ایزایران لپ تاپ

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطای مدرک انستیتو انفورماتیک فنی کار

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

هدف اصلي صنعت الکترونيک پلاستيک که به‌سر‌عت هم در حال رشد است، توليد ابزارهاي الکترونيکي آلي فيلم نازک ارزان، انعطاف‌پذير و سبک در شکل‌ها و طرح‌هاي مختلف است. از جمله‌ي اين وسايل الکترونيکي مي‌توان به صفحه نمايشگرهاي يک‌بار مصرف يا کمربندي، برچسب‌هاي تعيين هويت ارزان، پيل‌هاي خورشيدي ارزان‌قيمت، ديودهاي نشر نور آلي(OLEDها) و حسگرهاي حساس به فشار و ترکيبات شيميايي اشاره نمود. اما حساسيت اين دستگاه‌ها در مقابل رطوبت(که موجب تجزيه‌‌ي مواد آلي آنها و در نتيجه خرابي دستگاه مي‌شود) يکي از چالش‌هاي جدي توسعه‌ي آنها به شمار مي‌آيد.
تاکنون دانشمندان براي محافظت از اين دستگاه‌ها در برابر عوامل مخرب زيست‌محيطي دست به ابداع فناوري‌هاي گوناگوني زده‌اند که جديدترين آن به استفاده از لايه‌هاي نازک اکسيد فلز(MOX)(معمولاً اکسيد آلومينيوم يا سيلسيوم) مربوط مي‌شود. اين لايه‌ها به‌رغم داشتن قابليت حفاظتي بسيار خوب در برابر اکسيژن و آب بسيار شکننده بوده، هنگام قرار گرفتن روي لايه‌هاي پلاستيکي، حفره‌ها و يا ترک‌هاي ريزي در آنها ايجاد مي‌شود که عملا ً کاربرد آنها را بي‌‌فايده ساخته، موجب مي‌شود رطوبت هوا به‌راحتي از ميان آنها به لايه‌ي پلاستيکي زيرين نفوذ کند.
تیتانیوم دی اکسید
براي رفع اين مشکل جمعي از محققان دانشگاه تگزاس در بررسي‌هاي خود نانوکامپوزيت‌هايي را يافته‌اند که قابليت خودترميمي داشته، مي‌تواند با ترميم ترک‌ها و حفره‌ها مانع از نفوذ آب و اکسيژن به آنها شود. اين کار با استفاده از نانوذرات دي‌اکسيد تيتانيوم در نقاط آسيب‌ديده انجام مي‌شود و در نهايت شدت نفوذ رطوبت به اين ابزارهاي الکترونيکي واکنش‌پذير را کاهش مي‌دهد. براي آنکه بتوان از اين نانوکامپوزيت‌هاي پليمري در خودترميمي اکسيدهاي فلزي استفاده کرد، اين دانشمندان از روش کپسوله کردن مواد فوق‌العاده واکنش‌پذير در يک پوسته‌ي پليمري کمک گرفتند.
با اين روش سيستم ويژه‌اي براي رسانش ماده‌ي ترميم‌کننده به نقاط آسيب‌ديده ابداع شد، به اين ترتيب که عامل ترميم‌کننده(در اينجا تتراکلريد تيتانيوم(4TiCl) به‌دليل واکنش‌پذيري، فراريت بالا، قابليت انتشار سريع و بدون کاتاليزور، درون يک کپسول پليمري تجزيه‌پذير با آب( پلي‌اسيد لاکتيک PLA ) قرار مي‌گيرد. اين روش منجر به ساخت لايه‌ي محافظي مي‌شود که نه تنها به لحاظ فيزيکي قابل انعطاف است؛ بلکه به لحاظ شيميايي هم مانع نفوذ رطوبت به دستگاه مي‌شود. ورود جريان رطوبت هوا از ميان حفره‌هاي اين لايه‌ي معدني(که بر اثر وارد شدن فشار بر دستگاه ايجاد شده‌است) موجب هيدروليز پليمر تجزيه‌پذير و رها شدن پيش‌ساز اکسيد فلزي مي‌شود . اين اکسيد فلزي با راه يافتن به داخل ترک‌ها و انجام واكنش با رطوبت موجود در آنها منجر به تشكيل يک لايه‌ي اکسيد فلزي جامد مي‌شود كه آب‌بندي آن ترک را در پي خواهد داشت.
اگرچه اين روش مشکل ترک‌خوردگي لايه‌ي محافظ را بر طرف نمي‌کند؛ موجب عملکرد بهتر روکش محافظ در حذف رطوبت شده، در نهايت به افزايش بيشتر عمر دستگاه‌هاي الکترونيکي آلي کمک خواهد کرد. اين شيوه نه تنها به خودترميمي فيلم‌هاي نازک اکسيد فلزي کمک مي‌کند، بلکه مي‌توان از آن در ذخيره و رها‌سازي مواد بسيار واکنش‌پذير در پليمرهاي زيست‌سازگار زيست‌تجزيه‌پذيري كه در زمينه‌هايي همچون دارورساني کاربرد ويژه‌اي دارند، استفاده كرد.
اين محققان هم‌اكنون سرگرم بررسي امکان استفاده از پيش‌سازهاي اکسيد فلزي جديد هستند و سعي دارند تا اين روش را به ديگر انواع فيلم‌هاي نازک نظير روکش‌هاي ضد خوردگي هم تعميم دهند.

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

captcha

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار