logo1398

با اعطاء مدرک بین المللی فنی و حرفه ای | جهت دریافت وام و ارائه مدرک به اتحادیه های صنفی

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

موتور جستجوي Live.com

مایكروسافت در حال حاضر امیدوار است تا ظاهر جدید و عملكرد دقیق تر جستجوگرجدیدش كه در حالت آزمایشی قرار دارد به حدی باشد كه بتواند كاربران گوگل و یاهو را به سوی خود جذب كند.
MSN به قدری از یاهو و گوگل عقب افتاده است كه مایكروسافت كار زیادی برای جبران فاصله دارد. طبق آخرین آمار پایگاه Nielsen NetRatings، سهم گوگل از بازار جستجو 48 درصد، یاهو 22 درصد و MSN فقط 11 درصد است. فاصله ای كه در سال های اخیر هر روز بیشتر هم شده است.
اینترفیس موتور جستجوی جدید مایكروسافت نسبت به ظاهر سنتی و قدیمی MSN بطور قابل ملاحظه ای متفاوت است و جذابیت بیشتری دارد. "كریستوفر پین"، نائب رئیس مایكروسافت در بخش جستجو می گوید: "ما بر این باور هستیم كه صنعت جستجو در مراحل اول رشد خود قرار دارد و جای پیشرفت بسیاری وجود دارد. علاوه بر این من فكر نمی كنم هنوز به حد كافی برای بدست آوردن رضایت كاربران نسبت به رقبایمان متفاوت نشده ایم و امكانات بیشتری را فراهم نكرده ایم."
اما اگر برای مایكروسافت متفاوت بودن هدف است، Windows Live قطعا به این هدف دست یافته است. برخی امكانات منحصر به فرد آن، قرار دادن لیست 10 جستجوی برتر در بالای صفحه، امكان اسكرول در صفحه نتایج سایت؛ بطوری كه در هر صفحه 30 نتیجه قابل دیدن است، امكان افزایش یا كاهش تعداد نتایج صفحه نمایش است.
نسخه بتای ویندوز لایو تنها یك نمونه آزمایشی موتور جستجوی جدید مایكروسافت محسوب می شود و البته باگهای اندكی در آن وجود دراد كه احتملا بزودی برطرف می شود. این جستجو هم اكنون از طریق سایت لایو مایكروسافت در Live.com قابل استفاده است.
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد اگر چه گوگل کماکان حاکم مطلق دنیای جست وجوی اینترنتی است، اما مایکروسافت در حال کاهش فاصله خود با این رقیب دیرینه است. تحقیقات موسسه پژوهشیcomscore حاکی است تعداد جست وجوهای اینترنتی در ماه ژوئن تنها در ایالات متحده بالغ بر 5/11 میلیارد مورد بوده است که این رقم نسبت به ماه قبل از آن یعنی می 7 درصد افزایش نشان می دهد. بر همین اساس از این رقم حدود 7 میلیارد جست وجو در گوگل انجام شده که نسبت به ماه قبل از آن 6 درصد افزایش نشان می دهد. همچنین یاهو با 4/2 میلیارد جست وجو و اختصاص 9 درصد از بازار جست وجوی اینترنتی به خود در رتبه دوم است. اما یک میلیارد جست وجوی اینترنتی هم در سایت msn مایکروسافت انجام شده که نشانگر افزایشی 15 درصدی در عرض یک ماه است.کارشناسان معتقدند راه اندازی سرویس های جدید توسط مایکروسافت و از جمله سرویسlive search که از فناوری تازه ای برای جست وجوی اینترنتی بهره می برد در کسب این موفقیت بی تاثیر نبوده است. از سوی دیگر مایکروسافت به دنبال خریدpowerset است که مبدع فناوری های نوین جست وجو است.برخی صاحب نظران بر این باورند تحرکات جدید مایکروسافت و یاهو ممکن است در دراز مدت اقتدار سنتی موتور جست وجوی گوگل را باز هم کاهش داده یا به طور کامل در هم بشکند.
شرکت مایکروسافت از راه اندازی موتور جست وجوی اینترنتی جدیدی خبر داده که می تواند با گوگل و یاهو رقابت کند .
در حال حاضر نسخه بتای این موتور جست وجوی جدید با نام live search عرضه شده و مایکروسافت اعلام کرده که به زودی آن را تکمیل خواهد کرد .
شرکت مایکروسافت پیش بینی کرده که live search می تواند میزان بازدیدکنندگان msn را افزایش دهد و اقبال کاربران جهانی را برای استفاده از خدمات اینترنتی مایکروسافت بیشتر کند .
طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده، قرار است که live search جایگزین msn search شود و خدمات خود را همزمان به 23 زبان مختلف در اختیار کاربران می گذارد .
شرکت مایکروسافت چندی پیش موتور جست وجوی دیگری را به آدرس www . live . com راه انداخته بود که خدمات اینترنتی مختلفی را به کاربران عرضه می داشت .
مقامات مایکروسافت هدف خود از راه اندازی این موتورجست وجو را رقابت بیشتر با گوگل و یاهو اعلام کرده اند .
رقابت موتورهاي جستجو :
با ورود جدی یاهو و بعد از آن مایکروسافت به دنیای موتورهای جستجو و رقابت با پادشاه دنیای جستجو در وب یعنی گوگل فصل جدیدی در تجارت و کسب درآمد در وب آغاز شد .
بسیاری از کارشناسان اگر چه با تردید به ورود این دو رقیب تازه می نگریستند اما همگی انتظار نوآوریهای جدید و تغییرات در بین سایتها رقبا را داشتند . مدتهاست که مهمترین خبرهای دنیای وب اختصاص به چند موتور جستجو گوگل ، یاهو ، msn و ask دارد .
این خبرها آنقدر ادامه داشته است که دیگر برای بسیاری مزه اولیه خود را از دست داده است . حتی نوآوریها و رقابتها نیز جذابیت سابق را ندارند . تنها کافیست یکی از رقبا کاری را انجام دهد تا گاهی در ظرف چند روز نسخه مشابه ای از آن از سمت دیگر رقیبان معرفی شود .
اما چه کسی تاکنون برنده این رقابت بوده است؟ من فکر میکنم برنده فعلی Yahoo است . این سایت ضمن اینکه نتایج جستجوی قابل قبولی عرضه میکند در زمینه امکانات جانبی نیز از رقبای دیگر خود بخصوص گوگل پیش افتاده و حتی در امکانات مشابه به شکل بهتر و تکمیل تری کار کرده است .
در ضمن این سایت موفق شده است تا مخاطبان و کاربران بیشتری برای بخش جستجوی خود جذب کند . اما حقیقتا من از موفقیت یاهو میترسم . این شرگت اگرچه ثابت کرده است که میتواند سرویسهای مطمئن با کیفیتی را ارائه کند اما تجربه نشان داده است که هر وقت این سایت به قدرت و موقعیت خاصی دست یافته است با دیدی انحصار طلبانه و کاملا تجاری به آن نگریسته است . نمونه ای از آن در دایرکتوری یاهو دیده می شود جایی که عضویت در آن گران تمام میشود و حتی از بروزرسانی آن نیز خبری نیست .
حتی امروز نیز یاهو سیاستهای نه چندان دلچسبی را برای درج و معرفی سایتهای جدید به موتور جستجوی خود در نظر گرفته است . برای درج رایگان و البته محدود سایت نیاز به ثبت نام و گرفتن account از این سایت دارید و در عین حال یاهو سرویسهای پولی را نیز برای معرفی سایتها به موتور جستجوی خود تبلیغ میکند . همچنین بایستی یادآور شوم که یاهو سابقه نابودی دو موتور جستجوگر مطرح جهان را با کنار گذاشتن دیتا بیس و موتور کروالر آنها و تبدیل کردن آنها به پوسته هایی برای عرضه نتایج جستجوی باهو نیز دارد .
در واقع یاهو به دیدی کاملا تجاری به این قضیه نگاه میکند که میتواند برای کاربران و دنیای وب مشکل ساز شود .
اما ثمره این رقابت برای مایکروسافت تا به امروز فقط یک موتور جستجوگر اختصاصی بوده است . سایت msn تا قبل از این از نتایج یک موتور جستجوگر دیگر استفاده میکردند و گرچه به دلیل جذابیت پرتال msn و برخی پیش فرضهای IE کاربران زیادی را نیز جذب کرده بود اما تا قبل از تهیه موتور جستجوی اختصاصی خود کارشناسان آنرا جدی نمیگرفتند . در عین حال به نظرم msn از رقابت یاهو و گوگل عقب افتاده است . ما هروز اخبار جدید را از امکانات و برنامه های Yahoo ، گوگل و حتی ask می شنویم و مشخص است که msn جایگاه مناسبی در بین اخبار موتورهای جستجو ندارد
اما در نهایت لازم می بینیم که از سایت ask هم نام ببرم . سایت ask نه از نظر تکنولوژی به پای گوگل میرسد و از نظر تعداد کاربر به پای یاهو و یا msn و مانند یاهو و msn نیز پرتال جذابی را برای جذب کاربران در اختیار ندارد اما میتوان آنرا یکی از رقبای جدی ، سرحال و فعال دانست . سایت ask در برخی نوآوریهای مانند جستجوی شخصی و اصولا آنچه مربوط به رابطه کاربر یا سایت جستجوگر است از رقبای خود با سابقه تر است اما این سایت درصد محدودی از جستجو در وب را تحت پوشش دارد و این شاید بزرگترین مشکل این سایت باشد .
باید بگویم یک تغییر بزرگ در دنیای موتورهای جستجو پیش آمده است . زمانی مهندسین و شرکتهای صاحب تکنولوژی تصمیم گیرندگان اصلی آن بودند ولی امروز این سرمایه داران و تاجران هستند که تصمیم گیرندگان نهایی هستند .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری بخش اداری : 9 صبح تا 7 عصر

کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

دوره های آموزشی ما

آشنایی بیشتر با بازار کار

ecu fannikar.com

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر دی وی آر و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته و دوربین مداربسته در انستیتو انفورماتیک فنی کار