با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

امروزه مجازی‌سازی در شرکت‌‏ها و سازمان‏‌های کوچک و متوسط به سرعت در حال گسترش است؛ شرکت‌هایی که در آن‌ها زمان و هزینه اهمیت دارد. مجازی‏‌سازی در صرفه‌جویی زمان، هزینه و نیروی انسانی از طریق کاهش هزینه‏‌های بخش‌‏های مختلفی مانند تدارکات، راهبری، اجرایی و توسعه موثر است.
همچنین مجازی‌‏سازی کارهای راه‌‏اندازی و نگه‌داری محیط عملیاتی را به‌شدت تسهیل کرده و باعث به‌وجود آمدن مدیریت «SBM» می‌‏شود که به مفهوم انجام «کارهای زیاد با حداقل فعالیت و امکانات» است. با این حال، بازیابی موارد و مشکلات فیزیکی در دنیای کسب‌وکار واقعی بسیار راحت‌‏تر از محیط‌های عملیاتی دیگر است. هم چنین از زمانی که فناوری مجازی‏‌سازی پا به حوزه فناوری اطلاعات گذاشته، مدیران همواره باید به‌‏دنبال استفاده از فناوری‏‌های به‌روز باشند.اگرچه مجازی‌‏سازی نیز مانند فناوری‏‌های دیگر، چالش‌های مخصوص خود را دارد؛ ولی استفاده نادرست و نابه‌جا می‌‏تواند هزینه‏‌های زیادی را به سازمان وارد کرده و حتی آن را با مخاطرات جدی روبه‌رو سازد.در این مقاله پنج تجربه موفق شرکت «Quests» درباره پشتیبان‏‌گیری و بازیابی اطلاعات را که به طور عملی با آن روبه‌رو بوده است، مورد بررسی قرار می‏‌دهیم. این تجربیات کمک می‌‏کند اطلاعات خود را در دنیای مجازی‏‌سازی به طور کامل نگه‌داری کرده و در صورت نیاز، آن‏ها را بازیابی کنید. همچنین خواهید دید فرآیند نگه‌داری ایمن اطلاعات در فضای مجازی تا چه اندازه می‌‏تواند ساده و آسان باشد.
نکته اول: پشتیبان‌‏گیری از حداقل داده‌‏هابا استفاده از روش‏‌ها و فناوری‌‏های جدید (که برای یافتن داده‏‌های حذف شده یا تغییر نکرده به وجود آمده‌‏اند)، به‌راحتی می‌‏توانید حجم داده‏‌های خود را برای تهیه نسخه پشتیبان به‌شدت کاهش دهید.تا زمانی که ابزارهای مختلفی در زمینه فعالیت‏‌های «(VM Ware CBT (Changed Block Tracking» مشغول به کار هستند و از پشتیبان‏‌گیری داده‏‌های غیرضروری جلوگیری نمی‌‏کنند، نمی‌‏توان انتظار داشت این فناوری‌‏ها برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌‏های حذف شده هم اهمیتی قائل شوند. سیستم‌‏عامل ویندوز از فضاهای خالی روی دیسک سخت، برای نگه‌داری اطلاعات حذف شده بهره می‌‏گیرد. اطلاعاتی که حذف شده‌‏اند تا زمانی که اطلاعات جدیدی روی فضای آن‌ها نوشته نشود، همچنان باقی خواهند ماند. ماشین‏‌های مجازی (VMs) که میزبان برنامه‌‏های مختلف هستند، می‌‏توانند حاوی چندین گیگابایت اطلاعات حذف شده باشند. متاسفانه عملیات بازیابی سیستم‌‏هایی که تنها از «CBT» برای بازیابی اطلاعات حذف شده، استفاده می‏‌کنند، به‌علت تغییر بلوک‏‌های اطلاعاتی، می‏‌تواند زمان‏‌گیر و یا باعث سربار ترافیک در شبکه شود.پیش‌نهاد ما این است ابزاری به‌کارگیرید که از داده‏‌های پاک شده، پشتیبان تهیه نکند. با این شیوه، می‏‌توانید عمل پشتیبان‏‌گیری را در اغلب زمان‏‌ها و با کیفیت بالاتری تهیه کنید. همچنین می‌‏توانید در فضای اختصاص داده شده به فایل‏‏‌های پشتیبان، زمان صرف شده برای تهیه فایل‌‏های پشتیبان، پهنای باند و همچنین زمان بازیابی صرفه‌‏جویی کنید.
نکته دوم: بالا بردن سرعت و نحوه پشتیبان‏‌گیریبسیاری از راهبران سیستم، شیوه پشتیبان‏‌گیری سیستم‌‏های مجازی را مانند سیستم‏‌های فیزیکی انجام می‏‌دهند. این کار عملکرد سیستم‌‏های مجازی را به‌شدت کاهش می‌‏دهد. برای مثال، راهبران سیستم معمولا چند ماشین مجازی (VMs) را روی یک سرور قرار می‌‏دهند. این کار حساسیت منابع شبکه را به‌خصوص در زمان‏ پشتیبان‌‏گیری و بازیابی افزایش می‌‏دهند.ماشین‌‏های مجازی با سرورهای فیزیکی تفاوت دارد و از روش‏‌های خاص خود پیروی می‌‏کنند. پیش‌نهاد ما این است، از ابزاری استفاده کنید که توانایی پشتیبان‏‌گیری چندگانه (برای جلوگیری از ایجاد گلوگاه) را داشته باشد. درحقیقت ابزاری را برگزینید که مناسب محیط کاری باشد.
نکته سوم: انتخاب گزینه‌‏های پشتیبان‏‌گیری مناسبهمان طور که سیستم‏‌های کارگزارمحور (agent- based) مزایایی دارند، نقاط ضعفی هم دارند که می‌‏تواند سازمان‏‌ها و شرکت‏‌ها را دچار مخاطره کرده و لطمات جبران‏‌ناپذیری به آن‌ها وارد نماید. زمانی که از این سیستم‌‏ها برای ساخت ماشین‌‏های مجازی استفاده می‏‌شود، به طور پیش‌فرض تنظیماتی از پیش آماده شده، در «پردازنده، حافظه، مقدار فضای دیسک سخت و مواردی از این قبیل» برای کاربران ساخته می‌‏شود. پس از ساخت ماشین مجازی، می‌‏توانید کارگزار مربوطه را نصب و عملیات بازیابی را انجام دهید. یکی از روش‏‌های جای‌گزین، روتین‌‏های بازیابی «bare-metal» است.به هر حال تمام این روش‌‏ها برای سهولت و بهبود روش‏‌های پشتیبان‏‌گیری و بازیابی است. به‌راحتی می‌‏توان ابزارهایی تهیه کرد که تنها با یک کلیک به شما اجازه می‏‌دهد نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را بازیابی کنید. یا عملیات دوباره‌‏سازی (replication) یک سرور را تنها با چند کلیک روی سرور دیگری انجام دهید و مطمئن باشید که داده‏‌های شما همیشه سالم باقی می‏‌مانند.
«بسته‌‏های فیزیکی»: در حال حاضر تمام محیط‌‏های مجازی به طور کامل مجازی نیستند. معمولا ابزارهای پشتیبان‏‌گیری در سازمان‌‏ها توصیه می‏‌کنند که حداقل بخشی از پشتیبان‏‌گیری روی سرورهای فیزیکی خود مشتری نیز صورت پذیرد. شما می‌‏توانید نسخه‏‌های پشتیبان سرورهای فیزیکی را روی سیستم‌‏های مجازی نیز پیاده‏‌سازی کنید. به این عمل «محافظت مداوم» می‏‌گویند. در نتیجه اگر نیاز به بازآوری یک سیستم فیزیکی یا مجازی در سازمان باشد، با استفاده از نسخه پشتیبانی که تهیه کرده‏‌اید، به‌راحتی به آن دسترسی خواهید داشت.
سیستم‌‏های نگه‌داری اطلاعات مبتنی بر نوار (tap-based): در حال حاضر اکثر سازمان‏‌ها از نرم‌‏افزارهای کارگزارمحور و سیستم‏‌های ذخیره‏‌سازی درازمدت «مبتنی بر نوار» بهره می‌‏گیرند. در این سیستم به تنها چیزی که نیاز دارید، نرم‌‏افزار مبتنی بر کارگزار است که بتواند برای ذخیره نسخه پشتیبان با نوار ارتباط برقرار کند. پس از ذخیره‌‏سازی نیز می‌‏توانید به‌راحتی نسخه مورد نظر را بارگذاری و‌ آن را اجرا ‏کنید.
نکته چهارم: به حد اقل رساندن عملکرد موارد حاشیه‏‌ایهمان طور که گفته شد اکثر راهبران، نسخه‌‏های پشتیبان سرورهای فیزیکی خود را روی ماشین‌‏های مجازی ذخیره می‏‌کنند. گاهی هم پیش می‏‌آید که راهبران، مبادرت به نصب کارگزار نرم‌افزاری مربوطه روی ماشین مجازی و تعیین زمان و نحوه پشتیبان‏‌گیری از سرورهای فیزیکی (روی سرورهای مجازی) ‏کنند؛ این شیوه باعث جلوگیری از افت عملکرد سیستم شده و سرور را در یک سطح مناسب نگه می‌‏دارد. هر چند اغلب زمان پشتیبان‏‌گیری در نیمه شب‏ و در فشاری کاری پایین صورت می‏‏‌گیرد.اما متاسفانه در این روش عملکرد سیستمی که میزبان ماشین‏‌های مجازی است، افت شدیدی پیدا می‌کند؛ ماشین میزبان باید مقدار پردازش بسیار زیادی را انجام دهد. فعالیت‌‏های مربوط به ورودی/ خروجی نیز به جهت عمل پشتیبان‏‌گیری به‌شدت افزایش پیدا می‏‌کند که باعث افت عملکرد ماشین‌‏های مجازی می‌‏شود. علاوه بر تمام این موارد، بار ترافیکی روی شبکه نیز افزایش شدیدی پیدا کرده و افت سرعت را باعث می‌‏شود.پیشنهاد ما استفاده از سرویس‏‌های پویا برای خالی نگه داشتن سرویس‌‏هایی است که به آن‌ها نیازی ندارید. اگر از هر سرویس، تنها زمانی استفاده شود که به آن نیاز دارید، عملکرد اصلی به‌‏شکل چشمگیری بهبود پیدا می‏‌کند.
نکته پنجم: محافظت از موارد مورد نیاز و SLA هاممکن است سازمان یا شرکت از ساختارهای مختلفی به همراه توافق‌نامه‌های سطح خدمات (SLA) گوناگون بهره بگیرد. نوع پشتیبان‏‌گیری باید براساس نیازهای سازمان باشد. سیستم پشتیبان‏‌گیری نباید از شیوه‏‌هایی بهره گیرد که با سیستم تولید و شبکه‏ تداخل داشته باشد. عملیات پشتیبان‏‌گیری را زمانی انجام دهید که می‏‌خواهید براساس توافق‌نامه سطح خدمات خود اقدام کنید؛ این کار باعث جلوگیری از افت عملکرد دستگاه و شبکه می‌‏شود. بنابراین از ابزاری استفاده کنید که بتواند نیازهای شما را به صورت کامل و انعطاف‌‏پذیر برآورده سازد. پیشنهاد ما این است از پشتیبان‏‌هایی استفاده کنید که برمبنای «image» باشد. این نسخه‌‏های تصویری کاملا قابل جابه‌جایی و سهولت در استفاده هستند.
خلاصه کلام: ابزاری را به‌کارگیرید که از انواع مختلف معماری‏‌های پشتیبان‏‌گیری و بازیابی استفاده می‌‏کند تا بتواند نیازهای سازمان را به‌خوبی برآورده سازد. این کار به شما اطمینان می‏‌دهد که تمامی نیازهای فعلی و آتی سازمان خود را مورد پوشش قرار داده‌‏اید.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار