ایزایران لپ تاپ

با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

استفاده از کلیدهای میانبر یا همان Shortcut باعث افزایش سرعت و سهولت کار با نرم‌افزارها می‌شوند. در اغلب نرم‌افزارها می‌توان از مجموعه‌ای از این کلیدهای میانبر استفاده نمود که یکی از این برنامه‌ها ، مرورگر اینترنتی فایرفاکس است.در این مطلب به معرفی برخی از میانبرهای مفید فایرفاکس خواهیم پرداخت که ممکن است کمتر با آنها آشنا باشید.
۱) تکمیل خودکار آدرس‌های .org و .net
شاید بدانید در مورد آدرس‌هایی که به .com ختم می‌شوند حتما نیاز نیست تا آدرس سایت را بطور کامل یعنی با http://www. در ابتدا و .com در انتهایش تایپ کنید.برای مثال در مورد گوگل ، تنها کافیست google را تایپ کرده و کلیدهای Ctrl و Enter را همزمان فشاردهید.این میانبر تقریبا در بین تمام مرورگرهای اینترنتی موجود قابل استفاده است.اما برای آدرس‌های .org و .net چه ؟ در فایرفاکس فشردن همزمان Shift و Enter شما را به یک آدرس .net و کلیدهای Ctrl + Shift + Enter شما را به یک آدرس .org خواهد برد.
۲) Alt + D
فشردن این دو کلید باعث می‌شود تا مکان‌نمای صفحه‌کلید بصورت مستقیم به نوار‌آدرس برود تا دیگر نیاز نباشد برای تایپ یک آدرس اینترنتی کلید ماوس را در آنجا فشار دهید. وقت طلاست ؛ یکی دو ثانیه صرفه‌جویی در آن هم موفقیت بزرگی است.
۳) Ctrl + T و Ctrl + Shift + T
فشردن همزمان کلید‌های Ctrl و T باعث باز شدن یک زبانه جدید می‌شود و Ctrl + Shift به همراه T آخرین زبانه بسته‌شده را دوباره باز می‌کند.این میانبر مخصوصا زمانی مفید است که بصورت تصادفی یک زبانه را می‌بندید. روش معمولی برای باز کردن آخرین زبانه بسته‌شده رفتن به منوی History و انتخاب Recently closed tabs است.
۴) Alt + Enter
این کلید میانبر باعث باز شدن یک سایت در زبانه‌ای دیگر می‌شود هنگامی که آن سایت را در لیست سایت‌هایتان بصورت highlight درآورده‌اید.بگذارید توضیح بیشتری بدهم، فرض کنید قصد رفتن به فیس‌بوک را دارید بنابراین شروع به تایپ آدرس آن در نوار آدرس می‌کنید و پس از تایپ چند حرف ابتدایی ،نوار آدرس فایرفاکس، آدرس کامل فیس‌بوک را در لیستی که باز شده است به شما نشان میدهد.حالا کافیست تا با کلیدهای بالا و پایین صفحه کلید بر روی آن آدرس رفته تا پررنگ شود.در این هنگام اگر کلید Enter را فشار دهید فیس‌بوک در همین زبانه باز می‌شود ولی اگر Alt و Enter را همزمان بفشارید ، فیس‌بوک در زبانه‌ای جدید به شما نمایش داده خواهد شد.
۵) کاربرد کلید Delete
نوار آدرس جدید فایرفاکس که از نسخه سوم آن بر روی مرورگر قرار گرفت قابلیت‌های جالبی دارد. برای مثال اگر شما حروف اول سایتی را وارد کنید ، این نوار آدرس که به SmartBar معروف است در بین تاریخچه وبگردی و بوکمارک‌های شما گشته و سایت‌هایی که با این حروف مطابقت داشته‌باشند را لیست می‌کند. حالا اگر شما بخواهید به هر دلیلی یک آدرس خاص در این لیست نباشد کافیست با کلیدهای بالا و پایین صفحه‌کلید بر روی آن آدرس رفته و کلید Delete را فشار دهید تا از فهرست پاک شود.
۶) Ctrl + Tab
استفاده از این کلیدهای ترکیبی به شما امکان جابجایی بین زبانه‌های باز شده را بدون استفاده از ماوس می‌دهد. میانبر بسیار مفیدی است.
۷) Ctrl و [۱,۲,...,۹]
میانبر Ctrl + Tab به شما امکان جابجایی بین زبانه‌ها را به ترتیبی که قرار گرفته‌اند می‌دهد اما اگر شما مثل من همیشه به باز کردن زبانه‌های زیادی دارید یقینا استفاده از این کلید میانبر چندان سودمند نیست. در عوض می‌توانید از ترکیب کلید Ctrl با یکی از اعداد یک تا نه استفاده کنید ، در این صورت مستقیما به زبانه‌ای برده می‌شوید که در همان شماره قرار دارد. برای مثال Ctrl + 4 به شرطی که حداقل چهار زبانه گشوده شده داشته باشید ،‌ شما را به چهارمین زبانه از سمت چپ خواهد برد.
۸) کلیدهای Space و Shift + Space یا PageDown و PageUp
پایین و بالارفتن در فایرفاکس مانند اغلب برنامه‌های دیگر با کمک Page Down و Page Up ممکن است اما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از Space (کلید فاصله) بجای PegeDown و از Shift+Space بجای PageUp استفاده کنید. هر کدام که راحت‌ترید
۹) استفاده از کلید وسط ماوس
خب این یکی را نمی‌توان کلید میانبر برای صفحه‌کلید نام برد اما کارایی خوبی دارد که نمیشد از آن چشم پوشید. در هر جای صفحه وب اگر بر روی یک لینک کلید وسط ماوس را فشار دهید ، آن لینک در یک زبانه جدید باز خواهد شد. همچنین در صورتی که بر روی طول زبانه این کلید ماوس را بفشارید آن زبانه بسته خواهد شد.البته این در شرایطی است که برخی برنامه‌ها مثل مترجم بابیلون وظایف این کلید را تغییر نداده باشند.

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار