با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

InterScan VirusWall ۳.۶ CSP
این ویروس محصول شرکت TrendMicro است و در اردیبهشت ماه ۸۱ عرضه شد. شرکت TrendMicro یک شرکت ضدویروسی است و همواره در زمینه‌ی یافتن راه‌حل‌های امنیتی و نوشتن ضدویروس‌ها فعال می‌باشد. این شرکت در خرداد ماه قابل دسترس بودن ضدویروس InterScan VirusWall ۳.۶ CSP را اعلام کرد. این ضدویروس برای حفاظت از دو محصول شرکتNetScreen Technologies طراحی شده است.
این دو محصول NetScreen -۱۰۰ و NetScreen -۵۰۰ نام دارند. برنامه‌ی NetScreen-۱۰۰ در دفاتر شرکت‌های متوسط و بزرگ کاربرد دارد و برنامه‌ی NetScreen-۵۰۰ در دفاتر شرکت‌های بزرگ و محیط‌هایی که فراهم‌کننده‌ی خدمات اینترنتی هستند استفاده می‌شود. این محیط‌ها از پهنای باند و نیازهای اینترنتی ظرفیت بالا برخوردار می‌باشند.
ضدویروس مذکور می‌تواند در وسایلی که برنامه‌های NetScreen اجرا می‌شود امنیت لازم را برای آنها فراهم کند.
● Scan Mail For Lotus ۲.۵۱
این ضدویروس در سیستم‌های ویندوز NT؛ eServer iSeries،Pseries و Zseries محصول IBM؛ و Sun Solaris مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که کاربران این‌ سیستم‌ها با استفاده از برنامه‌ی Lotus Domino مشغول ارسال یا دریافت پیغام هستند ضدویروس Scan Mail For Lotus ۲.۵۱ حافظه‌ی درونی سیستم را جستجو می‌کند تا از عدم وجود ویروس مطمئن شود. این ضدویروس به محض برخورد با هر گونه کد مخرب آن را از بین می‌برد. روشی که ضدویروس مذکور مورد استفاده قرار می‌دهد باعث افزایش سرعت انتقال e-mailها می‌گردد.
● Content Security Solutions
این ضدویروس نیز یکی از محصولات دیگر شرکت Trend Micro است که در اردیبهشت ماه به بازار عرضه شد. این ضدویروس برای حفاظت از برنامه‌ی TELUS Managed WorkPlace نوشته شده است. برنامه‌ی مذکور یک بسته‌ی نرم‌افزاری جدید از شرکت Solutions Managed است و در شرکت‌های تجاری متوسط و کوچک کاربرد دارد.
شرکت Micro Trend ششمین شرکت ضدویروسی جهان است که ۴۷ درصد ویروس‌های موجود در بازار را طراحی می‌کند.
● ScanMail
کاربران سایت United Messaging که از برنامه‌ی Microsoft Exchange ۲۰۰۰ استفاده می‌کنند می‌توانند با ضدویروس ScanMail از سیستم پستی خود حفاظت کنند. این برنامه قبل از باز شدن هر پیغامی آن را پویش کرده و با هرگونه تهدید برخورد می‌کند.
● PortalProtect
در ماه اردیبهشت ضدویروس PortalProtect برای حفاظت از سرویس‌دهنده‌ی SharePoint Portal محصول میکروسافت به بازار عرضه شد. شرکت‌هایی که با برنامه‌ی SharePoint Portal Server کار می‌‌کنند می‌توانند اطلاعات مربوط به ورودی‌های تزیینی (Portal) خود را با استفاده از ضدویروس مذکور حفظ نمایند و مانع دسترسی ویروس‌ها و سایر کدهای مخرب به این اطلاعات شوند.
● PC-Cillin (New vertion)
این ضدویروس محصول شرکت Trend Micro است و از آن به طور گسترده‌ای در کامپیوترهای رومیزی استفاده می‌شود. چندی پیش شرکت Trend Micro اعلام کرد که نسخه‌ی جدید این ضدویروس برای کاربران قابل دسترسی است. ضدویروس PC-Cillin یک دیوار آتش اختصاصی فراهم کرده و مانع ورود ویروس‌ها و یا کدهای مخرب می‌شود. این ضدویروس می‌تواند از وسایل بی‌سیم نیز حفاظت کند.
● NeatSuite
این ضدویروس محصول شرکت Trend Micro بوده و یک بسته نرم‌افزاریِ محتوی راه‌حل‌های امنیتی و حفاظتی است که به سفارش دوبی برای حفاظت از پروژه‌ی شیخ محمد طراحی شده است.
پروژه‌ی آموزش الکترونیکی شیخ محمد یکی از پروژه‌های جالبی است که در ناحیه خاورمیانه در حال انجام است. این پروژه آموزش الکترونیکی را در مدارس دوبی فراهم می‌کند. تخمین زده می‌شود که در پایان پروژه؛ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دانش‌آموز از این خدمات استفاده کنند. محتوای آموزش‌ها به زبان انگلیسی یا عربی است.
● ScanMail for Microsoft Exchange Server ۵.۵
این ضدویروس نیز محصول شرکت Trend Micro است و برای حفاظت از نسخه‌ی ۵.۵ برنامه‌ی Exchange Server محصول میکروسافت به کار می‌رود. از این ضدویروس می‌‌توان برای حفاظت از برنامه‌ی Exchange V.۳.۸ نیز استفاده کرد. ضدویروس مذکور دارای برنامه‌ی eManager نیز می‌باشد. وجود eManagerبه افراد حرفه‌ای که در زمینه‌ی IT فعالیت می‌کنند اجازه می‌دهد به محض ورود یک ویروس به داخل سیستم آن را شناسایی کرده و از بین ببرند حتی قبل از آن که نسخه‌ی به روز شده‌ی ضدویروس را دریافت نمایند. چنین ویژگی‌هایی به محیط‌های Microsoft Exchange اجازه می‌دهد در مقابل هر نوع ویروس جدید و ناشناخته‌ای مقاوم باشند.
● واژه‌نامه‌ی ضدویروس‌ها
واژه‌نامه‌ای که در زیر ارایه می‌شود محتوی واژه‌ها و عبارت‌هایی است که هنگام استفاده از یک ضدویروس به آنها برخورد می‌کنید.
▪ dr.
این پسوند نشان‌دهنده‌ی فایل برنامه‌ای است که ویروس یا کرم را به کامپیوتر آسیب دیده وارد کرده است.
.▪ enc
این پسوند فایلی را نشان می‌دهد که به صورت رمزی درآمده یا کدگذاری شده‌ است. برای مثال کرمی که خود را با روش کدگذاری MIME کپی می‌کند با این پسوند شناسایی می‌شود.
▪ @m
این علامت نشان می‌دهد که کرم یا ویروس مورد نظر فقط از طریق E-mail فرستاده می‌شود. برای مثال می‌توان به ویروس Happy۹۹ اشاره کرد که هنگام ارسال E-mail توسط کاربر؛ همراه E-mail برای فرد گیرنده پست می‌شود.
▪ @mm
این علامت نشان می‌دهد که کرم یا ویروس مورد نظر به محض ورود به سیستم یک کاربر؛ خود را به تمام آدرس‌هایی که در صندوق پستی می‌یابد ارسال می‌کند. از جمله‌ی این ویروس‌ها می‌توان به Melissa اشاره کرد.
▪ Also Known As
در بعضی از ضدویروس‌ها (خصوصاً محصولات Symantec) فیلدی وجود دارد که وقتی تهدید جدیدی (ویروس یا کرم) شناسایی می‌شود قبل از آن که شناسه‌های آن ویروس یا کرم به ضدویروس مورد استفاده اضافه گردد در این فیلدها ظاهر می‌شود. این فیلد Also Known As نام دارد.
▪ Beta Virus Definitions
اگرچه استفاده از نسخه‌های بتای شناسه‌های ویروس، روش تضمین ‌کننده و بی‌خطری نیست اما در اکثر موارد این شناسه‌ها خوب عمل می‌کنند. استفاده از نسخه‌های بتای شناسه‌های ویروس وقتی که ویروس‌ها به طور گسترده توزیع شده‌اند و کاربران نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند منتظر دریافت نسخه‌های آلفای این شناسه‌ها شوند بسیار کارآمد است.
▪ Blended Threat (تهدید چند جانبه)
منظور از تهدید چند جانبه، ترکیبی از ویروس‌ها، کرم‌‌ها، اسب‌های تراوا و کدهای مخرب است که از آسیب‌پذیری اینترنت و سرویس‌دهنده برای انتقال و گسترش حملات خود استفاده می‌کنند. این تهدیدات با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی می‌توانند به سرعت گسترش یافته و زیان‌های زیادی را وارد سازند. خصوصیات این گونه تهدیدات را به صورت زیر می‌توان بر شمرد:
۱) ایجاد تخریب:
تهدیدات چند جانبه موجب می‌شوند که در یک آدرس IP به خصوص؛ خدمات درخواست‌شده تکذیب شوند و سرویس‌دهنده‌های وب از کار بیافتند. همچنین این تهدیدات برنامه‌های اسب تراوا را برای اجراهای بعدی در سیستمی که مورد حمله واقع شده بر جای می‌گذارند.
۲) به روش‌های متعدد تکثیر می‌شوند
تهدیدات چند جانبه با جستجوی آسیب‌پذیری در یک سیستم سعی می‌کنند راهی برای تکثیر خود بیابند. از جمله راه‌هایی که این تهدیدات به آنها متوسل می‌شوند می‌توان به استفاده از کدهای جا گرفته در فایل‌های html یک سرویس‌دهنده، آسیب رساندن به افرادی که به سیستم یا وب‌سایت آسیب دیده وصل می‌شوند و ارسال E-mailغیرمجاز از سرویس‌دهنده‌های آسیب‌دیده در حالی که پیوست این E-mailها حاوی کرم می‌باشد اشاره کرد.
۳) حمله از چندین نقطه‌ی مختلف:
این تهدیدات کدهای مخرب را به داخل فایل‌های .exe موجود در سیستم وارد می‌نمایند، اختیارات حساب‌های میهمان را افزایش می‌دهند، اشتراک شبکه‌ای قابل خواندن و نوشتن را به وجود می‌آورند، رجیستری را تغییر می‌دهند و به افزودن اسکریپت در داخل فایل‌های html می‌پردازند.
۴) بدون دخالت انسان گسترش می‌یابند:
این‌گونه تهدیدات به طور مرتب به جستجوی اینترنت می‌پردازند. تا سرویس‌دهنده‌های آسیب‌پذیر را پیدا کرده و به آنها حمله کنند.
سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌ها: این تهدیدات با آسیب‌پذیری‌های شناخته شده‌ای چون سرریز شدن بافر و بی‌ثباتی ورودی http آشنا هستند و با سوءاستفاده از آنها سعی می‌کنند حملات خود را بر روی سیستم مورد نظرشان وارد نمایند. علاوه بر این در مواردی تهدیدات مذکور قادرند کلمه عبور پیش‌فرض را حدس زده و از آن برای دسترسی غیرمجاز به حساب مدیر استفاده کنند.
حفاظت کامل در مقابل تهدیدات چند جانبه مستلزم به کارگیری روش‌های امنیتی گسترده‌ای است که در آن سطوح تدافعی مختلفی تعبیه شده‌‌اند.
▪ Bug (اشکال)
خطای برنامه‌نویسی در نرم‌افزار را Bug می‌گویند. اگرچه وجود Bug غیرعمدی است اما می‌تواند برای ویروس‌ها، کرم‌ها و سایر تهدیدات نوعی آسیب‌پذیری به شمار آمده و عواقب نامطلوبی را به همراه داشته باشد. برای مثال می‌توان به نقص‌های موجود در مرورگرها و مشکلات نرم‌افزارای Y۲K اشاره کرد.
▪ Causes System Instability
این پیغام نشان می‌دهد که ویروس وارد شده موجب خرابی کامپیوتر یا پدید آمدن رفتار نامعقول در آن شده است.
▪ Compromises Security Settings
این پیغام نشان می‌دهد که تهدید وارد شده در تلاش برای دسترسی به کلمه‌ی عبور یا سایر تنظیمات امنیتی می‌باشد. علاوه بر این از پیغام مذکور می‌توان فهمید که تهدید وارد شده در اجزایی که عملیات اینترنتی را انجام می‌دهند به دنبال حفره‌هایی می‌گردد تا از طریق آنها برنامه‌ی دلخواه خود را نصب کنند. این برنامه کاربری که سعی کرده است به سیستم مورد نظر حمله کند را قادر می‌سازد تا از راه دور آن سیستم را کنترل نماید.
▪ CVE References
فهرستی از اسامی استاندارد شده‌ی آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌هایی که تاکنون شناخته شده‌اند. عمل فهرست‌بندی این آسیب‌پذیری‌ها توسط سازمان CVE انجام گرفته و برای دسترسی به این فهرست‌ها باید به وب سایت CVE مراجعه کنید.
▪ Damage (خرابی)
از این واژه‌ برای محاسبه‌ی مقدار آسیب وارد شده از سوی یک تهدید استفاده می‌شود. این آسیب‌ها شامل متوقف شدن سرویس‌دهنده‌های E-mail، حذف یا تغییر فایل‌ها، فاش کردن اطلاعات محرمانه، کاهش عملکرد سیستم، تخریب کدهای شناسایی کننده‌ی ویروس، حمله به تنظیمات امنیتی و ... می‌شود. برآورد کردن این آسیب‌ها می‌تواند در حل مشکلات به وجود آمده مؤثر باشد.
▪ Degrades Performance (کاهش عملکرد)
این پیغام نشان می‌دهد که سرعت عملیات کامپیوتر در اثر ورود ویروس کاهش یافته است. علت‌های زیر را می‌توان برای کاهش عملکرد بر شمرد:
ویروس وارد شده حافظه‌ی قابل دسترس را به خود اختصاص می‌دهد.
ویروس وارد شده فایل‌هایی را ایجاد می‌کند که فضای دیسکت را مصرف می‌کنند.
ویروس وارد شده بر سرعت بارگذاری و اجرای برنامه‌ها تأثیر گذاشته و در مجموع از عملکرد سیستم می‌کاهد.
▪ Deletes Files
این پیغام نشان می‌دهد که تهدید وارد شده به سیستم مشغول حذف کردن فایل‌های موجود بر روی درایو هارد است. تعداد و نوع فایل‌هایی که توسط ویروس‌ها حذف می‌شوند به نوع ویروس‌ها بستگی دارند.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار