با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

CIO یا مدیر انفورماتیک یا مدیر اطلاعات (Chief Information Officer) مدیر اجرایی ارشدی است که مسوولیت تمامی مقوله های مرتبط با فناوری و سیستم های اطلاعات یک سازمان را بر عهده دارد. در حقیقت، این افراد بهره گیری از فناوری اطلاعات (IT) را به منظور پشتیبانی از اهداف سازمان مدیریت و رهبری می کنندCIO. ها با دانش و آگاهی و تسلط بر هر دو مقوله فناوری و فرآیندهای کسب و کار و همچنین جنبه های عملیاتی دیگر، به طور معمول، شایسته ترین و توانمندترین مدیران برای هماهنگ کردن راهبردهای فناوری با راهبردهای کسب و کار سازمان هستندCIO.ها بر تهیه فناوری مورد نیاز سازمان ، نصب ، راه اندازی و اجرا و دیگر خدمات ارائه شده توسط بخش سیستم های اطلاعاتی، نظارت می کنند.

اگر چه، گفتنی است که در سازمان های پیشرو و بسیار بزرگ ، CIO ها به منظور تمرکز هر چه بیشتر بر روی مقوله های راهبردی و استراتژیک ، بسیاری از جنبه ها و مقوله های تاکتیکی و عملیاتی را به نمایندگان اجرایی قابل اعتماد خود تفویض می کنند.
در این میان ، بخش «اطلاعات » از اهمیت بسیاری برای CIO برخوردار است . استفاده موثر و راهبردی از اطلاعات و داده های وسیع و جامع کسب و کار، نیازمند فردی است که از دیدگاه جنبه های عملیاتی ، دارای توانایی های متعدد باشدCIO. ها نقش راهبر را در زمینه مهندسی مجدد فرآیندهای کسب و کار سازمان و پیکر بندی زیر ساخت های اساسی IT، اتخاذ کرده اند و تمامی این موارد به منظور کسب استفاده کاراتر و با ارزش تر از اطلاعات ، همگام با توسعه کسب و کار است .
بسیاری از آنها، علاوه بر موارد یاد شده در «مدیریت دانش » و سرمایه ها ی معنوی، نقش راهبر را ایفا می کنندCIO.ها معمولاً به CEO ها،COO ها یاCFO ها گزارش می دهند و به طور معمول، در هیات راهبری امور اجرایی شرکت، پست و جایگاهی را به خود اختصاص می دهند (یا دست کم، تماس مستقیم و منظم با مدیران رده بالا دارند(.
گفتنی است که هر چند، عنوان CIO به طور شفاف معرف یک مقام ارشد اجرایی در IT با تأثیر استراتژیک و راهبردی است، اما بسیاری از مدیران اجرایی با عنوان VP یا Vice president (نایب رییس یا معاون مدیرعامل ) یا رییس خدمات ، سیستم ها و فناوری اطلاعات نیز پست مشابهی همچون CIO را در اختیار دارند.
سیر تحول تاریخی CIO ها از زبان John J.ciulla، مدیر انفورماتیک شرکت Vignette Corp، ارائه دهنده خدمات مدیریت هنگامی که در سال ۱۹۸۱ کار خود را شروع کردم ، اصطلاح CIO وجود نداشت . در حقیقت در آن زمان چیزی به عنوان فناوری اطلاعات (Information Technology) وجود نداشت ، در آن هنگام، اصطلاح پردازش اطلاعات مطرح بودو بعدها اصطلاح سیستم های اطلاعات مدیریت یا MIS رایج شد.وقتی به گذشته کاری خود نگاه می کنم ، می بینم در آن زمان، چه ساعات طاقت فرسا و ناخوشایندی را در یک زیرزمین صرف کنترل و نگهداری و استفاده از سیستم های اولیه می کردم .
حتی در سال ۱۹۹۳نیز که در شرکت Entex برای اولین بار عنوان CIO به من داده شد، پیاده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات این شرکت بسیار مشکل بود و برای پیاده سازی، شب های زیادی بی خوابی کشیدم . واقعاً وحشتناک بود.
دایم نگران بودم که از عهده مسوولیت جدید خود برنیایم . اولین بار بود که نقش CIO را ایفا می کردم و به نظر می رسید که هیچ شانسی برای پیروز شدن بر مشکلات و هماهنگ کردن خود با مسوولیت های جدیدم نداشته باشم . دقیقاً تا زمان شروع تبادل اطلاعات و افزایش کاربرد فناوری اطلاعات در دنیای کسب و کار و شتاب این تحولات ، من همان احساس ناتوانی را داشتم . اما امروزه ابزارهای مدیریت و همچنین سیستم ها بسیار کارگشا هستند، به نحوی که می توانم ادعا کنم در حال حاضر زمانی را که برای وظایف خود به عنوان CIO صرف می کنم حدود ۵۰ درصد ساعاتی است که به عنوان CIO در سال های پیشین و با استفاده از روش های سنتی صرف می کردم، هر چند که از نظر مشغله کاری ، بسیار درگیرتر هستم .
● نقش استراتژیک
همه ما می دانیم که نقش مدیر انفورماتیک یا CIO به نحو چشمگیری با آنچه که ۱۰ سال پیش و یا حتی ۲ سال پیش بوده ، بسیار متفاوت است. CIO های امروزی ، دیگر در آن زیرزمین ها با آن کامپیوترهای عریض و طویل کار نمی کنند، بلکه هم اکنون در اتاق هیات ها یا کمیته های تصمیم گیری ، یک عضو جدایی ناپذیر و کلیدی در تصمیم گیری های مرتبط با خرید، استراتژی عملیاتی و حتی بازاریابی و فروش هستند. چه بسا تصمیمی می گیریم که باعث می شود شرکت ما از شرکت رقیب یک قدم پیشی بگیرد یا با گروه بازاریابی یک استراتژی را تدوین می کنیم به نحوی که بر تصمیم گیرندگان مقوله های IT در سازمان نیز، اثری مثبت داشته باشد. امروزه CIO نقشی حیاتی در تصمیمات و چالش های استراتژیک هر سازمانی دارد.
برای خود من ، همه چیز از دومین دوره مسوولیتم به عنوان CIO در شرکت Tivolisystems آغاز شد. در آن زمان من با تمامی چالش های پیش روی خود، آشنایی بیشتری احساس می کردم و فناوری های نو نیز به اندازه کافی قابل اطمینان و کارا بود تا وقت آزادتری برای انجام امور مدیریتی داشته باشم. در حقیقت، من دیدگاه خودم را درباره بخش IT تغییر دادم و بدین منظور این بخش را نه به چشم یک بخش، بلکه به عنوان یک سازمان تلقی کردم . سپس زیرساخت ها را بنا کردیم ، محصولات را توسعه دادیم و استراتژی و طرح ارائه کردیم . ما باید خودمان را با نیازهای مشتریان درون سازمانی بیشتر آشنا و هماهنگ می کردیم . تنها نقصانی که با آن مواجه بودیم ، برنامه ای بود که با استفاده از آن بتوانیم مسائل فروش و بازاریابی را سامان بخشیم بر این اساس، تصمیم گرفتیم برنامه یاد شده را خودمان خلق کنیم و بخش خود را درون سازمان ارتقا دهیم .
ما انجام فعالیت هایی که شامل سه دوره شش ماهه بود آغاز کردیم، با این هدف که پا را از حیطه گروه خود فراتر گذاشته و با دیگر بخش ها و اعضای شرکت و هر آنچه که می توانست به ما مربوط شود، تعامل داشته باشیم . در عملیات دوره اول شعار ما این بود: «همه سوار بر یک کشتی هستیم ». در طول دوره های بعدی کارهای نمادین دیگری برای جلب توجه بیشتر و ایجاد انگیزه در دیگر اعضای شرکت انجام دادیم ، برای این منظور، به طور مشخص از پوسترهایی با محتوای خاص و شورانگیز استفاده کردیم تا دیگر کارکنان شرکت به وجد بیایند.
در پایان ، این نوع اقدامات و فعالیت ها موفقیت بزرگی برای ما به همراه داشت و به کارکنان کمک کرد تا کاملاً حس کنند عضوی از یک پیکره واحد هستند. نتایج این تلاش ها توسط کاری گروهی برای ما به ارمغان آورده شد و بدین سان در اواسط دهه ۱۹۹۰، مقوله کارکنان و کارمندان به ضرورت اصلی کسب و کار تبدیل شد.
اما این سلسله فعالیت ها و یا عملیات ها، برای افراد خارج از بخش IT نیز وجود داشت. این تلاش ها موجب جلب توجه افراد در سراسر سازمان شده و آنها به دنبال این امر بودند که بدانند ما که هستیم و در این شرکت چه کاری انجام می دهیم . خیلی زود متوجه شدم که نه تنها افراد تیم ما از کار خود راضی هستند، بلکه دیگر بخش های سازمان نیز از من دعوت می کردند تا ابداعاتی را فراتر از موضوع IT برای آنها راهبری و پیاده سازی کنم و در نهایت کار به جایی رسید که رهبری شرکت و همچنین ارتباطات و دیگر فعالیت های بسیار جالب توجه که خارج از حیطه نقش CIO سنتی بود به من محول گردید. بر این اساس، مسوولیت هایم افزایش یافت و از آن پس، به صورت مستقیم به CEO گزارش می دادم .
امروزه مدیران انفورماتیک در رده EO، از دیدگاه طبقه بندی، مدیران اجرایی هستند و به همین دلیل است که از آنها خواسته می شود تا مهارت های واقعی کسب و کار و بینش و بصیرت استراتژیک حقیقی را که برای منافع شرکت حیاتی است ، از خود نشان دهند.
هم اکنون، در شرکت Vignette، با خیلی از مسائل و جنبه های دیگر خارج از حیطه IT نیز سر و کار دارم و به عنوان یک CIO، به طور مداوم، با درخواست هایی که به صورت E-mial برایم فرستاده می شود و در حقیقت، هرزنامه هایی بیش نیستند، مواجه هستم که اکثریت آنها به دلایل مختلفی، بی اثر هستند و من مجبور هستم هر هفته ، تعداد زیادی از آنها را پاک کنم . البته درباره این موضوع که چرا من هدف فرستندگان این درخواست ها و هرزنامه ها هستم با بازاریاب های خودمان صحبت کرده ام .
تمامی این ها باعث شده است که هم اکنون، طبق برنامه هایی منظم ، ملاقات هایی برای تعیین خطوط استراتژی با آنها داشته باشم و متناسب با دیدگاه های آنها، بازخورهایی در جهت منافع شرکت ارائه دهم . وظیفه من کمک به اجرا و انجام کسب و کار ، آن هم در بالاترین سطح است . باورش خیلی مشکل است که این دقیقاً همان کاری ست که ۱۰ سال پیش در Entex انجام می دادم ، اما در یک مقایسه ، امروز من در همه جای شرکت و کشور هستم و ۱۰ سال پیش تنها در یک زیرزمین بودم .
نقش مدیر انفورماتیک از دیدگاه های مختلف در حال تغییر است و این امر تا حدودی به این علت است که ما خودمان آن را تغییر می دهیم . در طول این دو دهه، تغییراتی روی داده که باعث شده راه هایی برای ماCIO ها باز شود تا مسوولیت ها و وظایف کاری و تخصصی خود را توسعه دهیم . توجه داشته باشید که با مهارت های کسب و کار، تجربه و بصیرت و بینش عمیقی که امروزه CIO ها از آنها برخوردار هستند، فرصت های بی شماری برای شما به عنوان یک CIO وجود دارد تا ارزشی جدید خلق کنید و راهبری جدیدی را برای هر سازمانی به ارمغان آورید.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار