همایش نمایندگی های انستیتو ایزایران
مشهد مقدس آذر 1394
تقدیر ریاست محترم فنی و حرفه ای تهران
مرکز 8 فنی و حرفه ای اقدسیه
کارگاه های مجهز و اساتید با تجربه
انستیتو انفورماتیک فنی کار

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران

  رتبه یک انستیتو ایزایران در کشور

مرکز آموزش های تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

جهت دریافت مشاوره رایگان کارشناسان آموزش انستیتو انفورماتیک فنی کار

 عدد را به شماره 02188930441 پیامک کنید

در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد

sms 

( ادامه بخش سوم )

نحوه ارتباط با دستگاههای ذخیره سازی :
اکثر مادربردها ، با استفاده از یک کنترلر IDE از درایوهای ATA/۱۰۰ یا ATA/۱۳۳ پشتیبانی می نمایند . بر اساس مطالعات انجام شده، تفاوت بین دو استاندارد فوق ، بسیار ناچیز بوده و این امر نمی تواند تاثیر چندانی در رابطه با انتخاب یک مادربرد را داشته باشد .
واحد پردازش مرکزی ( CPU ) :
مادربردکنترل کننده مرکزی کامپیوتر می باشد که به کلیه قسمت های کامپیوتر رسیدگی می نماید و عمل پردازش را انجام می دهد . این قطعه پردازشگر اصلی کامپیوتر است و در واقع تعیین کننده نوع کامپیوتر می باشد . در حال حاضر CPU های پنتیوم رایج است که انواع آن پنتیوم II , III , IIII می باشند .
CPU ها دارای ابعادی حدود ۵ * ۵ سانتی متر و با ضخامتی حدود ۲ میلی متر می باشند . CPU بر روی برد اصلی در جای مخصوص خود نصب می شود . سرعت CUP با واحد مگاهرتز معرفی می شود . این پردازنده دارای مدار الکترونیکی گسترده و پیچیده است که به انجام دستورات برنامه های ذخیره شده می پردازد بخش های اصلی CPU حافظه و واحد کنترل و واحد محاسبه و منطق هستند . در بخش حافظه کار ذخیره سازی موقت دستورها و یا داده ها در داخل ثبات ها یاregister ها انجام می شود .واحد کنترل با ارتباط با بخش های مختلف سی پی یو کار هدایت و کنترل آن ها را بر عهده دارد . واحد محاسبه و منطق( ALU ) کار انجام توابع حسابی و مقایسه ای و منطقی را بر عهده دارد .
از میان انواع سی پی یوهای AMD و اینتل که بازار را در چنگ خود دارند پردازنده athlon از AMD ارزانتر و سریعتر و با کیفیت تر از پردازنده های اینتل می باشد .
مقایسه پردازنده Athlon و Duron :
Duron یک پردازنده (۲۰۰FSB(FSB:Front Side Bus است (۲۰۰ مگاهرتز)
پردازنده Duron ۱.۳ GHz حتی وظایف سخت را به خوبی انجام می دهد . Athlon XP تا Athlon XP ۲۶۰۰+ یک پردازنده ۲۶۶FSB است . از Athlon XP ۲۵۰۰+ به بالا ۳۳۳FSB است . از Athlon XP ۳۰۰۰+ به بالا ۴۰۰FSB می باشد ( از روی هم افتادن ها معلوم می شود که دو پردازنده هم سرعته می توانند دارای FSB های متفاوتی باشند ) . Athlon XP ۱۷۰۰+ یا ۱۸۰۰+تقریبا معادل و کمی قدرتمندتر از AMD Duron ۱.۳ GHz می باشد .
دو مطلب در مورد اینکه پردازنده با چه FSB ای را استفاده کنیم , اهمیت دارد :
اول اینکه مادربرد باید کاملا FSB پردازنده را ساپورت کند ( هر مادربردی حداکثر تا یک حدFSB را ساپورت می کند ) .
دوم اینکه RAM باید در همان سرعت FSB پردازنده کار کند . مثلا :
پردازنده ۲۰۰FSBباید با PC۱۶۰۰RAM استفاده شود .
پردازنده ۲۶۶FSB باید با PC۲۱۰۰RAM استفاده شود .
پردازنده ۳۳۳FSB باید با PC۲۷۰۰RAM استفاده شود .
پردازنده ۴۰۰FSB باید با PC۳۲۰۰RAM استفاده شود .
اما احتمال دارد کامپیوتر با سرعت FSB پردازنده و سرعت RAM غیر مطابق با آن اسمبل شود مانند پردازنده ۲۶۶FSB با PC۲۷۰۰RAM . این مجموعه هم کار می کند زیرا BIOS به سرعت کلاک حافظه اجازه می دهد که به صورت تفاضلی با سرعت FSB پردازنده ست شود . بنابراین این دو قطعه با هم به خوبی کار می کنند .

منبع : www.dlproje.com

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار