با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

مسئله به عنوان واقعيتي عمومي پذيرفته شده است كه انسان در حال حاضر طول عمر بيشتري نسبت به گذشته دارد. دليل اين وضعيت، تنها محافظت بيشتر در مقابل خورشيد و يا پيشرفت قابل توجه علم پزشكي نيست. سازندگان خودرو نيز به همين دليل بايد به اندازه دكترها مورد ستايش قرار بگيرند زيرا اين افراد توانسته اند خلاقيت و عملكرد بالا را با فناوري هاي امنيتي بسيار قوي تركيب كنند. به گونه اي كه اين سيستم ها در جاده همواره يك گام جلوتر از تمامي رانندگان باشند.
بسياري از سامانه هاي ايمني كه در حال حاضر براي خودرو ها به كار مي روند، زماني به نظر بسيار دور از دسترس مي آمدند. همانطور كه سپرهاي بي ضرر براي عابرين پياده و خودرو هايي كه مي توانند به صورت اتوماتيك رانندگي كنند، در حال حاضر به نظر دور از دسترس مي رسند.
10 فناوري برتر در زمينه ايمني خودرو عبارتند از:
1.كنترل فشار چرخ ها
سازمان ملي امنيت عبور و مرور اتوبان ها در ايالات متحده، از سازندگان خودرو خواسته است تا تمام وسايل نقليه مسافربري با وزن حدود 10 هزار پوند يا كمتر را از سال 2008 مجهز به سيستم كنترل فشار چرخ ها كنند. با اين حال، هم اكنون بسياري از خودروهاي مدل هاي پايين تر نيز از اين ويژگي برخوردار هستند. مثلاً خودروي بي ام و اين سامانه را در تمام مدل هاي خود ارائه كرده است. حسگرهاي كار گذاشته شده در چرخ ها مي توانند با توليد صدايي مشخص يا روشن شدن چراغي در مقابل راننده (يا هردوي اين روش ها)، او را از كم بودن فشار هوا در چرخ ها مطلع سازند. همچنين، خودروهايي كه توانايي حركت با لاستيك پنچر را دارند، نيز در آينده ديده خواهند شد (درحال حاضر شورلت كوروت از چنين قابليتي برخوردار است). اين خودرو ها مي توانند با سرعت نسبتاً بالايي در مسيري بيش از حدود 50 مايل با لاستيك پنچر حركت كنند.
2. كنترل كننده قابل انطباق مسير/ كاهش شدت تصادفات
كنترل كننده هاي جديد مسير، كارهاي بيشتري از ثابت نگه داشتن سرعت انجام مي دهند. اين كنترل كننده ها با استفاده از حسگرها و رادار مي توانند دريچه كنترل بنزين و ترمزها را به گونه اي تنظيم كنند كه اگر تغييري در سرعت عبور و مرور رخ داد يا مثلاً راننده اي بسيار محتاط در مقابل خودرو قرار گرفت، همواره فاصله مطمئن با خودروي مقابل حفظ شود. اگر اين سامانه متوجه احتمال وقوع تصادف شود، به صورت خودكار ترمز كرده و كمربندها را نيز محكم مي كند و اگر متوجه خالي شدن جاده يا افزايش سرعت خودروها شود، به صورت خودكار در صورت تغيير در سرعت عبور و مرور يا مثلا قرار گرفتن راننده اي بسيار محتاط در مقابل خودرو، به سرعت اوليه باز گردانند. با اين حال، همواره امكان دخالت در كار اين سامانه توسط راننده نيز وجود دارد. مرسدس بنز و مي باخ از اين سامانه با نام Distronic استفاده مي كنند.
3. يافتن نقطه كور/ كمك جانبي/ هشدار تصادف
اين سامانه به منظور هشدار به راننده در زماني عمل مي كند كه خودرو يا شيئي در مسير حركت يا پارك وجود داشته باشد. اين سامانه، در حالت عادي فعال نيست و بايد توسط راننده فعال شود. اگر اين سامانه متوجه وجود شئي در مسير شود، با روشن كردن چراغي در آينه، لرزاندن صندلي يا با ايجاد صدايي مخصوص راننده را مطلع مي سازد. اين سامانه از توانايي شناسايي موانع در مسافت هاي كوتاه برخوردار است.
4. هشدار تعويض خطوط/ سامانه امنيتي بيداركردن راننده
اين سامانه، مشابه سامانه قبلي است با اين تفاوت كه فاصله بيشتري را پوشش مي دهد. اين سامانه فاصله خودروي كناري و سرعت آن را محاسبه مي كند و راننده را از خطر احتمالي تعويض خطوط مطلع مي سازد. اين سامانه نيز با لرزاندن صندلي يا صداي مخصوصي راننده را آگاه مي سازد. اين سامانه حتي مي تواند وضعيت بدن راننده، حالت سر و حالت چشمان او را تشخيص دهد تا متوجه خواب آلودگي راننده شود. اين سامانه ممكن است در آينده حتي بتواند در صورتي كه راننده به خواب رود، سرعت ماشين را كم كرده و آن را در حالت پايداري كنترل كند.
5. سامانه تخفيف يا پيشگيري از چپ كردن خودرو
بيشتر سازندگان، خودروها را به سيستم كنترل پايدار الكترونيكي مجهز كرده اند. در عين حال، بعضي از سازندگان نيز سامانه هاي آماده سازي (مانند محكم كردن كمربندها) را پيشنهاد مي كنند. با اين حال سامانه موردبحث در اينجا از اين سامانه ها بسيار پيشرفته تر است. اگر اين سامانه متوجه احتمال چپ كردن خودرو شود (مانند حالتي كه راننده با سرعت مي پيچد يا با سرعت زياد از مسير منحرف مي شود) ترمزها و دريچه بنزين را كنترل كرده و در كنترل وضعيت خودرو به راننده كمك مي كند. اين سامانه در دايملر/كرايسلر به نام Electronic Roll Mitigation ، در فورد به نام Roll Stability Control و در جنرال موتورز به نام Proactive Roll Avoidance شناخته مي شود. رنج روور اين سامانه را Active Roll Mitigation نام گذاري كرده و ولوو به آن Roll-Over Protection System مي گويد. با اين حال تمام اين سامانه ها، هدف امنيتي واحدي دارند.
6. ايربگ هاي دومرحله اي و حساس به وضعيت سرنشين
تمام انسان ها يكسان آفريده نشده اند و ايربگ ها در حال پيشرفت هستند تا بتوانند با چند مرحله اي شدن و حساسيت نسبت به وضعيت سرنشينان، اين تفاوت ها را جبران كنند. با فناوري جديد ايربگ ها مي توانند اندازه، وزن، وضعيت كمربند، طريقه نشستن سرنشينان (مثلاً اگر راننده در حال تنظيم راديو يا برداشتن چيزي از روي زمين باشد) را تشخيص دهند و حتي سرعت خودرو را تشخيص دهند. با توجه به اينكه ايربگ هاي راننده، مسافرين و ايربگ هاي كنار پنجره، امري جديد نيستند، ايربگ هاي حساس مي توانند در هر قسمت از ماشين به كار روند.
7. كمك در ترمزهاي ناگهاني/ تخفيف شدت تصادفات
اين سامانه ترمز با سامانه ترمز ناگهاني بدون قفل كردن يا سامانه الكترونيكي پخش نيروي ترمز متفاوت است. اين سيستم مي تواند تشخيص دهد كه چه زماني راننده از روي ترس ترمز ناگهاني انجام مي دهد (يك تغيير سريع از گاز به ترمز) و فشاري اضافي بر روي ترمزها وارد مي كند تا فاصله توقف خودرو را كمتر كند. اين سامانه حتي مي تواند همراه با سامانه كنترل مسير با كنترل پايدار در خودروها به كار رود و برخوردهاي احتمالي را تشخيص دهد. اين سامانه معمولاً كمك ترمز ناميده مي شود، اما بي ام و آن را Dynamic Brake Control مي نامد.
8. چراغ هاي جلوي قابل انطباق/ يا كمك به ديد شب
ديد شب، مي تواند به صورت هاي مختلفي مثل استفاده از چراغ هاي جلوي مادون قرمز و يا دوربين هاي حرارتي صورت بگيرد. با اين حال، هر سامانه اي كه استفاده شود هدف كمك به افزايش ديد راننده به گونه اي است كه بتواند حيوانات، انسان ها و يا درختان طول مسير را از فاصله اي حتي در حدود 1000فوت دورتر، تشخيص دهد. اين سامانه تصويري از جاده در پيش روي راننده قرار مي دهد و اشيايي را كه تشخيص آنها با چشم غيرمسلح مشكل است، روشن تر مي سازد. چراغ هاي جلوي قابل انطباق براساس جهت حركت خودرو تنظيم مي شوند (براي مثال در پيچ ها نور را به صورت خميده مي تابانند). همچنين، ممكن است چراغ هاي حساس به سرعت (با تغيير ارتفاع و طول نور) و يا چراغ هايي كه مي توانند نور زياد محيط را جبران كنند نيز عرضه شوند.
9. دوربين هاي عقب
دوربين هاي عقب، نه تنها از خودروها محافظت مي كنند بلكه مانع از برخورد ناگهاني با حيوانات يا كودكان نيز مي شوند. در واقع تصوير از پشت ماشين از آينه هاي بغل جابه جاشونده و صداهاي هشداردهنده به تصوير واقعي تغيير پيدا كرده است. سامانه جديد داراي يك دوربين است كه تصويري پهن از آنچه پشت سر راننده اتفاق مي افتد، ارائه مي دهد و هنگام پارك كردن يا استفاده از تريلر در پشت خودرو، كمك بسيار موثري است.
10. پاسخ اضطراري
راه هاي مختلفي براي اخطار قبلي وجود دارند. خودروها در حال حاضر يا در آينده، با موقعيت هاي اضطراري برخورد مي كنند. سامانه (EARS)[1] دايملر/ كرايسلر چراغ هاي داخل را روشن كرده، درهاي خودرو را از حالت قفل خارج كرده و سوخت رساني را در زمان بازشدن ايربگ ها قطع مي كند. در حالي كه فولكس واگن باتري ترمينال را از دستگاه توليد برق متناوب (آلترناتور) قطع مي كند. همچنين، سامانه OnStar در جنرال موتورز و سامانه Assist در بي ام و، تصادف را به مراكز خود اطلاع داده و جزئيات تصادف را در اختيار پرسنل اورژانس مراكز مختلف قرار مي*دهند.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

Slider

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار