( ادامه بخش اول )

ویژگی های نرم افزار
از زمان عرضه تبلت ۱۰٫۱ سامسونگ در حال کار کردن بر روی تقویت محصولات خود در خانواده نوت و تبلت های خود است مثل : اضافه کردن پیشرفت های نرم افزاری. نوت ۸ توانسته نفع و خواسته های سامسونگ را درک کند . گلکسی نوت ۸ با سیستم عامل Android 4.1.2 Jelly Bean شامل قبلیت TouchWiz می‌باشد . من شخصا مشکل با رنگارنگ بودن آن ندارم ، رابط کاربری آن عالی است ، اما اگر شما این تبلت پر زرق و برق را دوست نداشتید، هیچ چیز دیگری در اینجا وجود ندارد که شما ذهن خود را تغییر دهد. ویژگی چند پنجره سامسونگ، که اجازه می‌دهد تا برای دو برنامه به طور همزمان بر روی صفحه نمایش اجرا شوند ، خوشبختانه افزایش یافته است. یک استخر عمیق از برنامه های سازگار، از جمله توییتر، فیس‌بوک، و کروم، و هر پنجره که به راحتی می‌توان آن را تغییر اندازه داد ، ویندوز ۸ سبک و راحت است.
S نوت ۸ خوشبختانه پیشرفت‌های قابل توجه خوبی داشته است، احساس غریبگی با دستگاه بلافاصله پس از کار کردن با آن از بین می‌روند.رابط کاربر بهینه سازی شده است . آیکن ها در حال حاضر دارای وضوح بیشتری هستند و می‌تواند بیشتر با ویژگی‌های جدید AirView، که به کاربران امکان می‌دهد قلم S را برروی گزینه های منو شناور نگه دارید، که به نوبه خود قادر به نمایش یک حباب متن از عملکرد هر یک از گزینه انتخاب شده است.
تایپ در قسمتURL وب سایت، ساخت ایمیل، جستجو برای برنامه در Google Play، یا انجام تقریباً هر اقدامی که به طور معمول منجر به استفاده از صفحه کلید نرم افزار می‌شود بسیار راحت شده است و با قلم، شما به سادگی می‌توانید بنویسید و متن خود را به طور مستقیم به وارد کنید. با این حال، این ویژگی را باید در داخل هر برنامه با پایین نگه داشتن دکمه تنظیمات در نرم افزار صفحه کلید و انتخاب آیکون “T” فعال کنید. خواندن حالت منحصر به فرد است به تبصره ۸ و به سادگی تغییر می‌دهد زمینه های صفحه در برنامه های کتاب‌هایالکترونیکی به نگاه بیشتر شبیه کاغذی به جای کامل، پس زمینه سفید. همچنین با استفاده از حسگر نور محیط برای تنظیم روشنایی به بهترین متناسب با محیط زیست شما در حال خواندن شوید.
در گلکسی نوت ۸ توجه داشته باشید که یک کیفیت منحصر به فرد دارید و کیفیت تصویر به صورت عالی، HD است. در حالی که نرم افزار موجود بر روی دستگاه شده است، توجه داشته باشید نوت ۸ به طور کامل سازگار با قلم S است توجه داشته باشید در هنگام خرید نوت ۸، شما همچنین می‌توانید ۵۰GB فضای آزاد در Dropbox داشته باشید. در گلکسی نوت۸خواندن حالت منحصر به فردی است و به سادگی زمینه های صفحه را تغییر می‌دهد .همچنین با استفاده از حسگر نور محیط برای تنظیم روشنایی شما می توانید به بهترین وضع مناسب با محیط زیست شما از لحاظ روشنایی مشغول به مطالعه شوید.
تماشا
تماشا ویژگی جدید و همگانی و جهانی سامسونگ است که دارای مشخصه راه دور / تصویری است. این ویژگی شامل به اشتراک گذاری اجتماعی و معمولی این حرکت «من در حال تماشای این ویدیو هستم» است که به نظر می‌رسد مانند یک راهنمای تلویزیون بسیار موثر و دقیق است.
جستجو برای یک قطعه خاص از ویدئو به راحتی انجام می‌شود و شما می‌توانید بازده نتایج طبقه بندی شده‌اند توسط سیستم را مشاهده کنید. اگر از این فن آوری جدید سامسونگ استفاده کنید می‌توانید به راحتی یک لیست از خدمات تحویل ویدیویی مانند رسانه‌ها و فیلم‌های پرفروش فیلم را مشاهده کنید و بعد از آن شما از طریق خدمات اقدام به انتخاب فیلم کنید، و برنامه وظیفه ای را دارد که این سرویس را بر روی نوت شما راه اندازی کرده و شما را مستقیماً به صفحه فیلم انتخاب شده می‌برد و شما به راحتی می‌توانید فیلم را بخرید و یا اجاره کنید.
ویژگی های سخت افزاری
قلم S با قابلیت‌های مفید و خاص خود می‌تواند به راحتی از حرکت‌های میانبری استفاده کند که وظایف خاصی مانند ضبط صفحه نمایش، فراخوانی منوی برنامه، و رفتن به صفحه قبلی و استفاده از دکمه قلم و کشیدن یا ضربه زدن روی صفحه نمایش مناسب است. پس از استفاده از گلکسی نوت ۸ برای چند روز، من به این نتیجه رسیدم که تایپ بر روی آن بسیار راحت است. برای من ایمیلی آمد و من پاسخ ایمیل را بسیار سریع توانستم وارد کنم و یا وارد کردن یک سوال برای پرس و جو و بررسی در دنیای اینترنت بسیار طبیعی و روان است. گلکسی نوت ۸ دارای ویژگی‌هایی زیادی است همانند : چهار هسته ای ۱٫۶GHz Exynos 2GB RAM و CPU و شامل پشتیبانی برای Wi-Fi، بلوتوث ۴٫۰، GPS، به همچنین ژیروسکوپ، شتاب سنج، قطب نمای دیجیتال …
کارایی
سامسونگ گلکسی نوت ۸، صفحه نمایشی ۸ اینچی دارد که ۱۲۸۰* ۸۰۰ پیکسل وضوح تصویر صفحه نمایش دارد که وقتی با آی پد مینی مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که آی پد مینی ۱۸۹*۱۶۳ پیکسل وضوح تصویر صفحه نمایش دارد و این تفاوت باعث شفافیت در گلکسی نوت ۸ می‌شود بسیار چشمگیر است به خصوص در مورد فوت و قدرت مشاهده سه ایستگاه کنترل صفحه نمایش برای گلکسی نوت ۸ وجود دارد : دینامیک، استاندارد و فیلم. که هر کدام از این گزینه‌ها برای کنتراست صفحه نمایش است. صفحه نمایش به سرعت پاسخ به درخواست ضربه تند و شدید زدن می‌دهد و قابلیت پشتیبانی ۶۰ فریم در ثانیه، با این حال، طولانی، تأخیر پس از فشار دادن دکمه خانه قابل توجیه است. دوربین جلو ۱٫۳ مگا پیکسلی با ویژگی‌های معمولی است که «تنها به اندازه کافی خوب برای ویدیو چت است». با این حال، دوربین ۵ مگا پیکسلی رو به عقب است که نسبتاً قادر است به عنوان دوربین‌های قوی محاسبه شود. دیافراگم دوربین به نظر می‌رسد می‌تواند نسبتاً بالا تنظیم شود.