Image is not available
$499
Apple Watch
Accessories / Smartwatch
Image is not available
Dapper Bristol
by daniel wellington
Image is not available
Withings Watch
Accessories / Smartwatch
Image is not available
Image is not available
SALE
Pebble Time Round
$399
Messenger Bag
$230
Image is not available
Blue top
$259.99
Ampersand Crewneck
$230
Image is not available
Image is not available
Buy now
Image is not available
Classic Jacket
Sale
$44.99
A Perfect Vacation
by John Rambo
Image is not available

Borneo is the third-largest island in the world and the largest island of Asia. At the geographic centre...

Image is not available
Image is not available
A Perfect Morning In San Fransico
Image is not available
Fashion
Leather Seat

Learn more with our docs and tutorials. Have questions or doubts? Contact us! Rest easy knowing real are ready.

Image is not available
Image is not available
Image is not available
My Cherry Tree
A cherry blossom is the flower of any of several trees of genus Prunus.
Wall Decoration
$250
Decoration / Wall
NEW
DESIGNER
LAMP
$36.99
Image is not available
Amazing Furnitures
$350
Table Lamp
Living room / Lighting
Image is not available
Image is not available
$25
$50
Slider

مادربردی بدون پیری زودرس

اگر جزو آن دسته از کاربرانی باشید که زود سیستم های خود را تعویض نمی کنند و همیشه سعی دارند خریدهای خود را آینده نگرانه انجام دهند، کیفیت و دوام محصولات برایتان خیلی مهم است. هنگامی که قصد دارید قطعه ای خریداری کنید که دوام کل سیستم را تحت تاثیر قرار خواهد داد بحث کیفیت اهمیتی دوچندان برایتان می یابد. شاید در آن لحظه آن ضرب المثل معروف را به خاطر بیاورید که می گوید: "هنوز آنقدر پولدار نشده ام کهجنس ارزان بخرم". درست به همین دلیل است که هنوز بسیاری افراد حاضرند برای کیفیت بیشتر پول بیشتری خرج کنند.
شرکت گیگابایت حدود دو سال پیش و همزمان با معرفی چیپ ست های سری P۹۶۵، اقدام به استفاده از خازن های حالت جامد در مادربردهای خود کرد. این خازن ها قادر بودند علاوه بر تحمل دما و جریان بالاتر، مدت بیشتری به طور مداوم استفاده شوند. مادربردهایی که گیگابایت نام "نسل اول مادربردهای با طول عمر بالا" را روی آن ها گذاشته بود، اندکی پس از عرضه توانستند با نشان دادن طول عمر بالا و ثبات خوب جای خود را در بین کاربران باز کنند. در اواسط سال ۲۰۰۷ و همزمان با عرضه مادربردهای سری P۳۵ نسل دوم مادربردهای با طول عمر بالا نیز عرضه شدند. این مادربردها، علاوه بر استفاده از خازن های حالت جامد، از قطعات دیگری نیز در ساختمان خود استفاده می کردند. این امر موجب تولید حرارت کمتری شد تا آن ها بتوانند در بارهای کاری بالاتر با ثبات تر باشند و برای مدت طولانی تری استفاده شوند. اکنون اندکی پس از معرفی مادربردهای سری P۴۵، نسل سوم "طراحی با طول عمر بالا" معرفی شده است. این نسل علاوه بر اینکه بهینه سازی های مورد استفاده در دو نسل قبلی را به همراه خود دارد، با بهتر کردن طراحی "برد مدار چاپی" یا همان PCB، سعی کرده است طول عمر مادربرد را افزایش دهد. "بردهای مدار چاپی" به دلیل پیچیدگی های موجود در طراحی مادربردها مجبورند از چندین لایه استفاده کنند. در رایج ترین طراحی ها، مادربرد از چهار لایه مدار که از صفحات مسی تشکیل شده اند استفاده می کند. لایه های رویی و پشتی "برد مدار چاپی" برای انتقال سیگنال و لایه های درونی برای انتقال توان و ایجاد اتصال زمین استفاده می شوند. مدارهای لایه های درونی روی صفحات مسی حک می شوند و مانند سیم عمل می کنند. در تمامی مادربردهای دسکتاپ برای صرفه جویی در هزینه ها از لایه های مسی استفاده می شود که به طور متوسط دارای وزن یک اونس (یا ۳/۲۸ گرم) است. استفاده از این لایه های نازک سبب می شود مقاومت در مدار افزایش یابد و سیستم گرم تر شود. گیگابایت تصمیم گرفته است در نسل سوم "طراحی با طول عمر بالا" خود، از لایه های ضخیم تری استفاده کند که وزن دو اونس (یا ۶/۵۶ گرم) دارند. استفاده از لایه هایی که دارای ضخامت دو برابر هستند سبب می شود تا بتوان جریان عبوری از آن ها را تا دو برابر افزایش داد. در نتیجه حرارت تولیدی توسط آن ها در بارهای کاری کامل نیز تا حدود ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.
در حال حاضر علاوه بر مادربردهای با کارایی بالا، گیگابایت تعدادی از مادربردهای میان قیمت خود را نیز با استفاده از این طراحی به بازار عرضه کرد. از بین مادربردهای اشاره شده، مدل GA EP۴۵ UD۳P از دیگران جالب توجه تر است. این امر به دلیل این است که گیگابایت سعی کرده علاوه بر در نظر گرفتن ثبات و طول عمر در این مادربرد از نظر امکانات جانبی و پشتیبانی از قطعات جدید آن را به گونه ای طراحی کند تا بتواند نیازهای کاربران را تا مدت ها برطرف و آن ها را از خرید مادربرد جدید بی نیاز کند. این مادربرد قادر است با استفاده از تکنولوژی های متعدد به کار رفته در آن نه تنها ثبات و طول عمر سیستم را تا حد زیادی افزایش دهد، بلکه کارایی را نیز به بالاترین حد ممکن برساند. با پشتیبانی از ۸ گیگابایت حافظه سریع DDR۲ با فرکانس ۱۳۶۶ مگاهرتز، پردازنده قادر است با بیشترین سرعت به تمامی داده های مورد نیاز خود دسترسی یابد. سیستمی که از این مادربرد استفاده کند از نظر گرافیکی نیز با کمبودی مواجه نخواهد شد. با پشتیبانی از دو اسلات PCI Express ۲.۰ x۱۶ و پشتیبانی از تکنولوژی CrossFireX می توانید حداکثر دو کارت گرافیکی سری Radeon را به همراه آن مورد استفاده قرار دهید و از تجربه ای جذاب در محیط بازی ها و نرم افزارهای سه بعدی لذت ببرید. امنیت از دیگر زمینه هایی است که گیگابایت به آن توجه ویژه ای دارد. با توجه به روز افزون شدن استفاده از اینترنت و تنوع زیاد فعالیت ها در شبکه جهانی، حفظ اطلاعات و دور نگاه داشتن آن ها از دسترسی های غیرمجاز، بحث روز است. به همین دلیل است که گیگابایت تکنولوژی Ultra TPM را معرفی و مادربرد GA EP۴۵ UD۳ را نیز به آن مجهز کرده است. این تکنولوژی با استفاده از یک چیپ کدگذاری سخت افزاری، داده های مهم را کدگذاری می کند. از آنجایی که کدگذاری به شکل ۲۰۴۸ بیتی است، شکستن قفل داده ها غیرممکن خواهد بود. علاوه بر این با توجه به این موضوع که تکنولوژی Ultra TPM کلید رمزگشایی داده ها را روی یک درایو USB ذخیره می کند، در صورتی که درایو فوق در دسترس نباشد هیچ کس نمی تواند به داده ها دسترسی یابد. موارد گفته شده فقط بخش کوچکی از انبوه ویژگی هایی است که این مادربرد از آن پشتیبانی می کند. این مادربرد با توجه به قیمت و عملکردهایش برای کاربرانی طراحی شده است که عقیده دارند: "هر ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست!"

please publish modules in offcanvas module position