با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

امنیت هدف نیست، بلکه یک سفر دائمی است. اغلب می‌شنوید که ایجاد امنیت پایان‌پذیر نیست.  این موضوع درست است چرا که وقتی امنیت شبکه‌تان را زیر نظر می‌گیرید، همیشه بایستی مراقب باشید که یک گام از مجرمان اینترنتی و افرادی که می‌خواهند به اطلاعات شما دسترسی یابند، جلوتر باشید. شما نمی‌توانید برای مدتی طولانی در یک سطح از امنیت باقی بمانید. چرا که مجرمان اینترنتی همواره روش‌های نفوذ خود را بهبود بخشیده و سخت‌تر تلاش می‌کنند و هر روز بر خلاقیت خود می‌افزایند تا به شبکه شما نفوذ کرده و به اطلاعات آن دست یابند. و در بسیاری موارد، حملات حتی به مسائل امنیتی شبکه مرتبط نیست، بلکه بیشترِ حملاتِ مخرب توسط افرادی که در داخل شبکه بوده و مجوز اتصال به شبکه را دارند ایجاد می‌شود.
به هرحال، حتی اگر امنیت پایانی نداشته باشد، لازم است که از مسایل موجود در این مسیر آگاه باشید. آن چه که در زیر می‌آید، مواردی هستند که شما بایستی برای بهبود وضع امنیت سازمانتان انجام دهید.
بهبود امنیت فیزیکی
در مقوله امنیت جمله‌ای است که می‌گوید: «اگر آدم بده بتوانند کنترل فیزیکی کامپیوتر را به دست گیرد، بازی تمام است». وقتی که دستگاه به دست این افراد افتاد، آنها می‌توانند با استفاده از ابزاری که در دست دارند به اطلاعات هارد دیسک و هر اطلاعاتی که به کامپیوتر آمده و از آن خارج می‌شود دسترسی یابند. از این رو، پیش از اینکه به دیگر روش‌های امنیت فکر کنید، امنیت فیزیکی بایستی مساله اصلی تان باشد.
امنیت فیزیکی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
• کنترل دسترسی به اتاق های کامپیوتر با استفاده از کارت، کلید و قابلیت های بیومتریک
• ضبط ویدیو از ورود و خروج‌ اتاق‌هایی که کامیپوترها در آن جای گرفته‌اند.
• ثبت و ضبط ورود و خروج‌ها به اتاق‌هایی که کامپیوترها در آن جای گرفته‌اند.
• تعیین نگهبان یا دیگر ناظران برای ورودی‌ و خروجی‌هایی که کامپیوترها در آن جای گرفته‌اند.
برای اجتناب از حملات بزرگ علیه سیستم، امنیت فیزیکی مسیر طولانی در پیش روی دارد. اما این تنها اولین گام است. وقتی که می‌دانیم همه چیز بسیار عالی است، اگر کامپیوتری به شبکه‌ای متصل باشد، افراد مجرم نمی‌توانند دسترسی فیزیکی داشته باشند تا موجب خسارات بزرگ شوند.
استفاده از دیوارهای  آتش (فایروال) مبتنی بر میزبان
به نظر می‌رسد به فایروال های سخت افزاری که درون شبکه نصب می شوند،  توجه بسیاری می‌شود. بسیاری آنها را مدافعانی با قدرت های جادویی می دانند. اما امروزه در عمل بیشتر دیوارهای آتش امنیت به مراتب کمتری کمتر از آن چیزی است که باید باشد. به عبارت دیگر، در ظاهر دیواره آتش بخش بزرگی از امنیت است. اما از آن نقشی که قرار است در امنیت شبکه شما بازی کند، سهم بسیار کمتری را بر عهده دارد. یکی از دلایل این موضوع این است که بیشتر حملات شدید اغلب از داخل شبکه حادث می‌شود، بنابراین وظیفه دیوار آتش در جلوگیری از کاربران بیرونی برای دسترسی به منابع داخلی شبکه بازده کمی دارد.
در مقابل، «دیوار آتش مبتنی بر سیستم میزبان» قادر به حفاظت کامپیوتر از تمام حملات داخلی و خارجی می‌باشد. علاوه بر این، دیوارهای آتش مبتنی بر میزبانِ حرفه ای می‌توانند به شکلی پیکربندی شوند تا امکان ارتباطات ورودی را تنها برای سرویس‌های مشخصی فراهم ‌نمایند. این دیوار‌های آتش مبتنی بر میزبان (مانند Windows Firewall with Advanced Security) حتی می‌توانند کاربران یا ماشین‌ها را ملزم به تایید هویت در لایه شبکه نماید، به طوری که اگر کاربری معتبر شناخته نشود یا اختیارات لازم را نداشته باشد، هرگز به نزدیکی لایه اپلیکیشن نرسد – لایه اپلیکیشن، لایه‌ایی است که اغلب رخنه‌های امنیتی در آنجا بوده و داده‌های شما تماما در آنجا قرار دارد.
تفکیک شبکه به بخش های امنیتی مجزا
هنگامی که قرار بر تفکیک و منطقه بندی امنتیتی باشد، یک وب‌سرور که سایت را در اختیار بیننده می گذارد با سروری که حاویپایگاه‌داده‌ است باید به صورت مجزا نگهداری شوند. یک سرور فایل که فایل‌های در دسترس عموم کاربران را میزبانی می‌کند، متفاوت از سرور شیرپوینت است که طرح‌های درون شرکتی مانند بازاریابی محرمانه برای محصولات جدید که قرار است در ماه‌های آتی ارایه شود را میزبانی می‌کند. یک سرور ایمیل (SMTP) با یک سرور پراکسی متفاوت است، چرا که در ناحیه امنیتی متفاوتی قرار دارد.
شما بایستی تجهیزات کامپیوتری‌تان را به مکان های امنیتی متفاوتی تقسیم کنید و سپس پارتیشن های منطقی یا فیزیکی جداکننده بین آن نواحی ایجاد کنید. اگر می‌خواهید از پارتیشن فیزیکی استفاده کنید، بایستی اطمینان یابید که  منابعی سیستمی تقسیم شده در نواحی مختلف با فایروال ها با هر نوع ابزار کنترل دسترسی دیگر از یکدیگر جدا شده باشند.
 اگر می‌خواهید از نواحی امنیتی منطقی استفاده کنید، می‌توانید از مزایایی مانند IPsec و سرور و جداسازی دامنه استفاده کنید تا پارتیشن های مجازی بین نواحی امنیتی ایجاد شود.
ایجاد نواحی امنیتی به شما این اجازه را می‌دهد تا بر  با ارزش ترین بخش تجهیزات و اطلاعات تان متمرکز شوید. همچنین تجهیزات با ارزش کمتر که در مناطقی با امنیت پایین‌تر قرار می گیرند‌، نیز محافظت شده هستند. اما مقدار زمان و سرمایه‌ای که شما به تجهیزات در مناطقی با امنیت پایین‌تر اختصاص می‌دهید بسیار اندک است، چرا که هزینه به خطر افتادن آنها کمتر از هزینه به خطر افتادن دارایی ها در مناطق با امنیت بالاتر است.
اختصاص کمترین میزان دسترسی برای تمام منابع
اصل کمترین دسترسی اظهار می‌دارد که کاربران و ادمین ها بایستی تنها به منابع و کنترل‌هایی که برای انجام کارشان لازم است، دسترسی یابند. کاربران بایستی تنها قادر به دسترسی به وب‌سایت‌هایی باشند که برای انجام کارشان لازم است. آنها بایستی تنها قادر به استفاده از برنامه‌هایی باشند که برای انجام کارشان لازم دارند.  ادمین نیز بایستی تنها قادر به پیکربندی تنظیماتی باشد که مناسب با سطح اختیارات و نیاز کاریش است و دسترسی و قدرت تغییری بالاتر از آن نداشته باشد.
هر میزان که سطح دسترسی کاربر یا ادمین سیستم بالاتر از میزان ضروری برای انجام کارش برود، به همان میزان ریسک و خطر نفوذ و رخنه افزایش می یابد. اینکه روز به روز کاربران بیشتری می خواهند به دارایی اطلاعاتی شرکت از طریق آی پدشان دسترسی داشته باشند، اصلا بدین معنی نیست که چنین کاری از نظر امنیتی ایده خوبی است. ما خیلی وقت ها به کاربران و مصرف کننده ها به جای آن چیزی که لازم است داشته باشند، آن چیزی را که می خواهند می دهیم و این خود ریسک امنیتی را در کارمان بالا می برد.
داستان درباره ادمین های سیستم از این هم بدتر است. آنها همیشه می خواهند هر کاری را که دوست دارند انجام دهند، تنها به این دلیل که آنها مدیران (administrators) سیستم هستند.
در مورد کاربران نهایی هم تنها و تنها به آنها دسترسی به چیزی را بدهید که کارشان را راه بیاندازد و نباید به هیچ چیز دیگری دسترسی داشته باشند. در خصوص اپلیکیشن ها و برنامه ها هم داستان به همین صورت است. اگر اپلیکیشنی در لیست برنامه های تایید شده نیست، به صورت خودکار جلوی نصب و فعالیت آن را در سیستم های تان بگیرید.
رمزگذاری همه چیز
رمزگذاری تمام دیسک با استفاده از BitLocker می‌تواند کمک بسیاری در حفاظت از اطلاعات حساس‌تان نماید. این کار حتی می‌تواند در صورت به خطر افتادن فیزیکی سیستم به شما کمک کند. برای مثال، اگر شخصی کامپیوتر سرور را از اتاق سرور شما به سرقت برد، فرد مجرم می‌تواند درایو را بر روی سرور با کمک بوت لایو لینوکس و خواندن فایل‌های سیستمی فراخوانی کند، که به این روش، حمله آفلاین گفته می‌شود. خبر خوب اما این است که حملات آفلاین با استفاده از BitLocker قابل پیشگیری هستند. اما رمزگذاری تنها به درایوهای سخت داخلی محدود نمی‌شود. با ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ سرویس پک دو شما می‌توانید از برنامه BitLocker در دستگاه‌های USB، و دیگر ابزارهای مانند آن هم استفاده کنید. بایستی قوانینی در شرکت وضع شود تا ابزارهای قابل حمل مانند درایوهای یو اس بی که داده‌های شرکت در آنها ذخیره شده است، همواره با استفاده از BitLocker رمزگذاری شوند.
ابزارهای قابل حمل و حافظه های جانبی که در گوشی‌های هوشمند کارمندان سازمان‌ها هم استفاده می‌شوند، بایستی رمزگذاری شوند. در صورتی که قرار است داده‌های شرکت بر روی ابزارهایی مانند درایوهای USB ذخیره شود، قوانین بایستی کاربران را ملزم گرداند که از برنامه‌ها یا سیستم‌ عامل تلفن‌ هوشمندی که از رمزگذاری کارت‌های MicroSD پشتیبانی می‌کند، استفاده کنند. داده‌های ذخیره شده بر روی حافظه داخلی گوشی نیز بایستی رمزگذاری شوند. کاربران بایستی از گوشی‌های هوشمندی استفاده نمایند که در صورت دزدیده شدن یا مفقود شدن گوشی‌شان، بتوان از راه دور اطلاعات درون آنها را از بین برد.
به روز رسانی، به روز رسانی، به روز رسانی!
احتمالا از این موضوع باخبر هستید، اما یکی از موثرترین معیارهایی که شما می‌توانید با استفاده از آن وضعیت کلی امنیت‌تان را افزایش دهید، به روز نگاه داشتن سیستم‌تان همراه با برنامه‌ها و به روز رسانی‌های امنیتی است. در حالیکه بسیاری از مدیران شکایت می‌کنند که محصولات مایکروسافت لازم است تا به کرات به دلیل موارد امنیتی به روز رسانی شود، حقیقت این است که مایکروسافت نسبت به دیگر سیستم عامل‌ها امن تر است. چرا که مایکروسافت بسیار درباره به روز رسانی نرم‌افزارهایش با پشتکار و جدیت عمل می‌کند. اگر شما از نرم‌افزاری استفاده می‌کنید که به ندرت به روز رسانی می‌شود، خودتان را با فکر اینکه نبود به روز رسانی‌ها ارتباطی با رخنه‌های امنیتی نرم افزار ندارد فریب ندهید.
استفاده از مکانیسم تایید اعتبار امن
با پیچیده‌تر شدن تکنیک‌های شکستن رمزعبور، کشف رمزهای عبور کوتاه آسان شده، و حتی رمزهای عبور طولانی‌تر نیز قربانی تکنیک‌های رمزگشایی پیشرفته می‌شود. اگر قرار است  تنها از رمزعبور و نام کاربری برای مکانیسم تعیین اعتبار استفاده کنید، بنابراین حداقل لازم است که تمام رمزهای عبور ۱۵ کاراکتر یا بیشتر بوده و شامل حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و کاراکترهای غیرعددی نیز باشد. در دنیای موبایل مشکلی دیگر نیز وجود دارد. اگرچه به خاطر سپردن این نوع رمزهای عبور می‌تواند آسان باشد، اما واردسازی آنها در کادر رمزعبور یک گوشی هوشمند یا دیگر دستگاه‌های بدون صفحه کلید فیزیکی می‌تواند چالش برانگیز باشد.
روشی بهتر استفاده از شیوه تعیین اعتبار دو عاملی است، که در آن کاربر ملزم می‌شود تا دستگاهی مانند کارت را در اختیار داشته و همچنین رمزعبور را نیز بداند. زمانی که تعیین اعتبار دو فاکتوری استفاده شود، حتی اگر رمزعبور به خطر بیافتد، آن رمزعبور ارزش کمی پیدا می‌کند. مگر اینکه مجرم، مالکیت فیزیکی کارت را نیز در اختیار داشته باشد. برای پیاده‌سازی‌های امن‌تر، عوامل بیومتریک دیگری نیز می‌تواند افزوده شود، مانند تصدیق صدا، تصدیق چهره، اثر انگشت یا بررسی شبکیه چشم.
امنیت برای جلوگیری از نشت داده ها
شما می‌توانید کنترل‌های دسترسی بسیار مفید را در طول اطلاعات اعمال نمایید به طوری که تنها کاربران مجاز بتوانند به آن اطلاعات دسترسی یابند. اما بعد از آن چه؟ کاربر مجاز چه کاری با آن اطلاعات می‌تواند انجام دهد؟ آن کاربر می‌تواند تبدیل به کاربر غیرمجاز شود؟ آن کاربر می‌تواند آن اطلاعات را پرینت کرده و یا به دیگران ایمیل کند؟ در جایی که قرار است اطلاعات تنها خواندنی باشند، کاربر می‌تواند تغییراتی در آن اطلاعات ایجاد کرده و آن را همراه با تغییرات به منبع ذخیره داده‌ها منتقل کند؟
به این فکر کنید که چگونه این داده‌ها را در برابر کاربران مجاز امن نمایید. اگر از آفیس و شرپوینت و Exchange مایکروسافت استفاده می‌کنید، می‌توانید از مزایای Microsoft Rights Management Services جهت ایجاد قوانینی برای کنترل رفتار کاربرانی که به صورت قانونی به اطلاعات دسترسی یافتند، بهره جویید.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار