسكريپت است به چشم ميخورد.
رعايت استانداردهاي تصويب شده اينترنت در هماهنگ كردن ساختار اينترنت در بخشهاي گوناگون طراحي و جستجو نقش اساسي دارد و با در نظر گرفتن مفاد آن، اطلاعات و فهرست سايتهاي موجود در اينترنت از مقررات يكنواخت و منسجمي پيروي خواهند كرد تا سرويس بهتر و بيشتري به بازديد كنندگان سايت ارائه كنند. استانداردهاي تصويبي بايد با نمايشگرهاي نسخه‌هاي قديمي اينترنت هم هماهنگي داشته باشد و اگر مرورگري نتوانند تمام محتواي سايت را نمايش دهند بايد حداقل متن و نوشته‌ها را باز كرده و در معرض ديد بازديد كننده قرار دهد.
مقدمات استفاده از جاوا اسكريپت كه يك زبان برنامه نويسي با گرايش به اشياء Object Oriented است از سال 1995 شروع شده است (مفهوم گرايش به شئ بر خلاف اشياء دنياي حقيقي مانند ميز، بشقاب و چنگال به اشياء مجازي داخل نمايشگرها و مرورگرهاي اينترنت مانند فرم، جدول و پنجره‌هاي گوناگون اطلاق ميشود)
جاوا اسكريپت اصولاً براي تهيه و طراحي وبسايت و توسط Brendan Eich از كاركنان شركت نت اسكيپ برنامه نويسي شده است. اين زبان در ابتدا با عنوان Mocha و سپس با نام LiveScript شناخته ميشد كه در نهايت به JavaScript تغيير نام داد. جاوا اسكريپت از جهت نگارشي به ساختار و تركيب بندي زبان برنامه نويسي جاوا كه متعلق به سان مايكروسيستمز است شباهت فراوان دارد ولي هيچ ارتباط موضوعي، تجاري و برنامه نويسي در آن دو وجود ندارد.
جاوا اسكريپت براي اولين بار در بين سالهاي 1999ــ1997 توسط انجمن سازندگان كامپيوتر اروپا ECMA بازخواني و بازنگري شد و پس از مطابقت با استانداردهاي ECMA262 در ماه ژوئن 1997 به عنوان يكي از زبانهاي رسمي طراحي وبسايت مورد پذيرش قرار گرفت. سازمان استاندارد جهاني ISO نيز در ماه آپريل 1998 هماهنگي آن را با قوانين مورد تاييد قرار داد.
تغيير نام از LiveScript به JavaScript تقريباً زماني اتفاق افتاد كه نت اسكيپ مرورگر اينترنت خود را براي پشتيباني از جاوا آماده ميكرد. تعويض نام LiveScript به جاوا اسكريپت به علت شباهت در ساختار تركيب كلمات و دستورات و الهام هر دو از زبان برنامه نويسي C موجب سردرگمي برنامه نويسان شده بود. اكنون پس از گذشت سالها محبوبترين زبان اينترنت جاوا اسكريپت است و از آن به دليل مطابقت با هر دو زبان اچ تي ام ال و جاوا با عنوان ركن اصلي نسل آينده اينترنت ياد ميكنند. مايكروسافت پس از احساس موفقيت جاوا اسكريپت به مقابله با آن برخاست و در 16 جولاي 1996 زبان برنامه نويسي جي اسكريپت را كه دقيقاً از جاوا اسكريپت رونويسي شده بود را عرضه كرد.
موفقيت جاوا اسكريپت مديون چند عامل مهم ميتواند باشد.
ــ جاوا اسكريپت مشكلات جاوا را در اينترنت ندارد.
ــ بخشهاي سايت را قطعه بندي كرده و كدها را در آن بخش فعال ميكند.
ــ كدهاي خود را بدون نياز به دانلود نشان ميدهد.
ــ كدهاي آن پس از كپي و انتقال به متون موجود در اچ تي ام ال مورد پذيرش نمايشگرهاي اينترنت است.
در اولين روزهاي تاسيس شبكه جهاني www دستورات HTML بسيار ساده و آسان بود و فراگيري و آموزش آن بيشتر از چند روز طول نميكشيد ولي همگام با پيشرفت اينترنت طراحان خواستار كنترل بيشتري در طراحي صفحات و ارتباط بين بازديدكنندگان و مديران سايت بودند كه زبان اچ تي ام ال نميتوانست نياز آنان را برطرف كند. چنين نيازي سبب شد تا شركت نت اسكيپ تصميم گرفت براي رفع مشكلات خود از جاوا اسكريپت كمك بگيرد.
با وجود نزديكي حروف كلمات در اسم برنامه‌هاي Java و JavaScript، هيچگونه شباهت تكنيكي و مفهومي بين اين دو برنامه وجود ندارد. جاوا يك زبان برنامه نويسي بدون نقص است و از آن با عنوان نسل بعدي برنامه هاي c و ++c ياد ميشود و جاوا اسكريپت مطلقاً براي اينترنت نوشته شده است.
اسكريپت
زبانهاي برنامه نويسي كه بر اساس اسكريپت نوشته شده‌اند براي تهيه و طراحي صفحات وب استفاده ميشوند. اين گونه زبانها نمونه كوچك شده و خلاصه‌اي از زبانهاي برنامه نويسي اصلي هستند و معمولاً تعدادي از فرامين و توانايي‌هاي آنان مانند امكان نگارش و يا ذخيره سازي و پاك كردن فايلها در كامپيوتر استفاده كننده حذف شده است.
وي بي اسكريپت
اين زبان خلاصه‌اي از زبان ويژوال بيسيك Visual Basic VB است و كساني كه ميتوانند با آن برنامه نويسي كنند با اندكي آموزش تفاوتهاي وي بي را با وي بي اسكريپت تشخيص خواهند داد. اگر چه زبان VB Script براي اضافه كردن جلوه‌هاي ويژه در صفحات اينترنت به كار ميرود ولي كاربرد عمده آن در در نوشتن برنامه‌هاي سرور است كه بر اساس تكنولوژي ASP صورت ميگيرد. يادگيري اين زبان براي كساني كه تا كنون برنامه نويسي نكرده اند بسيار آسان است و شروع بسيار خوبي براي آشنايي و ورود به مشاغل برنامه نويسي ميتواند باشد.
جاوا اسكريپت
ساختار جاوا اسكريپت شباهت فراوان به زبان C دارد و بيشتر با قرار دادن كدهاي آن در داخل سايت و براي ايجاد جلوه‌هاي ويژه و عملياتي كه انجام آن با كدهاي اچ تي ام ال ممكن نيست انجام ميشود تا بازديد كنندگان سايت آن را مشاهده كنند. سايتهايي كه حروف به دنبال ماوس در نوسان هستند و يا از افكتهايي مانند نشان دادن ساعت و شمارشگر و يا رنگي كردن بخشهايي از صفحات اينترنت، يكسان كردن خطوط و اندازه آن كه بيشتر به بازيهاي كودكانه ميماند و براي اجراي عمليات آنها نيازي به پردازش توسط سرور نيست توسط جاوا اسكريپت نوشته شده‌اند. جاوا اسكريپت ميتواند در سرورها نير برنامه نويسي شود، اما به دليل راحتي در استفاده، طراحان اينترنت به كار گيري وي بي اسكريپت را به جاوا اسكريپت ترجيح ميدهند. يكي از تفاوتهاي عمده اين دو زبان در طرز نوشتن حروف است. در VBS استفاده از حروف كوچك و بزرگ هيچ تفاوتي ندارد اما در JavaScript اگر دستوري كه بايد با حروف كوچك نوشته شود با حروف بزرگ بنويسند با پيام اشتباه مواجه خوهند شد. سايت www.anfyteam.com ميتواند نمونه خوبي از كارايي جاوا اسكريپت باشد و از آنجا كه كپي و قرار دادن كدهاي جاوا اسكريپت در هر وبسايتي امكان دارد سايت انفي امكان دانلود و ساخت افكتهاي و جلوه‌هاي ويژه و قرار دادن آنها را در ميان كدهاي اچ تي ام ال براي علاقمندان فراهم كرده است.
جاوا اسكريپت يك زبان برنامه نويسي با كدها و دستورات ساده است كه ميتواند مستقيما در HTML جاي بگيرد و به همراه HTML به وسيله‌ي مرورگر خوانده و نشان داده شود. جهت نمايش فايلها و كدهاي جاوا اسكريپت استفاده كننده كامپيوتر مجبور نيست برنامه و يا فايل ديگري (مانند فايلهاي فلش و موزيك كه به دانلود Flash Player و ياReal Player احتياج است) را دانلود و در سيستم خود نصب كند. جاوا اسكريپت با خود اطلاعات و كدهايي را حمل ميكند كه آن كدها به نمايشگرهاي اينترنت دستورات و دستورالعمل‌هاي لازم را جهت محاسبه، پردازش و يافتن و رد يابي اطلاعات ورودي و خروجي جهت نشان دادن جلوه‌هاي ويژه نشان ميدهند.
با آن كه اسكريپت‌هاي برنامه نويسي و طراحي اينترنت فراواني در دسترس طراحان و برنامه نويسان اينترنت وجود دارد كه بهتر و حرفه‌اي تر از جاوا اسكريپت عمل ميكنند، اما به دليل سهولت در فراگيري كدها، دانلود سريع در صفحات اينترنت و علاقه طراحان و كساني كه با با اچ تي ام ال آشنا هستند جاوا اسكريپت همچنان محبوبيت خود را حفظ كرده است.
جي اسكريپت
مايكروسافت در مقابله با جاوا اسكريپت و نمايشگر نت اسكيپ زبان برنامه نويسي خاص خود را بر پايه اينترنت اكسپلورر نسخه 3 تدوين و آن را با نام جي اسكريپت معرفي كرد. در آن زمان برنامه نويسان و طراحان سايتهاي خود را با نت اسكيپ آزمايش ميكردند و به اكسپلورر چندان اعتنا و اعتمادي نداشتند. اين رسم همچنان ادامه دارد و سايتها ابتدا در نمايشگر موزيلا و فاير فاكس امتحان شده و نشان داده ميشوند و به قانون اول موزيلا بعد مرورگرهاي ديگر احترام ميگذارند.
شركتهاي معتبري مانند بلاكس Blox و نونا KnowNow سايتهاي طراحي شده خود را كاملاً منطبق با جاوا اسكريپت ميسازند و تقريباً مايكروسافت را قانع كرده‌اند كه نسل آينده اينترنت بر پايه كدهاي جاوا اسكريپت ساخته خواهند شد. بحشهاي عمده‌اي از تكنولوژي MSDN مايكروسافت با جاوا اسكريپت هماهنگي كامل دارد و به همين دليل است كه وي بي اسكريپت مايكروسافت كم كم به بوته فراموشي سپرده شده است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

دوره های آموزشی ما

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر دی وی آر و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته و دوربین مداربسته در انستیتو انفورماتیک فنی کار