با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

سام هایسر که تلاش فراوانی برای پیشرفت نرم‌افزار سیستم‌های رایانه‌ای انجام داده، تفاوت‌های اساسی دو سیستم ویندوز و لینوکس را بیان کرده است. او می‌گوید: «در سیستم ویندوز حالتی است که من به آن"Windows Pucker" می‌گویم. هنگامی که کاربران ویندوز می‌خواهند برنامه پنجم آن را اجرا کنند نگران هستند مبادا سیستم آنها قفل کند.»
اما در زندگی روزمره هم، همیشه با این مشکل مواجه نیستیم. هایسر می‌گوید: "ما در سیستم لینوکس با چنین مشکلی برخورد نمی‌کنیم." این موضوع یکی از مزیت‌های سیستم لینوکس نسبت به ویندوز است و بیش‌تر مردم در این مورد اتفاق نظر دارند. آنها این موضوع را مزیت سیستم باز نسبت به سیستم‌های پیش می‌دانند و کسانی که از آن استفاده می‌کنند با ا ضطراب ناشی از قفل شدن سیستم مواجه نمی‌شوند.
اما اگر لینوکس این عیب را ندارد چرا بیشتر کاربران رایانه از سیستم ویندوز استفاده می کنند؟ این سوال ذهن بسیاری از متخصصان را به خود مشغول کرده است. به نظر می‌رسد بهترین پاسخ برای سوال بالا از این قرار باشد؛ استفاده از سیستم لینوکس ضرری ندارد. هنگامی که کاربران ویندوز با سیستم لینوکس آشنا می‌شوند آن را سیستمی نوین فرض می‌کنند.
اما باید پذیرفت برای کار با آن مجبور هستید بیش‌تر دستورات را به صورت تایپ به رایانه خود بدهید. اگر تاکنــون از رایانه استفاده نکرده‌اید، استفاده از سیستم لینوکس را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.
تفکر حاکم بر جامعه، برتری ویندوز را تایید می‌کند. اما تفکر دیگری نیز وجود دارد و برخی معتقدند سیستم لینوکس فقط برای افراد متخصص مفید است. اخیرا تلاش‌هایی شده تا کاربرد این سیستم نیز همانند ویندوز راحت و بی دردسر شود و تولیدکنندگان این سیستم نیز برای انجام این کار دست به کار شده‌اند. دو نمونه جدید به بازار عرضه شده و هر دو نمونه شباهت فراوانی به سیستم‌های مهم‌ترین رقیب آنها یعنی مایکروسافت دارد.
این دو شرکت لیندوز و لایکوریس نام دارند. هر دو شرکت، نوعی از سیستم لینوکس را به فروش می‌رسانند که نصب و استفاده از آن آسان‌تر و قابل رقابت با سیستم‌های مشابه هستند. آن‌ها تلاش فراوانی دارند تا بتوانند در رقابت با سیستم‌های دیگر، گوی سبقت را بربایند.
آیا کسی باور می‌کند لینوکس در آینده سیستم برتر موجود در رایانه‌ها خواهد شد و یا قدرت رقابت با مایکروسافت را به دست خواهد آورد؟ پاسخ این سوال در حال حاضر منفی است اما طرفداران سیستم لینوکس امیدوارند در آینده به این مهم دست یابند.
شرکت‌های تولید کننده و نصب کننده لینوکس با رقیب بسیار سرسختی مواجه هستند و واقعیت این است که آنها می‌توانند فقط برای کسب مقام دوم مبارزه کنند تا بتوانند بخشی از بازار فروش رایانه‌های شخصی و سیستم‌های نرم‌افزاری مربوط به آنها را به خود اختصاص دهند. علت این امر مشخص است: سیستم ویندوز در آمریکا چیزی بیشتر از نرم‌افزار رایانه‌ها شده است. شرکت تولید کننده این نرم‌افزار با فروش آن شهرتی به دست آورده که مانند موتورهای درون سوز هیچ کس قدرت رقابت با او را نداشته باشد. آنها اقتصاد و بخش مربوط به رایانه را قبضه کرده‌اند. بخش‌های دیگر مربوط به رایانه، ساختار خود را براساس ویندوز بنا کرده اند و به همین دلیل از میدان بدر کردن و واژگون نمودن این سیستم بسیار سخت است.
موضوع ناامید کننده این است که لینوکس - برخلاف اپل، رقیب دیگر شرکت مایکروسافت _ سیستم خود را بسیار شبیه ویندوز طراحی کرده است. تهیه کنندگان سیستم‌های لیندوز و لایکوریس اعلام کرده‌اند که سیستم جدیدی طراحی نموده‌اند ولی در واقع آن‌ها کار جدیدی انجام نداده اند و نرم‌افزار جدیدی ارایه نکرده‌اند.
اما وجود یک رقیب برای ویندوز بسیار خوب است هر چند این رقیب شباهت زیادی به آن‌ها داشته باشد این امر سبب خواهد شد شرکت مایکروسافت به فکر ارتقا و پیشرفت ویندوز باشد. حال می‌توان گفت رقابت به بازار رایانه‌های شخصی نیز کشیده شده است.
بزرگ‌ترین مزیت لینوکس در مقایسه با ویندوز قیمت ارزان آن است شاید این امر سبب پوشیده شدن برخی از ناتوانی‌های این سیستم شود. اختلاف قیمت این دو سیستم در شرایطی تقریبا مساوی حدود ۲۰۰ دلار است و باید دید این اختلاف قیمت چه تاثیری بر بازار فروش و کاربران رایانه دارد. برخی از مردم معتقدند سیستم ویندوز به علت برخی مزایا شایستگی پرداخت این هزینه بیش‌تر را دارد ولی برخی دیگر معتقدند سیستم لینــــوکس برای کار آن‌ها مناسب است و ارزش این سیستم بیش از اینهاست.
قیمت یک رایانه شخصی مجهز به سیستم لیندوز یا لایکوریس درحدود ۱۹۹ دلار است . این سیستم دارای پروستوریک گیگا هرتز، دیسک سخت ۱۰ گیگا بایت و بدون مانیتــــور و مـــودم می‌باشد. این قیمت ارزان‌ترین قیمت ممکن در بازار خرده فروشی است.
سیستم مشابه بالا و مجهز به ویندوز در حدود ۳۰۰ دلار ارزش دارد. در نتیجه با خرید سیستم لینــــوکس می‌توان ۱۰۰ دلار ذخیره کرد. طرفداران لینوکس معتقدند می‌توان با این ۱۰۰ دلار نرم‌افزارهای دیگری تهیه و به سیستم خود اضافه نمود.
به همین دلیل هزینه کلی خرید و استفاده از این سیستم پایین‌تر از سیستم ویندوز است. طرفداران لینوکس معتقدند در صورت استفـــاده از سیستم آن‌ها با احتساب وسایل جانبی در حدود ۲۰۰ دلار ذخیره می‌شود. البته برای استفاده از سیستم لینوکس و نصب آن باید مبلغی پرداخته شود. لیندوز و لایکوریس تدابیــر لازم جهــت سرویس‌های مورد نیاز را اندیشیده‌اند و به راحتی می‌توان نرم‌افزارهای مورد نیاز را به این سیستم‌ها افزود.
لایکوریس برای انجام این کار هزینـــه‌ای دریافت نمی‌کند اما لیندوز سالانه ۱۰۰ دلار بابت این سرویس دریافت می‌کند.
بنیــــانگذار سیستم لایکوریس می‌گوید:"برخی اوقات مردم به ما مراجعه و تقاضا دارند چند برنامه ویندوز را حذف و به جای آن از برنامه‌های نرم‌افزاری ما استفاده کنند. ما هم سعی می‌کنیم به آن‌ها کمک نماییم. مثلا اگــر آن ها از سیستم office xp استفاده می‌کنند به آن‌ها سیستم Productivety pax را پیشنهاد می‌کنیم. اما آن‌ها معمولا از ما درباره چگونگی تهیه و استفاده از این نرم‌افزار جدید سوال می‌کنند . این پرسش منطقی است زیرا آن‌ها به راحتی می‌توانند سیستم‌های مربوط به مایکروسافت را در بازار تهیه کنند. اما برای تهیه نرم‌افزارهای سیستم ما، این نوع سهولت وجود ندارد.
فروشندگان رایانه‌های شخصی معتقدند تفاوت ۱۰۰ یا ۲۰۰ دلار سبب نخواهد شد مردم از سیستم‌های لینوکس استفاده کنند. تعداد کمی از مردم رایانه‌های ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلاری وینـــدوز را به علت گران تر بودن کنار می‌گذارند. تعداد کسانی که رایانه ندارند و مشکل آنها مالی است اندک است. امروزه به راحتی می‌توان رایانه‌های ۵۰۰ دلاری را به شکل اقساط خریداری کرد و به همین دلیل مشکل اصلی استفاده یا عدم استفاده از رایانه و سیستم ویندوز، مشکل مالی نیست.
اما طرفداران لینوکس و لیندوز معتقدند در هر خرید، قیمت، عاملی تعیین کننده است و این موضوع درباره رایانه هم صادق است. آنها معتقدند هر وقت قیمت کاهش یابد تقاضای خرید بالا می‌رود. در ضمن، اگر کسی بتواند با رایانه‌ای که ۲۰۰ دلار ارزان‌تر است کار کرده و تمام نیازهایش را برطرف کند دلیلی ندارد رایانه‌ای گران‌تر تهیه کند و اگر یک خط هوایی بلیت ارزان و خدمات متعارف دیگر را یک جا ارائه کند همه از آن استفاده خواهند کرد.
در مورد رایانه هم این موضوع صادق است. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان، تحصیلات خود را با اســـــــــتفاده از رایانه‌ها و نرم‌افزارهای ارزان به پایان رسانیده اند. اگر قیمت اتومبیل کاهش یابد کسانی که قبلا قدرت خرید نداشتند یک اتومبیل خریداری خواهند کرد و کسانی که قبلا اتومبیل داشته اند یکی دیگر می‌خرند.
شرکت‌های ویندوز و لایکوریس نمونه‌هایی از نرم‌افزارهای خود را برای مقایسه با سیستم ویندوز به متخصصان ارائه کردند و ثابت شد آنها نیز کارآیی لازم را دارند. نصب این سیستم‌ها در حدود ۲۰ دقــــیقه طول می‌کشد و رایانه‌های پنتیوم ۲ به راحتی با آن‌ها کار می‌کنند. هر دوی آنها به راحتی به شبکه‌های سراسری و اینترنت متصل می‌شوند.
هر دو سیستم لایکوریس و لیندوز شباهت فراوان خود با ویندوز را مخفی نکرده‌اند. حتی نام لیندوز بسیار شبیه ویندوز می‌باشد. اندکی پس از عرضه سیستم لیندوز به بازار، شرکت مایکروسافت بر علیه آنها شکایت کرد زیرا معتقد بود ممکن است برخی از مشتریان در انتخاب این دو سیستم دچار اشتباه شوند و به جای ویندوز، سیستم لیندوز را خریداری کنند. قاضی دادگاه نیز خاطرنشان کرد لیندوز با انجام این کار و تفاوت فقط یک حرف با سیستم مشهور ویندوز، با آتش بازی کرده‌است وی در ادامه گفت که خود سیستم مایکروسافت نیز در سال ۱۹۸۳ همین کار را انجام داده و از نام یک شرکت دیگر سوءاستفاده کرده است.
بهترین مزیت ظهور لینوکس این است که مایکروسافت به وجود رقبـــا و نرم‌افزارهای پیشرفته آنها واقف شده است. مایکروسافت هرگز تصور نمی‌کرد رقیبی جدی داشته باشد زیرا تمام رقبای پیشین قدرت مقابله جدی با این شرکت را نداشتند. اما اینک شرکت مایکروسافت رقبای خود را جدی گرفته است.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار