با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

باید پذیرفت فناوری خنک کننده های آبی در کنار مزایای آن به علت قیمت بالایی که به نسبت خنک کننده های جامد دارد و همچنین کما بیش به علت پیچیدگی نصب و بکار گیری سبب میشود که اغلب کاربران به صورت محتاطانه به سوی آن بروند و از جهت شاید معرفی جدیدترین انواع خنک کننده های جامد خالی از لطف نباشد.
هنگامی که تصمیم میگیریم سرعت پردازنده و یا هر بخش دیگر از سیستم خود را افزایش دهیم و یا اینکه از سخت افزار های قوی تری در سیستم استفاده کنیم اولین چیزی که در ذهن ما نقش می بندد و آن را به خود مشغول می سازد گرماست.چیزی که ممکن است باعث ناپایداری و حتی نابودی سیستم شما گردد. در عین حال همواره افزایش دهندگان سرعت یا به اصطلاح اورکلاکر ها( over clockers ) به دنبل بهترین و سریع ترین سیستم خنک کننده ها برای سیستم خود میباشند.
البته ممکن است یک کاربر معمولی به همان فنی که به همراه پردازنده های شرکت اینتل و یا amd ارائه میشود اکتفاکند ،اما یک کاربر حرفه ای همواره به خاطر دارد که هر قدر گرما را از سیستم خود دور کند عمر آن را افزایش یافته، بر سرعت و راندمان کاری افزوده و مشکلات کمتری در رابطه با هنگ کردن و ناپایداری هابرای او به وجود خواهد آمد که البته امرخنک سازی به خصوص در مورد پردازنده یک بحث خیلی مهم می باشد و پایداری و کارایی سیستم به طور ویژه ای به درجه حرارت پردازنده بستگی دارد و تذکر این نکته در اینجا ضروری است که تجربه نشان داده است که حتی سیستم های خنک کننده خیلی ضعیف ، خیلی بهتر از فن و هیت سینک ( HeatSink ) خود پردازنده ، می توانندبه خنک کردن آن بپردازند. همانطور که در مقدمه اشاره شد ،معمولا وقتی صحبت از انتخاب یک سیستم خنک کننده برای پردازنده می شود ،کاربران معمولی کمتر به فکر انتخاب یک سیستم خنک کننده مایع ( Liquid cooling system ) ما افتند. چون معمولا این سیستم های خنک کننده ، قیمت بالاتری دارند و نیاز به آنها کمتر احساس می شود . ضمن اینکه اور کلاکر های حرفه ای که به دنبال ثبت رکورد ها ی خود هستند ،ممکن است حتی از سیستم های خنک کننده نیتروژن مایع نیز استفاده کنند.
به هر حال با توجه به نیاز و البته بودجه کاربر ، انتخاب یک سیستم خنک کننده مناسب برای پردازنده ، می تواند عملکرد آن را تا حد زیادی بهبود ببخشد. همچنین با توجه به اینکه به جز اورکلاکر های حرفه ای ،در حال حاضر و در میان جامعه کاربران ایرانی ،کمتر کسی ممکن است به فکر خرید یک سیستم خنک کننده مایع بیفتد ، تصمیم داریم که در این قسمت از تحقیق ،در مورد سیستم های خنک کننده جامد( Fan & Heatsink ) بحث کنیم.
Thermaltake BigThpoon VX
Big Thpoon برای تمام کسانی که با دنیای خنک کننده آشنا هستند، یک نام کاملا آشنا محسوب می شود ، چون Big Thpoon در حدود چند سلی است که در بازار مشاهده میشود و همواره مورد توجه بوده است.
Big Thpoon VX جدید ترین مدل این خنک کننده می باشد . این خنک کننده از پره های بزرگ آلومینیومی تشکیل شده است که 6لوله انتقال گرمای 6 mm مسی را احاطه کرده و به آنها جوش خورده است . همچنین این خنک کننده دارای یک فن 12 cm است که در صورت تمایل می تواند با یک فن دلخواه دیگر تعویض شود.این فن دارای یک تنظیم کننده سرعت می باشد که قادر است سرعت این فن را بین دو سرعت 1300rpm و 200rpm تغییر دهد. همچنین این فن می تواند جریان هوایی را در حدود 86.5cfm در بالاترین سرعت خود ایجاد کند . نکته دیگر میزان تولید صدای این خنک کننده می باشد که درسرعت پایین 16 دسی بل و در سرعت بالا 24 دسی بل است.
البته اگر شما از خنک کننده انتخابی خود ، انتظار زیبایی و نور نیز دارید ،لازم است به شما بگوییم که این خنک کننده از هیچ گونه LED بهره نمی برد.در مورد کارایی و عملکرد این خنک کننده باید بگوییم به طور متوسط این خنک کننده در حالتی که پردازنده در حالت Full Load نباشد، در بین همرده های خودش رتبه چهارم یا پنجم را کسب می کند و از این نظر یک انتخاب مناسب محسوب می شود (البته برای کسانی که سرعت پردازنده خود را افزایش نمی دهند) چون در آزمایشات انجام شده ،این خنک کننده در بیشترین سرعت فن خود ، در خنک کردن پردازنده اور کلاک شده ، از همرده های خود کمی عقب ماندو نظر ما را نسبت به خود کمی تغییر داد.
در مورد آزمایشات صدا که بر روی این خنک کننده انجام گرفته است نیز میتوان گفت که در سرعتفن 1300rpm این مدل یکی از کم صدا ترین خنک کننده ها می باشد ولی در سرعت 200rpm کمی صدا دار می باشد و اگر شما به صدای فن حساس می باشید این فن را به شما توصیه نمی کنیم.نکته منفی دیگر در مورد این فن وزن زیاد آن میباشد(درحدود 827 g )که در بین همرده های خود سنگین محسوب می شود.ولی درکل این سیستم مناسب به نظر می آید و میتواند به خوبی از پس خنک کردن کیس شما برآید،قیمت این سیستم در حدود 550000 ریال می باشد.
Thermaltake Maxorb
Maxorb نیز یکی دیگر ا ز محصولات پر طرفدار کمپانی Thermaltake می باشد که از تعداد زیادی پره های آلومینیمی تشکیل شده است که چیدمان دایره ای شکل دارند و یک فن 12cm در وسط این دایره تعبیه شده است.
همچنین دارای 6 لوله انتقال گرمای مسی 6mm می باشدکه وظیفه انتقال گرما را به نحو احسن انجام می دهند. maxorb هم مانند VX دارای سرعت فن 1300-200rpm می باشد و قادر است جریان هوایی را برابر 86.5cfm در بیشترین سرعت خود ایجاد کند.
لازم به ذکر است این فن که بطور موازی با سطح cpu و مادر برد قرار می گیرد ،هوارا به طور عمودی به سطح cpu به جریان در می اورد و اجزای کناری پردازنده را نیز خنک می نماید .پمچنین در کنار Maxorb همانند vx پیچی برای تنظیم سرعت فن وجود دارد که بسیار مفید می نماید. max orb دارای یک led آبی رنگ نیز میباشد که می تواند روشنایی و زیبایی را به داخل کیس شما ببخشد .بنابراین اگر بدنبال زیبایی نیز هستید ،این سیستم خنک کننده می تواند نظر شما را به خود جلب کند.
در آزمایش خنک سازی پردازنده cor 2 x6800 مدل max orb کارایی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت ولی خنک کننده های دیگری نیز بودند که خیلی بهتر از max orb عمل کردند .
برای مثال vx (البته با اختلاف بسیار اندک) در آزمایشات خنک سازی پردازنده اور کلاک شده x6800 (هر چند نتیجه قابل قبول بود )، ولی باز هم خنک کننده های دیگری نیز بودند که بهتر از max orb عمل کردند . هر چند ممکن است قیمت آنها کمی گرانتر از max orb باشد .
در آزمایش تست صدای تولید شده ، max orb درسرعت 1300rpm کمترین صدا را در بین رقیبان خود داشت ، ولی در سرعت 200rpm می توان گفت که یکی از آخرین خنک کننده ها بود و صدایش نسبت به سایر رقبا بیشتر به گوش می رسید .
با توجه به آنچه بر روی جعبه max orb نوشته شده است میزان صدای تولید شده ی این خنک کننده بین 16~24dba است.
از دیگر نکات مثبت max orb می توان به نصب ساده آن اشاره نمود و ازاین جهت مورد مورد رضایت همه خریداران می باشد.
همچنین وزن آن در حدود 465 g می باشد (در حدود نصف وزن vx ) و قیمت آن درحدود 530000ریال می باشد.
بنابراین اگر LED آبی رنگ Max orb شما را به خود جلب کرده است و همچنین به دنبال افزایش سرعت نیستید ،می توانید Max orb را خریداری کرده و وظیفه خنک سازی پردازنده خود را به آن بسپارید . به ویژه اینکه از نظر وزن و قیمت ، از هم رده های خودش کمی مناسب تر است.
در کل اگر بخواهیم در مورد Max orb اظهار نظر کنیم ، باید بگوییم که نتایج آن کاملا قابل قبول می باشد و کارایی بسیار خوبی دارد و برای یک پردازنده که قصد افزایش سرعت آن را از طریق اور کلاک نکرده باشند ، کاملا مناسب است.
Thermaltake V1
این سیستم خنک کننده که یکی از آخرین محصولات شرکت Thermaltake محسوب می شود ، متفاوت از سایر خنک کننده ها دارد.
V1 از دو لایه تشکیل شده است که هر لایه شامل تعداد زیادی پره مسی است و یک فن 12cm د رمیان این دو لایه تعبیه شده است . این فن قادر است با سرعت 1300~2000rpm بچرخد ودارای یک LED آبی رنگ است و با توجه به تمام مسی بودن این خنک کننده در تاریکی نمای بسیار زیبایی پیدا می کند.
همچنین شرکت Thermaltake برای کنترل سرعت این فن ،ا زیک درجه کنترل بهره گرفته است که بوسیله یک سیم 3inch به V1 متصل شده است که حتی می توان درجه کنترل کننده را به نحوی در خارج از کیس جای داد تا دسترسی به آن آسان تر شود.
نکته قابل ذکر دیگر در مورد V1 وجود 4 لوله انتقال حرارت مسی 6MM است که در بین پره های مسی جوش خورده اند و بنحو احسن به کار انتقال حرارت می پردازند.
طراحی هوشمندانه این خنک کننده و جریان چند سویه هوا در بین پره ها و انتقال خوب حرارت در V1 باعث شده است که در خنک کردن پردازنده بسیار خوب عمل کند و بهمین دلیل در آزمایشات نتایج خوبی را کسب کرده است و توانسته است بهتر سایر خنک کننده ها از جمله Max orb به خنک سازی پردازنده حتی درحالت اور کلاک شده بپردازد .
به طور کل نتایج بدست آمده بسیار خوب و رضایتد بخش است.
از نظر صدا نیز باید بگوییم که در سرعت 1300rpm بسیار آرامو بی صدا بود و در دورفن 2000rpm تا حد ممکن بی صدا و از این نظر بسیار مطلوب است .
نکته مثبت دیگر در مورد V1 نصب بسیار آسان آن است ،به طوری که بدون هیچ مشکلی می توان آن را نصب کرد . قابل ذکر است اکثر خنک کننده های High-Performance (با کارایی بالا ) نصب نسبتا سختی دارند و به همین دلیل نصب آسان برای V1 ،امتیاز بسیار خوبی محسوب می شود.
وزن v1 نیز در حدود 637g است که به نسبت سایر سیستم های خنک کننده ، زیاد محسوب نمی شود .قیمت آن نیز در حدود 60000ریال می باشد.
ZALAMAN CNPS9700 LED
این خنک کننده محصول شرکت ZALMAN میباشد که برای مدت ها یکی از پرطرفدارترین خنک کننده ها بود چندی پیش شرکت ZALMAN با تغییر بعضی جزئیات ، مدل LED CNPS9700 و LED CNPS9500 را تولید نمود که از بعضی جهات پیشترفت را نشان می دهد و از بعضی جهات پسترفت ! CNPS9700 نسبت به مدل قبلی خود ،کمی بزرگتر شده است و وزن آن از 530g به 746g رسیده است . صدای آن نیز از 18~27.5dBA به 19.5~35 رسیده است .
CNPS9700 متشکل از دو حلقه توپی شکل حاوی تعداد زیادی پره مسی است که یک فن 11cm همراه یک LED آبی رنگ در میان آن تعبیه شده است . این فن قادر است با سرعت 1250~2800RPM بچرخد.البته در سرعت 2800RPM ، صدای تقریبا زیادی تولید می کند و به نظر نمی رسد استفاده از از ایند سرعت برای ما زیاد خوشایند باشد .
با توجه به نتایج آزمایشاتی که در سایت های مختلف اینترنتی مشاهده کردیم ،متوجه شدیم که این خنک کننده برای اکثر کاربران مناسب است و می تواند به نحو بسیار خوبی حتی در حالت اور کلاک شده ، پردازنده شما را خنک کند . CNPS9700 در بیشترین سرعت خود یعنی 2800RPM کارایی بسیار خوبی از خود نشان داده است ولی همانطور که گفته شد به دلید ایجاد صدا استفاده از این سرعت زیاد خوشایند نخواهد بود.
به هر حال CNPS9700LED یکی از خنک کننده های پر طرفدار و شناخته شده در بین اورکلاکرها محسوب می شود و نسبت به CNPS9500LED کارایی آن پیشترفت خوبی داشته است البته قیمت آن در حدود60000ریال می باشد.
OCZ VINDICATOR
خنک کنند ه VINDICATOR ساخت کمپانی OCZ THCNOLOGY متشکل از 6لوله انتقال حرارت مسی است که در تعداد زیادی ورقه آلومینیمی جوش خورده اند و به شکل عمودی قرار گرفته اند.
همچنین یک فن 12cm نیز در کنار این سیستم خنک کننده قرار گرفته است تا این سیستم را از هر نظر کامل کند البته شما حتی می توانید این فن را جدا کنید تا این سیسنم بدون فن به خنک سازی پردازنده بپردازد.اما بدون فن کارایی این سیستم بسیار پایین خواهد بودو مناسب به نظر نمی اید .
وزن این فن در حدود 130g است و قادر است با سرعت 1000rpm جریان هوایی را در حدود 40cfm ایجاد کند .
میزان تولید صدای ایی سیستم نیز در حدود 18.5dBA می باشد .با توجه به جریان هوا و کارایی پایین این فن ما به شما توصیه می کنیم که از یک نوع دیگر فن بهره ببرید .
فن جایگزین این فن می تواند IXTREMA 120 تولید شرکت SilenX باشد تابا جریان هوایی برابر با 72CFM و تولید صدایی برابر با 14dBA این سیستم را تبدیل به یکی از بهترین سیستم های در حال حاضر نماید.
آزمایشات نشان می دهد این سیستم با فن خود کارایی چشم گیری ندارد و نمی توان آن را یک سیستم خوب نامید البته به تعویض فن سیستم کارایی آن اندکی افزایش خواهد یافت ولی باز هم از CNPS9700 و چند خنک کننده دیگر عقب می ماند .مثلا در آزمایش بر روی پردازنده Core X6800 اینتل در حالت لود در حالی که CNPS9700 دمای پردازنده را به 36در جه سانتی گراد رساند Vindiactor دمای پردازنده را به 41درجه رساند.
در آزمایش اور کلاکینگ (افزایش سرعت )پردازنده X6800 نیز خنک کننده Vindiactor با فن IXTREMA بسیار خوب عمل کرد و رتبه سوم را از آن خود کرد ولی با فن اصلی خود رتبه ششم را کسب کرد .
دیگر نکته منفی این خنک کننده وزن 630G آن بدون فن می باشد و نصب آن با چهار بست کوچک وبدون هیچ چیز دیگری بر روی سوکت 775کمی نگران کننده است چون ممکن است به مادر بورد آسیب رساند و وزن زیادی را نیز اشغال می کند

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار