کارگاه های مجهز و اساتید با تجربه
وب سایت فنی کار پر بازدید ترین وب سایت آموزشی کشور
حضور در مسابقات ملی مهارت فنی و حرفه ای کرج
مورد لطف و استقبال مسئولین و جوانان عزیز

جهت دریافت مشاوره رایگان کارشناسان آموزش انستیتو فنی کار

 عدد را به شماره 02188930441 پیامک کنید

در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد

sms

با اعطای مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | رتبه یک انستیتو ایزایران در کشور

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

 

IC رگلاتور:

معمولا در بدنه ای سه پایه ارائه می شود. یک پایه ورودی (+) و یکی خروجی (+) رگوله شده و دیگری (-) مشترک . البته پلاریته آن می تواند برعکس هم باشد( سری, ( IC 79XX کار این IC ثابت نگه داشتن ولتاژ ورودی است ؛ مثلا روی 5 ولت برای کار با IC های TTL . گاهی این IC ها تا 2 ولت خطا دارند. ولی از هیچی بهتر است !
مقایسه کننده یا Comparator :
در یک بدنه IC جاسازی شده است و کار آن مقایسه دو ولتاژ ورودی است . پایانه های ورودی آن (+) و (-) اند . اگر ولتاژ بیشتری به پایانه (+) داده شود , خروجی IC ( یک ) خواهد بود و اگر به پایانه (-) ولتاژ بیشتری داده شود , خروجی IC ( صفر ) خواهد بود .
تقویت کننده عملیاتی یا Optional Amplifier :
در یک بدنه IC جاسازی شده است و کار آن برابر نگاه داشتن ولتاژهای اعمال شده به ورودی های (+) و (-) است . بدین ترتیب که با یک مقسم ولتاژ , ولتاژ خروجی - هر چقدر که هست - را به دوبخش مساوی یا نا مساوی تقسیم می کنیم و یک قسمت از آن ولتاژ که با مقسم تقسیمش کرده ایم را به ورودی (-) می دهیم . حال اگر به ورودی (+) ۱/۰ ولت داده باشیم و نسبت مقاومتهای مقسم ولتاژ ما 1 به 10 باشد , خروجی 1 ولت به ما می دهد . به این ترتیب ولتاژ ورودی ( که به ورودی (+) داده بودیم ) 10 برابر تقویت می شود .
ترانزیستور :
مبحث ترانزیستور بسیار گسترده است . در اینجا به توضیحات کلی درباره این قطعه اکتفا می کنیم . دارای سه پایه بیس و کلکتور و امیتر است . دو تیپ دارد . مثبت (PNP) و منفی (NPN) . در نوع مثبت به کلکتور ولتاژ منفی داده می شود و به امیتر مثبت . به پایه بیس هم که ورودی ترانزیستور تعبیر می شود پالس منفی داده می شود . در نوع منفی به کلکتور ولتاژ مثبت داده می شود و به امیتر منفی . به پایه بیس هم پالس مثبت داده می شود . کار ترانزیستور تقویت جریان است . اگر به بیس جریان ضعیفی داده شود ؛ مثلا 2 میلی آمپر و ضریب تقویت ( یا بتا یا HFE ) تراتزیستور هم 300 باشد , جریانی که از کلکتور و امیتر می گذرد می تواند تا 600 میلی آمپر باشد . مصرف کننده معمولا سر راه کلکتور و گاهی سر راه امیتر قرار داده می شود . به عبارت دیگر , مصرف کننده ما می تواند تا 600 میلی آمپر , از منبع تغذیه جریان بکشد ؛ در صورتی که قبل از تقویت فقط می توانست حداکثر 2 میلی آمپر بکشد . جنس ترانزیستورها سیلیسیم یا ژرمانیم است . در ترانزیستورهای سیلیسیومی نباید ولتاژ اعمال شده به بیس کمتر از ۷/۰ ( ۶/۰ تا ۷/۰ ) ولت باشد ( جریان هر چقدر که می خواهد باشد ) . به این ولتاژ , ولتاژ شکست می گویند . در ترانزیستورهای ژرمانیومی نباید ولتاژ اعمال شده به بیس کمتر از ۳/۰ ( ۲/۰ تا ۳/۰ ) ولت باشد . ترانزیستور انواع دیگری مثل UJT و FET و ... دارد که به علت کاربرد محدود از توضیح درباره آنها صرفنظر کردیم .
پتانسیومتر :
سه پایه دارد . مقاومتی است که با پیچاندن دسته آن مقاومت بین پایه وسط و کنار تغییر می کند . تغییرات مقاومت پایه های کناری نسبت به هم قرینه است ؛ یعنی اگر مقاومت نسبت به سمت چپ کم شود , به همان میزان نسبت به سمت راست افزایش می یابد . مقاومت بین دو پایه کناری همواره ثابت است و به اندازه عدد نوشته شده روی پتانسیومتر بستگی دارد . عدد روی پتانسیومتر حداکثر 3 رقمی است . دو رقم سمت چپ را می نویسیم و به اندازه رقم سوم مقابل آن صفر می گذاریم . عدد به دست آمده میزان مقاومت بر حسب اهم را نشان می دهد. اگر رقم سومی وجود نداشت , همان عدد دورقمی , مقاومت کل پتانسیومتر را نشان می دهد . برای مثال اگر روی پتانسیومتر نوشته بود 224 یعنی مقاومت آن 220000 اهم است ( 220 کیلواهم ) . اگر روی پتانسیومتر نوشته بود 56 یعنی مقاومت آن 56 اهم است.

فرم ثبت نام

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش طراحی سایت و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و  اموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل