ایزایران لپ تاپ

با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

آيا مي دانيد که مي توان ۲ کامپيوتر را با يک کابل USBــ USB ساده به يکديگر متصل کرد؟
اگر دو کامپيوتر در خانه يا محل کار خود داريد که براي استفاده اشتراکي از فايلهاي موجود در هر کدام مي خواهيد آن دو را به يکديگر وصل کنيد(شبكه كردن دو كامپيوتر). اين روش يکي از سريعترين روشهاي موجود است.
براي اتصال دو کامپيوتر استفاده از يک هاب يا روتر هميشه کار معقولي نيست. بلکه استفاده از يک کابل USBــ USB بسيار کاربردي و عملي تر است. با اين روش حتي مي توانيد اتصال اينترنتي را بين دو کامپيوتر به اشتراک بگذاريد.
در اين آموزش کوتاه براي شما نحوه اتصال دو کامپيوتر با يک کابل خاص USBــ USB آموزش داده مي شود. ...
۱) يک کابل USBــ USB بخريد.
اولين مرحله براي اتصال دو کامپيوتر از طريق USB پيدا کردن کابل USBــ USB است در اين مرحله بايد بسيار دقت کنيد. شما به نوعي کابل احتياج داريد که اصطلاحاً به آن Bridge يا کابل شبکه USB مي گويند. اين بدان معناست که در اين کابل قابليت اتصال دو کامپيوتر وجود دارد.
در اين کابل ها يک مدار الکتريکي واسط وجود دارد و دو سر کابل داراي سوکت نوع A است. شما مي توانيد کابل ي بخريد که چيپ Bridge آن USB۱.۱ با سرعت ۱۲ Mb بر ثانيه يا USB۲.۰ با سرعت ۴۸۰ Mb بر ثانيه باشد البته توصيه ما USB۲.۰ است. چون سرعت آن به مراتب بيشتر است. به خاطر داشته باشيد شبکه هاي اینترنت داراي استاندارد ۱۰۰ Mb بر ثانيه هستند.
۲) نصب: بعد از اينکه کابل را بدست آورديد مي توانيد آن را متصل کنيد. اولين کاري که بايد بکنيد نصب نرم افزار يا درايور کابل است.
▪ بيشتر کابل ها ۲ مود را پشتيباني مي کنند:
۱) link mode: در اين حالت مي توانيد به آزادي فايل ها را بين دو کامپيوتر کپي کنيد.
۲) network mode: در اين حالت فقط کپي کردن فايل نيست که مي توانيد انجام دهيد، بلکه مي توانيد فولدرها، پرينترها و ارتباط اينترنتي را هم به طور اشتراکي استفاده کنيد.
۳) شروع به استفاده از اتصال خود کنيد.
اگر از کابل خود در حالت لينک (link mode) استفاده کنيد. به سادگي به برنامه اي که همراه نرم افزار کابل است دست پيدا مي کنيد و مي توانيد فايل هاي خود را انتقال دهيد.
اگر از کابل خود در حالت شبکه (network mode) استفاده مي کنيد. بايد کارهاي زير را انجام دهيد.
ـ وارد قسمت network connection شويد.آدپترهاي شبکه که متصل هستند را مي بينيد.
ـ اکنون بر روي آدپتري که کامپيوتر شما را به اينترنت متصل مي کند راست کليک کنيد.
گزينه properties را انتخاب کنيد. در برگه Advanced براي گزينه Allow other network users to connect through this computers Internet connection. يک علامت تيک قرار دهيد.
ـ بعد از اينکه اين کارها را انجام داديد کامپيوتر خود را restart کنيد. اکنون کامپيوتر ديگر هم مي تواند به اينترنت متصل شود.
شايد استفاده از هاب براي دو کامپيوتر کار مطمئن تري به نظر برسد ولي بايد پول بيشتري هم خرج کنيد به هر حال تصميم با شماست.

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار