کارگاه های مجهز و اساتید با تجربه
وب سایت فنی کار پر بازدید ترین وب سایت آموزشی کشور
حضور در مسابقات ملی مهارت فنی و حرفه ای کرج
مورد لطف و استقبال مسئولین و جوانان عزیز

جدیدترین دوره های آموزشی

جهت دریافت مشاوره رایگان کارشناسان آموزش انستیتو فنی کار

 عدد را به شماره 02188930441 پیامک کنید

در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد

sms

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | رتبه یک انستیتو ایزایران در کشور

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

 

امروزه مجازی‌سازی در شرکت‌‏ها و سازمان‏‌های کوچک و متوسط به سرعت در حال گسترش است؛ شرکت‌هایی که در آن‌ها زمان و هزینه اهمیت دارد. مجازی‏‌سازی در صرفه‌جویی زمان، هزینه و نیروی انسانی از طریق کاهش هزینه‏‌های بخش‌‏های مختلفی مانند تدارکات، راهبری، اجرایی و توسعه موثر است.
همچنین مجازی‌‏سازی کارهای راه‌‏اندازی و نگه‌داری محیط عملیاتی را به‌شدت تسهیل کرده و باعث به‌وجود آمدن مدیریت «SBM» می‌‏شود که به مفهوم انجام «کارهای زیاد با حداقل فعالیت و امکانات» است. با این حال، بازیابی موارد و مشکلات فیزیکی در دنیای کسب‌وکار واقعی بسیار راحت‌‏تر از محیط‌های عملیاتی دیگر است. هم چنین از زمانی که فناوری مجازی‏‌سازی پا به حوزه فناوری اطلاعات گذاشته، مدیران همواره باید به‌‏دنبال استفاده از فناوری‏‌های به‌روز باشند.اگرچه مجازی‌‏سازی نیز مانند فناوری‏‌های دیگر، چالش‌های مخصوص خود را دارد؛ ولی استفاده نادرست و نابه‌جا می‌‏تواند هزینه‏‌های زیادی را به سازمان وارد کرده و حتی آن را با مخاطرات جدی روبه‌رو سازد.در این مقاله پنج تجربه موفق شرکت «Quests» درباره پشتیبان‏‌گیری و بازیابی اطلاعات را که به طور عملی با آن روبه‌رو بوده است، مورد بررسی قرار می‏‌دهیم. این تجربیات کمک می‌‏کند اطلاعات خود را در دنیای مجازی‏‌سازی به طور کامل نگه‌داری کرده و در صورت نیاز، آن‏ها را بازیابی کنید. همچنین خواهید دید فرآیند نگه‌داری ایمن اطلاعات در فضای مجازی تا چه اندازه می‌‏تواند ساده و آسان باشد.
نکته اول: پشتیبان‌‏گیری از حداقل داده‌‏هابا استفاده از روش‏‌ها و فناوری‌‏های جدید (که برای یافتن داده‏‌های حذف شده یا تغییر نکرده به وجود آمده‌‏اند)، به‌راحتی می‌‏توانید حجم داده‏‌های خود را برای تهیه نسخه پشتیبان به‌شدت کاهش دهید.تا زمانی که ابزارهای مختلفی در زمینه فعالیت‏‌های «(VM Ware CBT (Changed Block Tracking» مشغول به کار هستند و از پشتیبان‏‌گیری داده‏‌های غیرضروری جلوگیری نمی‌‏کنند، نمی‌‏توان انتظار داشت این فناوری‌‏ها برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌‏های حذف شده هم اهمیتی قائل شوند. سیستم‌‏عامل ویندوز از فضاهای خالی روی دیسک سخت، برای نگه‌داری اطلاعات حذف شده بهره می‌‏گیرد. اطلاعاتی که حذف شده‌‏اند تا زمانی که اطلاعات جدیدی روی فضای آن‌ها نوشته نشود، همچنان باقی خواهند ماند. ماشین‏‌های مجازی (VMs) که میزبان برنامه‌‏های مختلف هستند، می‌‏توانند حاوی چندین گیگابایت اطلاعات حذف شده باشند. متاسفانه عملیات بازیابی سیستم‌‏هایی که تنها از «CBT» برای بازیابی اطلاعات حذف شده، استفاده می‏‌کنند، به‌علت تغییر بلوک‏‌های اطلاعاتی، می‏‌تواند زمان‏‌گیر و یا باعث سربار ترافیک در شبکه شود.پیش‌نهاد ما این است ابزاری به‌کارگیرید که از داده‏‌های پاک شده، پشتیبان تهیه نکند. با این شیوه، می‏‌توانید عمل پشتیبان‏‌گیری را در اغلب زمان‏‌ها و با کیفیت بالاتری تهیه کنید. همچنین می‌‏توانید در فضای اختصاص داده شده به فایل‏‏‌های پشتیبان، زمان صرف شده برای تهیه فایل‌‏های پشتیبان، پهنای باند و همچنین زمان بازیابی صرفه‌‏جویی کنید.
نکته دوم: بالا بردن سرعت و نحوه پشتیبان‏‌گیریبسیاری از راهبران سیستم، شیوه پشتیبان‏‌گیری سیستم‌‏های مجازی را مانند سیستم‏‌های فیزیکی انجام می‏‌دهند. این کار عملکرد سیستم‌‏های مجازی را به‌شدت کاهش می‌‏دهد. برای مثال، راهبران سیستم معمولا چند ماشین مجازی (VMs) را روی یک سرور قرار می‌‏دهند. این کار حساسیت منابع شبکه را به‌خصوص در زمان‏ پشتیبان‌‏گیری و بازیابی افزایش می‌‏دهند.ماشین‌‏های مجازی با سرورهای فیزیکی تفاوت دارد و از روش‏‌های خاص خود پیروی می‌‏کنند. پیش‌نهاد ما این است، از ابزاری استفاده کنید که توانایی پشتیبان‏‌گیری چندگانه (برای جلوگیری از ایجاد گلوگاه) را داشته باشد. درحقیقت ابزاری را برگزینید که مناسب محیط کاری باشد.
نکته سوم: انتخاب گزینه‌‏های پشتیبان‏‌گیری مناسبهمان طور که سیستم‏‌های کارگزارمحور (agent- based) مزایایی دارند، نقاط ضعفی هم دارند که می‌‏تواند سازمان‏‌ها و شرکت‏‌ها را دچار مخاطره کرده و لطمات جبران‏‌ناپذیری به آن‌ها وارد نماید. زمانی که از این سیستم‌‏ها برای ساخت ماشین‌‏های مجازی استفاده می‏‌شود، به طور پیش‌فرض تنظیماتی از پیش آماده شده، در «پردازنده، حافظه، مقدار فضای دیسک سخت و مواردی از این قبیل» برای کاربران ساخته می‌‏شود. پس از ساخت ماشین مجازی، می‌‏توانید کارگزار مربوطه را نصب و عملیات بازیابی را انجام دهید. یکی از روش‏‌های جای‌گزین، روتین‌‏های بازیابی «bare-metal» است.به هر حال تمام این روش‌‏ها برای سهولت و بهبود روش‏‌های پشتیبان‏‌گیری و بازیابی است. به‌راحتی می‌‏توان ابزارهایی تهیه کرد که تنها با یک کلیک به شما اجازه می‏‌دهد نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را بازیابی کنید. یا عملیات دوباره‌‏سازی (replication) یک سرور را تنها با چند کلیک روی سرور دیگری انجام دهید و مطمئن باشید که داده‏‌های شما همیشه سالم باقی می‏‌مانند.
«بسته‌‏های فیزیکی»: در حال حاضر تمام محیط‌‏های مجازی به طور کامل مجازی نیستند. معمولا ابزارهای پشتیبان‏‌گیری در سازمان‌‏ها توصیه می‏‌کنند که حداقل بخشی از پشتیبان‏‌گیری روی سرورهای فیزیکی خود مشتری نیز صورت پذیرد. شما می‌‏توانید نسخه‏‌های پشتیبان سرورهای فیزیکی را روی سیستم‌‏های مجازی نیز پیاده‏‌سازی کنید. به این عمل «محافظت مداوم» می‏‌گویند. در نتیجه اگر نیاز به بازآوری یک سیستم فیزیکی یا مجازی در سازمان باشد، با استفاده از نسخه پشتیبانی که تهیه کرده‏‌اید، به‌راحتی به آن دسترسی خواهید داشت.
سیستم‌‏های نگه‌داری اطلاعات مبتنی بر نوار (tap-based): در حال حاضر اکثر سازمان‏‌ها از نرم‌‏افزارهای کارگزارمحور و سیستم‏‌های ذخیره‏‌سازی درازمدت «مبتنی بر نوار» بهره می‌‏گیرند. در این سیستم به تنها چیزی که نیاز دارید، نرم‌‏افزار مبتنی بر کارگزار است که بتواند برای ذخیره نسخه پشتیبان با نوار ارتباط برقرار کند. پس از ذخیره‌‏سازی نیز می‌‏توانید به‌راحتی نسخه مورد نظر را بارگذاری و‌ آن را اجرا ‏کنید.
نکته چهارم: به حد اقل رساندن عملکرد موارد حاشیه‏‌ایهمان طور که گفته شد اکثر راهبران، نسخه‌‏های پشتیبان سرورهای فیزیکی خود را روی ماشین‌‏های مجازی ذخیره می‏‌کنند. گاهی هم پیش می‏‌آید که راهبران، مبادرت به نصب کارگزار نرم‌افزاری مربوطه روی ماشین مجازی و تعیین زمان و نحوه پشتیبان‏‌گیری از سرورهای فیزیکی (روی سرورهای مجازی) ‏کنند؛ این شیوه باعث جلوگیری از افت عملکرد سیستم شده و سرور را در یک سطح مناسب نگه می‌‏دارد. هر چند اغلب زمان پشتیبان‏‌گیری در نیمه شب‏ و در فشاری کاری پایین صورت می‏‏‌گیرد.اما متاسفانه در این روش عملکرد سیستمی که میزبان ماشین‏‌های مجازی است، افت شدیدی پیدا می‌کند؛ ماشین میزبان باید مقدار پردازش بسیار زیادی را انجام دهد. فعالیت‌‏های مربوط به ورودی/ خروجی نیز به جهت عمل پشتیبان‏‌گیری به‌شدت افزایش پیدا می‏‌کند که باعث افت عملکرد ماشین‌‏های مجازی می‌‏شود. علاوه بر تمام این موارد، بار ترافیکی روی شبکه نیز افزایش شدیدی پیدا کرده و افت سرعت را باعث می‌‏شود.پیشنهاد ما استفاده از سرویس‏‌های پویا برای خالی نگه داشتن سرویس‌‏هایی است که به آن‌ها نیازی ندارید. اگر از هر سرویس، تنها زمانی استفاده شود که به آن نیاز دارید، عملکرد اصلی به‌‏شکل چشمگیری بهبود پیدا می‏‌کند.
نکته پنجم: محافظت از موارد مورد نیاز و SLA هاممکن است سازمان یا شرکت از ساختارهای مختلفی به همراه توافق‌نامه‌های سطح خدمات (SLA) گوناگون بهره بگیرد. نوع پشتیبان‏‌گیری باید براساس نیازهای سازمان باشد. سیستم پشتیبان‏‌گیری نباید از شیوه‏‌هایی بهره گیرد که با سیستم تولید و شبکه‏ تداخل داشته باشد. عملیات پشتیبان‏‌گیری را زمانی انجام دهید که می‏‌خواهید براساس توافق‌نامه سطح خدمات خود اقدام کنید؛ این کار باعث جلوگیری از افت عملکرد دستگاه و شبکه می‌‏شود. بنابراین از ابزاری استفاده کنید که بتواند نیازهای شما را به صورت کامل و انعطاف‌‏پذیر برآورده سازد. پیشنهاد ما این است از پشتیبان‏‌هایی استفاده کنید که برمبنای «image» باشد. این نسخه‌‏های تصویری کاملا قابل جابه‌جایی و سهولت در استفاده هستند.
خلاصه کلام: ابزاری را به‌کارگیرید که از انواع مختلف معماری‏‌های پشتیبان‏‌گیری و بازیابی استفاده می‌‏کند تا بتواند نیازهای سازمان را به‌خوبی برآورده سازد. این کار به شما اطمینان می‏‌دهد که تمامی نیازهای فعلی و آتی سازمان خود را مورد پوشش قرار داده‌‏اید.

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

مقالات علمی

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار