با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

پورتها نه تنها محلي براي اتصال دستگاه هاي خارجي به کامپيوتر هستند بلکه سرعت مبادله ديتا را هم بين آنها تعريف مي کنند. اينجاست که USB ارزش خود را نشان مي دهد. پورت USB بطور متوسط ده بار سريع تر از پورتهاي موازي، ديتا را منتقل مي کند و بديهي است که به مراتب سريعتر از پورت سريال است. معناي اين گفته آن است که يک اسکنر يا پرينتر داراي اتصال USB، بسيار سريع تر از اسکنر يا پرينتري است که به پورت موازي وصل شده است. متوسط سرعت انتقال پورت سريال معادل 150 کيلوبيت در ثانيه است. اين سرعت براي پورت موازي 1.2 مگابيت در ثانيه است در حالي که سرعت انتقال ديتا براي پورت USB معادل 12 مگابيت در ثانيه مي باشد که البته بستگي به نوع دستگاه اتصالي هم دارد. بعضي از دستگاه ها، مخصوصا پرينترها قابليت اتصال به دو نوع پورت موازي و USB را دارند. براي پيدا کردن پورت USB در کامپيوتر خود به پشت، جلو يا اطراف آن نگاه کنيد. USB، پورت کوچکي است که ممکن است کمتر به چشم آيد.
به مرور زمان در پورت هاي USB تحولي ايجاد شد و پورت USB2 با حداکثر سرعت انتقال 480 مگابيت در ثانيه به بازار آمد که توانست 40 بار سريعتر عمل کند و اين در حالي است که سازگاري کامل خود با USB1 را نيز حفظ کرد. به عبارت ديگر اگر کامپيوتر جديدي خريديد که داراي USB2 است، دستگاه قديمي USB1 شما نيز مي تواند به ان متصل شده و با آن کار کند. البته سرعت به USB1 محدود خواهد شد. براي بهره گيري از سرعت بالا، هر دو دستگاه بايد مجهز به USB2 باشند. سرعت بالاي USB2 براي بسياري از دستگاه ها مانند دوربين هاي ديجيتال، هاردديسک ها و درايورهاي DVD ارزشمند بوده و مورد استفاده زياد پيدا کرده است.
از جمله قابليتهاي پورت USB آن است که تعداد 127 دستگاه را مي توان فقط به يک پورت USB وصل کرد. پورتهاي USB، تغذيه را از خودشان تامين مي کنند پس دستگاه مربوطه نيازي به منبع تغذيه اضافي ندارد. البته اگر چند دستگاه را با هم به يک پورت وصل کنيد براي تغذيه آنها نياز به HUB داريد. نحوه اتصال دستگاه هاي USB، اتصال زنجيره اي است. هر دستگاه USB داراي يک پورت USB ديگر هم هست که مي توان دستگاه بعدي را به آن وصل کرد. بعضي از کيبوردهاي USB داراي چند اتصال USB اضافي براي اين کار هستند. بعضي از مونيتورهاي USB تا سه اتصال اضافي USB دارند. مثلا يک ماوس USB را مي توان به کيبورد يا مانيتور وصل کرد.
دستگاههاي USB قابليت hot swappable دارند يعني مي توان آنها را هنگام روشن بودن کامپيوتر، به آن وصل کرد يا از آن جدا ساخت. آنهايي که در گذشته با کامپيوتر زياد کار کرده اند ارزش اين قابليت را مي دانند. اين مشخصه براي دستگاه هايي مانند دوربين ها مهم است.
انواع دستگاههاي USB مانند کيبورد، دوربين عکاسي، ماوس، دسته بازي، مودم، پرينتر، اسکنر و حتي بلندگو وجود دارد. به جرات مي توان گفت که پورتهاي سريال و موازي در کامپيوترهاي جديد مرده اند.
اگر کامپيوتر شما فاقد پورت USB است و مي خواهيد يکي اضافه کنيد حتما USB2 باشد. کارت هاي آداپتور ويژه ارزان قيمتي وجود دارند که در اسلات PCI داخل کامپيوتر مي نشينند و قابليت USB را به کامپيوتر شما اضافه مي کنند.
براي کامپيوترهاي نوت بوک، پورت USB ويژه اي وجود دارد که داخل اسلات کارت جا مي شود. فقط بخاطر داشته باشيد که پورتهاي USB مصرف کننده توان(برق) لپ تاپ شما هستند که ممکن است براي نوت بوکها مشکل ساز باشد.
در طی ۱۴ سال گذشته ، درگاه انتقال داده جهانی (Universal Serial Bus) یا همان USB تبدیل به رابطی استاندارد برای اتصال دستگاه های مختلف الکترونیکی به کامپیوتر شده است. فرقی نمی کند که این دستگاه یک دیسک سخت خارجی ، دوربین دیجیتال ، ماوس ، چاپگر و یا اسکنر باشد، زیرا اتصال فیزیکی به منظور انتقال اطلاعات بین دستگاهها به طور کلی توسط کابلی با پورت یواس بی انجام می پذیرد. این رابط در واقع یک رابط پذیرفته شده در مقیاس جهانی است.
تکنولوژی یواس بی از سال ۱۹۹۳ در حال توسعه بوده است. اولین نسخه یو اس بی با نام USB 1.0 به طور رسمی در سال ۱۹۹۶ معرفی شد. این استاندارد سرعت کمی در انتقال اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر داشت( نرخ انتقال کم سرعت ۱٫۵ مگابیت/ ثانیه برای ساب کانال کیبورد ها و ماوس ها ، و کانال پر سرعت ۱۲ مگابیت/ ثانیه). یواس بی ۲٫۰ که در سال ۲۰۰۱ آمد ، انقلابی در سرعت انتقال دیتا صورت گرفت با حداکثر سرعت باور نکردنی و سرسام اور ۴۸۰ مگابیت/ ثانیه.(عدد ۴۸۰ را با ۱۲ مقایسه کنید!) و پس از وقفه ای ۹ ساله در سال ۲۰۱۰ ، یواس بی ۳٫۰ سرانجام به بازار عرضه شد.
در این مطلب برآنیم به شما بگوییم شما از ۳٫۰ یواس بی ۳٫۰ چه انتظار باید داشته باشید و چگونه می تواند زندگی آتی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.
مشخصات یو اس بی ۳٫۰
تعدادی از تغییرات در تکنولوژی یواس بی ۳٫۰ اجرا شده تا خواسته های رو به افزایش دستگاه های خارجی متصل شونده به رایانه ها را برآورده کند. در اینجا مروری سریع بر فن آوری یواس بی خواهیم داشت :
سرعت انتقال دیتا
این رابط کاربری جدید با سرعت فوق العاده زیادش نرخ انتقال واقعی حدود ۳۲۰۰ مگابیت بر ثانیه (یا ۳٫۲ گیگابیت بر ثانیه) را برای انتقال دیتا فراهم می کند. البته از نظر تئوری نرخ سیگنالینگ به میزان ۴٫۸ گیگابیت بر ثانیه است.
انتقال دیتا
یواس بی ۳٫۰ تکنولوژی انتقال داده های کامل دوبلکس را برای اولین بار معرفی کرده است. دو خط از ۵ خط برای ارسال اطلاعات محفوظ است ، در حالی که سه تای دیگر به دریافت داده ها اختصاص داده شده است ، بدین معنی که یواس بی ۳٫۰ قادر به خواندن و نوشتن داده ها به طور همزمان در سرعت کامل است.درحالی که در مشخصات یواس بی ۲٫۰ از تکنولوژی انتقال دو جهته داده ها (bi-directional data transfer) پشتیبانی نمی شد.
قدرت
میزان توان ذخیره انرژی به ۱۵۰ آمپر برای هر واحد افزایش یافته و یک دستگاه پیکربندی شده بر اساس یو اس بی ۳٫۰ میتواند توسط حداکثر ۶ واحد شارژ شود ، که می شود شدت جریان ۹۰۰ میلی آمپر. این میزان جریان گرفته شده ۸۰ ٪ بیش از یواس بی ۲٫۰ بوده و منجر به زمان بسیار کوتاه تر شارژ یک دستگاه از طریق یو اس بی و یا تأمین انرژی بیش از ۴ دستگاه به طور همزمان از یک هاب می شود. علاوه بر این ، حداقل ولتاژ عامل دستگاه از ۴٫۴ ولت به ۴ کاهش یافته ، که موجب صرفه جویی در انرژی برق مصرفی می شود.
مدیریت مصرف انرژی
یواس بی ۳٫۰ قاعده مصرف از تمام دستگاه های متصل به یک هاب (اصطلاحا device polling) را که در یو اس بی ۲٫۰ وجود داشت منسوخ کرده،و پروتکل قطع ارتباط با دستگاه های بی مصرف(interrupt-driven protocol) جایگزین کرده. در نتیجه ، دستگاه هایی که هم اکنون توسط یو اس بی به دستگاه رایانه متصل اند اما هیچ کاربردی ندارند، قادر به تخلیه قدرت نیستند زیرا نیاز به سیگنالی از دستگاه برای شروع انتقال داده ها دارند. در یواس بی ۲٫۰ کنترل کننده میزبان دائما مشغول بررسی ارتباط های فعال بود، که سبب می شد به آرامی قدرتش تخلیه شود. به طور خلاصه ، یواس بی ۳٫۰ سه حالت بیکار(idle) ، خواب (sleep) ، و تعلیق (suspend) دارد و همچنین از حالت های link-, device-, و function-level برای مدیریت قدرت بهره مند است (به نقل از ویکیپدیا).
ظاهر فیزیکی
مشخصاتی که در بالا شرح داده شد در ظاهر فیزیکی یواس بی ۳٫۰ ، تغییراتی ایجاد کرده اند. در حالی که کابلی که قبلا هم از ان نام بردیم ضخیم تر شده ، زیرا حاوی ۴ سیم بیش از یواس بی ۲٫۰ است، به نظر می رسد این مورد هم اکنون مساله مهم نیست.بلکه مزیت اصلی شیوه نصب ان است که، به سادگی سبب اتصال دستگاه و پورت یواس بی ۳٫۰ می شود. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده پورت اتصال دهنده شامل مجموعه ای از اتصالات اضافی است.
اخبار خوب (مزایای یو اس بی ۳٫۰)
همه تکنولوژی های جدید بسیار هیجان انگیز می باشند. اما این به چه معناست؟ آیا شما هنوز هم قادر به استفاده از سخت افزار قدیمی خود که تحت یواس بی ۲٫۰ می باشد هستید؟ تکنولوژی جدید یواس بی ۳٫۰ چه تاثیری روی زندگی روزمره شما دارد؟ منافع استفاده از آن چه ها هستند؟
سازگاری
یواس بی ۳٫۰ سازگار با یواس بی ۲٫۰ است. بنابراین چه شما دستگاه جدیدی با یواس بی ۳٫۰ بخرید یا کامپیوتر جدیدی که از یواس ۳٫۰ پشتیبانی می کند تهیه کنید، سخت افزار های قدیمی شما قادر خواهند بود تا با رابط کاربری جدید ارتباط برقرار کند. طبیعی است که در این حالت، یو اس بی ۳٫۰ سرعتی در حد یو اس بی ۲٫۰ خواهد داشت. با این حال ، شما قادر به استفاده از کابل یواس بی ۳٫۰ برای وصل کردن آن به دستگاه یواس بی ۲٫۰ نخواهید بود(به دلیل شکل ظاهری کابل و پورت یو اس بی ۳٫۰)
نرخ انتقال دیتا
تا حالا شرط می بندم این سرعت های مگا بیت و گیگا بیت بر ثانیه بالا که در مورد یو اس بی ۳٫۰ ذکر شده همه شما را شگفت زده کرده، اما در حقیقت این اعداد چه معنیی میدهد؟ خوب ، اجازه دهید من برای شما یک مثال بزنم. با یواس بی ۳٫۰ شما می توانید یک فایل ۱۰ گیگابایتی را از کامپیوتر خود به درایو خارجی (مثل فلش مموری یا هارد اکسترنال با پورت یو اس بی ۳٫۰) با صرق زمانی در حدود ۲۵ ثانیه انتقال دهید. با یواس بی ۲٫۰ این امر بیش از ۵ دقیقه (۳۰۰ ثانیه) وقت خواهد گرفت!
دستگاه های استفاده کننده از یو اس بی ۳٫۰
دستگاه هایی از یواس بی ۳٫۰ بیشتر بهره می برند که در حال حاضر دارای سرعت انتقال دیتای بیشتر از یواس بی ۲٫۰ هستند، از جمله وب کم های HD ، درایو های بلو ری ، یا بعضی هارد های اکسترنال.
پشتیبانی توسط سیستم عامل های مختلف
پیش از این مشخص شده بود که ویندوز ویستا ، ویندوز ۷ ، و لینوکس از یواس بی ۳٫۰ پشتیبانی می کنند. انتظار مک نیز این رویه را دنبال کند. با توجه به سن بالای ویندوز ایکس پی ، احتمال نمی رود مایکروسافت یک بروز رسانی برای این ویندوز برای پشتیبانی از این رابط کاربری جدید منشر سازد.
طول کابل
حداکثر طول کابلی که یواس بی ۳٫۰ پشتیبانی می کند به حدود ۳ متر کاهش یافته ، در حالی که در یو اس بی ۲٫۰ این عدد ۵ متر بود. با این حال ، با استفاده از هاب ، حداکثر طول می تواند به ۱۸ متر افزایش پیدا کند.
محدودیت سرعت
طبیعتا همه دستگاه های الکترونیکی قادر به استفاده از حداکثر سرعت ارائه شده در یواس بی ۳٫۰ نخواهند بود. به عنوان مثال دیسک های سخت مغناطیسی ، توسط دور در دقیقه (RPM) گردش درایو خود و سرعت مربوط به خواندن / نوشتن محدود شده اند. از این رو ، یواس بی ۳٫۰ زیبایی کامل خود را تا زمانی که کامپیوترها به طور پیش فرض مجهز به سخت افزار سریعتری ، مانند درایوهای حالت جامد (SSD) نشوند به ما آشکارا نشان نخواهد داد. اما همه ما می دانیم که ذات آی تی پیشرفت های سریع و انقلابی است. کافیست فقط یک یا دو سال صبر کنید تا قادر باشید به طور کامل از قدرت یواس بی ۳٫۰ بهره مند شوید.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

Slider

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار