همایش نمایندگی های انستیتو ایزایران
مشهد مقدس آذر 1394
تقدیر ریاست محترم فنی و حرفه ای تهران
مرکز 8 فنی و حرفه ای اقدسیه
کارگاه های مجهز و اساتید با تجربه
انستیتو انفورماتیک فنی کار

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران

  رتبه یک انستیتو ایزایران در کشور

مرکز آموزش های تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

جهت دریافت مشاوره رایگان کارشناسان آموزش انستیتو انفورماتیک فنی کار

 عدد را به شماره 02188930441 پیامک کنید

در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد

sms 

TCP/IP يکى از متداولترين پروتکل هاى استفاده شده در شبکه هاى کامپيوترى است . از مهمترين ويژگى هاى اين پروتکل مى توان به مديريت غيرمتمرکز آن اشاره نمود . در چنين مواردى، امکان مديريت جداگانه شبکه هاى متعددى که از طريق اينترنت و يا اينترانت به يکديگر مرتبط شده اند، فراهم مى گردد .
براى اشکال زدائى شبکه هاى مبتنى بر TCP/IP ، تاکنون ابزارهاى متعددى طراحى و پياده سازى شده است . برخى از اين ابزارها پس از نصب سيستم عامل در دسترس قرار خواهند گرفت و برخى ديگر را مى بايست تهيه و بر روى سيستم نصب نمود . از ابزارهاى فوق به منظور رفع اشکال ارتباطى يک کامپيوتر موجود در شبکه ، مسائل در ارتباط با پيکربندى TCP/IP و سرويس هاى مربوطه، استفاده مى گردد .
براى اشکال زدائى از کجا مى بايست شروع کرد ؟
تعيين مختصات نقطه شروع اشکال زدائى در يک شبکه به پارامترهاى متعددى و نوع مشکل ايجاد شده، بستگى خواهد داشت . قبل از بررسى عناصر فيزيکى شبکه نظير کابل ها ، آداپتورهاى شبکه ، هاب و يا سوئيچ ، در ابتدا مى بايست پيکربندى پروتکل TCP/IP بر روى سيستمى که داراى مشکل است ، برررسى گردد . بدين منظور مى توان از ابزارهاى ارائه شده همراه سيستم عامل استفاده نمود .
اولين اقدام : بررسى وضعيت پيکربندى TCP/IP
پيکربندى TCP/IP ، معمولا" در زمان نصب سيستم عامل انجام مى شود . در برخى موارد ممکن است لازم باشد که تنظيمات انجام شده ، تغيير يابند. مثلا" در صورتى که کامپيوتر به يک subnet ديگر منتقل شده است ، مى بايست تغييرات ضرورى را بر روى آن اعمال نمود ( آيا سيستم داراى يک آدرس IP است که داراى شماره شبکه اى يکسان و مشابه ساير کامپيوترهاى موجود در شبکه است ؟ ) . اطمينان از صحت تنظيمات Subnet Mask و Default gateway از ديگر اقدامات ضرورى در اين رابطه است . در صورتى که از DHCP به منظور نسبت دهى اطلاعات پيکربندى TCP/IP ( نظير آدرس IP ) استفاده مى شود ، مى بايست از وجود يک سرويس دهنده DHCP و يا يک DHCP relay agent در subnet جديد ، اطمينان حاصل نمود .
در صورتى که همه تنظيمات به درستى انجام شده است ولى همچنان سيستم داراى مشکل است ، مى توان از ابزارهائى که به همراه اکثر نسخه هاى TCP/IP ارائه شده است ، استفاده نمود .
استفاده از hostname
يکى از عمليات اوليه به منظور اشکال زدائى يک کامپيوتر موجود درشبکه ، تشخيص نام آن است. بدين منظور مى توان از برنامه کاربردى hostname استفاده نمود . براى نامگذارى کامپيوترها از دو روش متفاوت استفاده مى شود . در اولين روش ، اسامى flat ( غيرسلسله مراتبى ) با استفاده از جداولى نظير host tables به دستگاه ها نسبت داده مى شوند . در روش دوم ، از طريق سرويس دهنده DNS يک نام به دستگاه موجود در شبکه ، نسبت داده مى شود ( از دستور hostname در دو روش فوق مى توان استفاده نمود ) .
hostname ، ساده ترين دستورى است که مى توان با استفاده از آن بررسى اوليه پيکربندى يک کامپيوتر را انجام داد . در سيستم هاى مبتنى بر ويندوز ، دستور فوق نام کامپيوتر را نمايش خواهد داد . براى استفاده از دستور فوق ، کافى است نام آن را از طريق پنجره command prompt تايپ نمود .
تايپ دستور
C:>hostname
خروجى
srcocomputer
ضرورت استفاده از دستور hostname
شايد اين سوال براى شما مطرح شده باشد که چرا مى بايست از دستور hostname استفاده نمائيم و نتايجى که نمايش داده مى شود ، بيانگر چه واقعيتى است ؟ با توجه به اين که hostname به يک آدرس IP ترجمه شده است ، با استفاده از دستور فوق ، مى توان از صحت آدرس IP مرتبط با نام ، اطمينان حاصل نمود .
از دستور hostname بر روى سيستم هائى که بر روى آنان سيستم عامل يونيکس و يا لينوکس نصب شده است نيز استفاده مى گردد . با توجه به نوع سيستم عامل ، نحوه پيکربندى و پارامترهاى استفاده شده ، اجراى اين دستور نتايج متفاوتى را بدنبال خواهد داشت. در سيستم هاى عامل ويندوز NT/2000/XP ، دستور فوق نام host را نمايش خواهد داد .

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

دوره های آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران مرکز آموزش تعمیرات تخصصی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل در فنیکار