با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

لغتی است كه از ایده شبكه ای از روبوتها استخراج شده است. در ساده ترین شكل، یك روبوت یك برنامه كامپیوتری خودكار است. در botnetها، bot به كامپیوترهایی اشاره میكند كه میتوانند توسط یك یا چند منبع خارجی كنترل شوند. یك فرد مهاجم معمولا كنترل كامپیوتر را با ضربه زدن به آن كامپیوتر توسط یك ویروس یا یك كد مخرب بدست میگیرد و به این وسیله دسترسی فرد مهاجم به سیستم آسیب دیده فراهم میشود.

ممكن است كامپیوتر شما بخشی از یك botnet باشد ولی ظاهرا درست و عادی كار كند. Botnet ها معمولا برای هدایت فعالیتهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. این فعالیتها میتواند شامل انتشار هرزنامه و ویروس، یا انجام حملات انكار سرویس و یا فعالیتهای خرابكارانه دیگر باشد. Botnet ها از كامپیوترهایی تشكیل شده اند كه توسط یك سرور خرابكار كنترل میشوند و عمده ترین تكنولوژی مورد استفاده جهت انتشار هرزنامه، بدافزار و برنامه های سرقت هویت هستند. زمانی كه كامپیوترها آگاهانه یا ناآگاهانه توسط نرم افزاری كه برای این منظور طراحی شده آسیب میبینند، دیگر قادر نخواهند بود در برابر دستورات مالك botnet مقاومت نمایند.

Botnet ها تهدیدات مداومی برای شركتهای تجاری به حساب می آیند و در صورت نفوذ به شبكه یك شركت تجاری یا دسترسی به داده های محرمانه، بسیار خطرناك هستند. مشكل اصلی در مورد botnet ها این است كه پنهان هستند و ممكن است تا زمانیكه شما بطور خاص به دنبال آنها نگردید، متوجه حضورشان نشوید. افراد مهاجم همچنین از botnet ها برای دسترسی به اطلاعات شخصی و تغییر آنها، حمله به كامپیوترهای دیگر، و انجام سایر اعمال مجرمانه استفاده میكنند و در عین حال ناشناخته باقی میمانند. از آنجایی كه هر كامپیوتر در یك botnet میتواند برای اجرای دستورات یكسان برنامه ریزی شود، یك فرد مهاجم میتواند با استفاده از هر یك از این كامپیوترها، آسیب پذیریهای چندین كامپیوتر را بررسی كرده و فعالیتهای آنلاین آنها را كنترل نماید یا اطلاعاتی را كه در فرمهای آنلاین وارد میكنند جمع آوری كند.

یك botnet دقیقا چیست؟

Botnet ها شبكه هایی از كامپیوترهای آلوده هستند. این كامپیوترها تحت كنترل یك مجموعه دستورات هستند كه از طریق نرم افزاری كه تعمدا و یا نا آگاهانه نصب شده است، مدیریت شده و تغییر میكنند. این نرم افزار توسط یك كامپیوتر خرابكار كنترل میگردد. ممكن است botnet ها دارای كاركردهای قانونی نیز باشند، ولی در اغلب موارد با فعالیتهای مجرمانه برای انتشار هرزنامه، بدافزار یا حملات سرقت هویت در ارتباطند.

بر اساس مطالعات اخیر، حدود 10 درصد از تمامی كامپیوترهای موجود بر روی اینترنت توسط botnet ها آلوده شده اند. زمانی كه یك كامپیوتر توسط نرم افزار botnet آلوده میشود، دیگر قادر نخواهد بود در برابر دستورات مالك botnet مقاومت كرده یا از اجرای آنها سر باز زند. برخی اوقات از كامپیوترهای موجود در Botnet ها بعنوان Zombie نام برده میشود. اندازه یك botnet به پیچیدگی و تعداد كامپیوترهای استخدام شده در این Botnet بستگی دارد. یك botnet بزرگ ممكن است از 10000 كامپیوتر منفرد تشكیل شده باشد. معمولا كاربران كامپیوترها از این موضوع كه سیستمهایشان از راه دور كنترل شده و مورد سوء استفاده قرار میگیرد اطلاعی ندارند. از آنجاییكه Botnet ها از تكنولوژیهای بدافزاری مختلفی تشكیل شده اند، توضیح دادن درباره آنها و پیچیدگی كار آنها چندان ساده نیست. افراد مهاجم تكنولوژیهای مختلف را به نحوی با هم تركیب كرده اند كه دسته بندی آنها را سخت میكند.

Botnet ها میتوانند باعث ایجاد گستره متنوعی از حملات گردند:

حملات انكار سرویس توزیع شده یك botnet با هزاران عضوی كه در سراسر جهان دارد میتواند یك حمله گسترده و هماهنگ را برای خراب كردن یا از كار انداختن سایتها و سرویسهای مهم راه اندازی نماید و منابع و پهنای باند این سیستمها را اشغال كند. حملات چندین گیگا بیت بر ثانیه توسط botnet ها حملاتی كاملا شناخته شده و معمول هستند. اغلب حملات معمول از UDP، ICMP، و TCP SYN استفاده میكنند. اهداف این حملات ممكن است شامل وب سایتهای تجاری یا دولتی، سرویسهای ایمیل، سرورهای DNS، ارائه دهنده های سرویس اینترنت، زیرساختهای اساسی اینترنت یا حتی تولید كنندگان ابزارهای امنیتی صنعت فناوری اطلاعات باشد. حملات همچنین ممكن است سازمانهای سیاسی یا مذهبی خاصی را هدف بگیرند. این حملات گاهی با باج گیری همراه میشوند. هر سرویس اینترنتی ممكن است هدف یك botnet قرار گیرد. این كار میتواند از طریق غرق كردن وب سایت مورد نظر در درخواستهای بازگشتی HTTP انجام شود. این نوع حمله كه در آن، پروتكلهای سطوح بالاتر نیز برای افزایش تاثیر حمله به كار گرفته میشوند، بعنوان حملات عنكبوتی نیز مشهور است.

ابزار جاسوسی و بدافزار Botnet ها فعالیتهای تحت وب كاربران را بدون اطلاع یا رضایت كاربر كنترل كرده و گزارش می­دهند. همچنین ممكن است Botnet ها نرم افزار دیگری را برای جمع آوری اطلاعاتی درباره آسیب پذیریهای سیستم نصب كرده و این اطلاعات را به دیگران بفروشند. علاوه بر این، یك ربات همچنین میتواند بعنوان یك وسیله استراق سمع به كار رفته و داده های مهم و حساس را كه از یك سیستم آسیب دیده میگذرند گوش دهد. داده های نوعی كه این رباتها به دنبال آن میگردند عبارتند از اسامی كاربری و كلمات عبوری كه فرمانده Botnet میتواند برای اهداف شخصی خود از آنها استفاده كند. داده هایی درباره یك botnet رقیب كه در همان واحد نصب شده است نیز میتواند هدف فرمانده botnet قرار بگیرد تا به این وسیله، botnet دیگر را نیز سرقت نماید.

سرقت هویت در اغلب موارد Botnet ها برای سرقت اطلاعات هویت شخصی افراد، داده های مالی و تجاری، یا كلمات عبور كاربران و سپس فروش یا استفاده مستقیم از آنها به كار میروند. همچنین Botnet ها در پیدا كردن و معرفی سرورهایی كه میتوانند برای میزبانی وب سایتهای سرقت هویت مورد استفاده قرار گیرند كمك كنند. این وب سایتها خود را به جای یك وب سایت معتبر جا زده و كلمات عبور و داده های هویتی كاربران را سرقت میكنند.

ابزار تبلیغاتی ممكن است botnet ها بطور خودكار popup های تبلیغاتی را بر اساس عادات كاربر دانلود و نصب نمایند یا مرورگر كاربر را مجبور كنند كه بطور متناوب وب سایتهای خاصی را مشاهده نماید.

هرزنامه یك botnet میتواند برای ارسال هرزنامه ها مورد استفاده قرار گیرد. پس از اینكه یك كامپیوتر مورد سوء استفاده قرار گرفت، فرمانده botnet میتواند از این zombie جدید به همراه سایر zombie های botnet استفاده كرده و با جمع آوری آدرسهای ایمیل به ارسال دسته ای هرزنامه و یا ایمیلهای سرقت هویت اقدام نماید. امروزه اغلب هرزنامه ها از طریق botnet ها انتشار مییابند. بر اساس مطالعات اخیر، در سال 2008 botnet ها مسوول انتشار بیش از 90 درصد از هرزنامه ها بودند.

گسترش botnet Botnet ها همچنین میتوانند برای گسترش سایر Botnet ها مورد استفاده قرار گیرند. این كار با متقاعد كردن كاربر برای دانلود كردن فایل اجرایی مورد نظر از طریق FTP، HTTP یا ایمیل انجام میشود.

فریب سیستمهای پرداخت به ازای هر كلیك Botnet ها میتوانند برای مقاصد تجاری مورد استفاده قرار گیرند. آنها این كار را با كلیكهای خودكار روی یك سیستم كه به ازای هر كلیك مبلغی را پرداخت میكند انجام میدهند. اعضای Botnet در هنگام آغاز به كار یك مرورگر بطور خودكار روی یك سایت كلیك می كنند. بعبارت دیگر، این Botnet ها تعداد كلیكهای یك آگهی تبلیغاتی را به شكل مصنوعی افزایش میدهند.

چگونه یك botnet تجارت و شبكه شما را تحت تاثیر قرار میدهد؟

برای اینكه شركتهای تجاری بتوانند با خطرات botnet ها مقابله نمایند، ابتدا باید بدانند كه خطرات حقیقی این شبكه ها چیست. قابلیت پاسخگویی سریع و موثر به نفوذ botnet یكی از مهمترین چالشهای شركتهای تجاری است. متاسفانه استفاده صرف از تكنولوژی مبتنی بر امضا برای مقابله با این حملات، میتواند باعث در خطر قرار گرفتن شركت شما گردد. ممكن است چند ساعت یا حتی چند روز طول بكشد تا شما بتوانید از طریق این تكنولوژی یك botnet را كشف كرده و پاسخ مناسبی به حملات آن بدهید.

از آنجایی كه botnet ها پیچیده هستند و مبارزه و حذف آنها كار سختی است، خطر برای شركت شما باقی میماند. Botnet ها برای مجرمان اینترنتی جذاب هستند، چرا كه این قابلیت را دارند كه برای جرائم مختلف مجددا تنظیم شوند، برای سرویسهای میزبانی جدید تغییر مكان پیدا كنند، و در پاسخ به پیشرفتهای جدید امنیتی دوباره برنامه ریزی گردند. مجرمان اینترنتی با استفاده از این شبكه ها، حوزه جرائم خود را گسترده میكنند.

صاحبان این botnet ها با استفاده از قدرت مخرب botnet ها حملات دقیق و هدفمندی را علیه شركتهای تجاری ایجاد می­كنند. علاوه بر انتشار هرزنامه، هك كردن پایگاههای داده ایمیلها و اجرای حملات انكار سرویس توزیع شده (DDOS)، اكنون botnet ها به شكل گسترده ای برای سرقت اطلاعات در قالب كلاهبرداریهای مالی یا عملیات جاسوسی شركتی مورد استفاده قرار میگیرند. یكی از مهمترین كاربردهای botnet ها حملات DDOS است. یك حمله DDOS پیشرفته، میتواند سیستمهای IT را برای ساعتها یا روزها مسدود نموده و مستقیما باعث ایجاد ضررهای مالی گردد كه در نتیجه كل اقتصاد بصورت غیر مستقیم آسیب میبیند.

Botnet ها سعی میكنند كه به هرزنامه ها بعنوان یك بخش مهم از مبارزه خود تكیه نمایند. Botnet ها به انتشار دهندگان هرزنامه ها اجازه میدهند كه میلیونها پیغام را از طریق سیستمهای آسیب دیده در مدت زمان كوتاهی ارسال نمایند. این پیغامها میتوانند درصد زیادی از پهنای باند شبكه و كارآیی سرور یك شركت را اشغال كنند. اگر سرورها در اثر حجم هرزنامه ها از كار بیفتند یا بدافزارهای موجود در ایمیلها نصب گردند، میتواند باعث زیانهای مالی شدید گردد.

زمانی كه botnet ها به سیستم عامل یا شبكه یك شركت دسترسی پیدا میكنند، میتوانند به اطلاعات مربوط به كارتهای اعتباری، حسابهای بانكی، و یا اطلاعات محرمانه تجاری دست یافته و آنها را سرقت نمایند. معمولا شركتهایی كه نقل و انتقالات آنلاین را هدایت میكنند، هدف كلاهبرداری قرار میگیرند. چرا كه نقل و انتقالات آنلاین نیاز به این دارد كه اطلاعات شخصی مهم یا اطلاعات تجاری وارد سیستمهای آنان گردد. یك كلاهبرداری آنلاین قوی به وسیله یك botnet، می­تواند منجر به زیانهای شدید مالی برای شركت تجاری هدف و نیز مشتریان او گردد. همچنین چنین اتفاقی میتواند باعث بدنامی این شركت و از دست رفتن اعتبار وی شود.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار