با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

شروع ویندوز:جلوگیری از فعال شدن برنامه‌های موجود در Start Up 

همانطور که می‌دانید اگر در زمان بالا آمدن (Boot) ویندوز کلید Shift را پایین نگه داریم، برنامه‌های موجود در پروندهٔ Start Up فعال نخواهند شد. متأسفانه اگر این عمل را خیلی زود انجام دهیم ویندوز به صورت Safe Mode بالا می‌آید. روش بهتر این است که کلید CTRL را هنگامی‌که علامت بر صفحه در هنگام بوت شدن سیستم نمایان شد، فشار داده و نگه داریم.
اگر تعداد زیادی برنامه و صفحه را در محیط ویندوز باز کرده بودید و یکی از آنها باعث قفل شدن یا جواب ندادن سیستم شد برای غلبه بر این مشکل Crtl+Alt+Del را فشار دهید، سپس برنامه مشکل‌زا‌را از لیست انتخاب کرده و دکمه End Task رافشار دهید.
● چقدر زمان طول می‌کشد تا پس از فشار دادن دکمه Shut Down کامپیوتر خاموش شود؟
بسیاری از این زمان‌ِ تلف شده به‌خاطر اجرا کردن آهنگ خاتمه ویندوز است. برای خاموش کردن یا راه‌اندازی مجدد (Restart) سریع‌تر، شما می‌توانید این موزیک را حذف کنید. برای اینکار در Control Panel گزینه Sound را انتخاب کرده و درلیست موزیک‌ها برای مورد «Exit Windows» گزینه‌ی None را از لیست Name انتخاب کنید.
● شکستن کلمه‌عبور(Pass Word) فراموش شده:
اگر کلمه‌عبور ویندوز Windows logon Pass را فراموش کرده‌اید تنها کاری که باید بکنید این است که کلید Esc را هنگامی که کادر Password ظاهر شد فشار دهید. ویندوز ۹۸ بر مبنای اولیه (default Screen) اجرا می‌شود. سپس به C:Windows بروید وفایلی با پسوند PWL . که نگهدارنده اسم و کلمه‌ی ‌عبور شما است را در آن حذف (Delete) کنید. برای مثال اگر نام Logon شما Ali است، فایل‌c:WindowsAli.pwl را حذف کنید و سپس Start- Shut Down را کلیک کرده و بعد گزینه‌Close all programs-and logon as another user را انتخاب کنید. وقتی که کادر Password ظاهر شد همان اسم قبلی ولی با کلمه‌عبور جدید را تایپ کنید. این روش همچنین برای کسانی که می‌خواهند با کلمه‌عبور دیگران وارد محیط ویندوز شوند نیز قابل استفاده است؟!
● گزینه‌های بیشتر برای Setup کردن ویندوز:
اگر می‌خواهید ویندوز را مجدداً نصب کنید، دستور Setup را به همراه گزینه‌های زیر برای سریعتر شدن روند Setup بکار برید:
▪ System checking) /is برای Setup کردن ویندوز بدون چک کردن سیستم)
▪ id/ برای Setup کردن ویندوز بدون چک کردن فضای موجود در دیسک‌سخت
▪ IQ /
▪ in /
▪ وiw/ برای Setup کردن ویندوز بدون نمایش اطلاعات مربوط به قوانین (Copy right)
● چاپ کردن و دیدن صفحه Bios
ابتدا مطمئن شوید که پرینتر را روشن کرده‌اید. بر دکمه‌ی Start کلیک کرده و سپس ShutDown و در آن Restart را انتخاب کرده و Ok را بزنید. بر اولین تصویر پس از راه‌اندازی مجدد کامپیوتر (reboot) کلید Del F۲یا F۱ (که با توجه به نوع کامپیوترشما فرق می‌کند) را فشار دهید. وقتی که اطلاعات Bios بر روی صفحه مشخص شد، دکمه Print Screen بر روی صفحه‌کلید را فشار دهید و پرینتر شما اطلاعات روی صفحه را چاپ خواهد کرد.
● روش سریع بالا آمدن سیستم بر روی DOS
اگر می‌خواهید کامپیوتر را در ابتدای روشن کردن در محیط DOS برده و ویندوز را اجرا نکنید، مجبورید هنگامی که پیغام Starting Windows بر روی صفحه نمایان شد کلیدF۸ را بزنید و سپس از لیست گزینهCommand Prompt only را انتخاب کنید. برای سرعت بخشیدن به این روند تنها کلیدهای Alt+F۵ را هنگامی که پیغام Starting Windows ظاهر شد فشار دهید.
● Restart کردن سریع
به طور معمول شما گزینه Restart را در کادر Shut Down انتخاب کنید، کامپیوتر شما عملیات راه‌اندازی مجدد معمولی (Warm Boot)را انجام خواهد داد برای تسریع این کار و جلوگیری از اتلاف وقت پس از انتخاب Restartدر کادر Shut Downکلید Shift را پایین نگه داشته و گزینه Yesرا کلیک کنید.
● فعال کردن پنجرهٔ‌Welcome
وقتی که برای اولین بار ویندوز را نصب می‌کنید، کادری موسوم به Welcome بر روی صفحه ظاهر شده و به شما پیشنهاد خواندن نکات ویندوز و یا Register کردن آن را می‌کند. اگر علامت کنار پیغام Show this screen each time windows ۹۸ starts را بردارید این کادر دیگر ظاهر نخواهد شد.
اگر زمانی بخواهید دوباره این کادر را ببینید، فقط گزینه‌ی Run در Start Menu را کلیک کرده و در کادر موجود لغت Welcome را تایپ کنید.
● باز هم سرعت بخشیدن به بالا آمدن ویندوز
برای سرعت بخشیدن به بالا‌آمدن کامپیوترتان، می‌توانید روند جستجو برای پیدا کردن دیسک‌گردان جدید را غیرفعال کنید تا هر بار که کامپیوترتان را روشن می‌کنید ویندوز بی‌جهت به دنبال دیسک‌گردان نگشته و وقت شما را تلف نکند. برای این کار اشاره‌گر ماوس را روی My Computer برده و دکمه راست را فشار دهید واز روی کادر ظاهر شده گزینه Properties را انتخاب کرده و در آن دکمه Performance را فشار دهید. سپس دکمه File System و در کادر ظاهر شده علامت کنار پیغام Search for new floppy disk drives each time your Computer starts را بردارید.
● رازهای نهان در پشت تصویر شروع ویندوز (StartUp Logo)
در هنگام راه‌اندازی ویندوز هنگامی‌که شما به تصویر شروع ویندوز نگاه می‌کنید چه اتفاقی در حال افتادن است؟ شما براحتی می‌توانید از کارهایی که کامپیوتر در این فاصله در حال انجام دادن است فقط با فشار دادن دکمه Esc مطلع شوید. وقتی Escرا فشار دهید کارهای در حال انجام به سرعت به صورت متن بر صفحه‌نقش می‌بندند. شما می‌توانید این عملیات را با فشار دادن دکمه Pause متوقف کرده و مطالب موجود در صفحه‌نمایش را با دقت مطالعه کنید و برای ادامه کار یکی از کلید‌های صفحه‌کلید را مجدداً فشار دهید.
● پی‌گیری روند شروع ویندوز
پی‌گیری روند شروع ویندوز در هنگامی که بالا آمدن ویندوز دچار اشکال می‌شود بسیار قابل استفاده و ضروری است. برای انجام این کار از نرم‌افزار Wordpad برای باز کردن فایل Bootlog.txt در C: کمک بگیرید. درمحیط Wordpad از لیست Edit گزینه Find را انتخاب کرده‌و در کادر مربوطه کلمه Fail راتایپ کرده و روی دکمه Find Next کلیک کنید. اگر روند جستجو بر روی جمله‌ای که در آن لغت Fail وجود داشت متوقف شد، شما مشکلی که باعث خرابی در بالا آمدن ویندوز شده است را پیدا کرده‌اید.
● یک راه ساده برای بستن برنامه‌ها
همانطور که می‌دانید با فشار دادن Alt+F۴ می‌توان برنامه‌ها و صفحات بازشده در ویندوز را بست. راه دیگر نیز وجود دارد: فشار دادن Alt+Space به همراه C.
● بستن سریع تمام برنامه‌ها:
از این روش برای بستن تمام برنامه‌ها در یک‌لحظه می‌توانید استفاده کنید. از منوی Start بر روی گزینه‌ی Run کلیک کرده و در کادر مربوطه کلمه Taskman را تایپ و OK را فشار دهید. کادری موسوم به Task باز می‌شود. سپس کلید Shift را پائین نگه داشته و اولین و آخرین برنامه از لیست برنامه‌های باز شده را انتخاب کنید. سپس از لیست Window گزینه End task را انتخاب کنید. تمام برنامه‌ها بسته می‌شوند! برای سهولت بیشتر کار می‌توانید یک میانبر (Shortcut) از برنامه Task در Start Menu درست کنید.
راه دوم: از منوی Start گزینه Shut Down را انتخاب کرده و در کادر مربوطه گزینه‌ی close the programs and logon as a different user را انتخاب کنید،‌سپس دوباره با نام قبلی خود وارد ویندوز شوید.
● ساختن کلیدهای میانبر (Hot Keys) :
به عنوان یک راه برای بازکردن برنامه‌های تحت ویندوز شما می‌توانید کلیدهای میانبر بسازید. به این معنی که هرجا در محیط ویندوز این کلیدها را فشار دهید برنامه مورد نظر اجرا خواهد شد و این‌کار باعث سهولت‌کار و جلوگیری از اتلاف وقت می‌شود. برای ساختن کلیدهای میانبر بر روی شکل برنامه مورد نظر(منظور Shortcut است). راست کلیک کنید و گزینه Properties را از میان گزینه‌های موجود در کادر انتخاب کنید،‌سپس دکمه Shortcut را فشار داده و یک حرف مورد نظر (مثلا"w برای برنامه Word) را در کادر Shortcut Key تایپ کنید. ویندوز خودبه‌خود کلید میانبر Ctrl+Alt+W را برای باز شدن برنامه Word انتخاب می‌کند و از این به بعد هر کجا بخواهید Word را اجرا کنید تنها کلیدهای Ctrl+Alt+W را فشار دهید.
● اطلاعات مربوط به تاریخ
برای مطلع شدن از زمان، تنها کاری که باید بکنید این است که به گوشه سمت راست نوار وظیفه (Task Bar) نگاه کنید. اما چگونه می‌توان از تاریخ مطلع شد؟ برای این کار نشانه ماوس را روی ساعت قرار داده و چند لحظه صبر کنید، تاریخ (روز، ماه و سال) برای چندین ثانیه بر روی صفحه ظاهر شده و سپس از بین می‌رود.
● فایل‌های من را در سطل آشغال نریز! (جلوگیری از بازیابی فایل‌های پاک شده)
شاید خیلی از فایل‌ها محرمانه باشند و شما نخواهید آنها را در سطل آشغال ویندوز نگه دارید تا کسی بتواند آنها را بازیابی کند. برای انجام این کار در هنگام پاک کردن کلید Shift را پائین نگه دارید. ویندوز فایل‌ها را مستقیما" پاک می‌کند و در سطل آشغال نمی‌ریزد.
● بوجود آوردن سریع‌تر پک پرونده‌
برای ساختن یک پرونده در یک قسمت خالی از محیط کار ویندوز (Desktop) راست کلیک کرده و از کادر ظاهر شده بر روی گزینه New کلیک کنید. کادر دیگری ظاهر خواهد شد که انواع متفاوت پرونده‌هائی که امکان دارد ایجاد شوند، در آن لیست شده است. با انتخاب یکی از آنها و تغییر نام آن (اگر لازم باشد) و دوبار کلیک کردن می‌توانید شروع به ساختن پرونده جدید کنید.
● میانبرهای اصلی (پیش فرض‌) میکروسافت در محیط ویندوز.
کلید Winkey کلیدی در بین دو کلید AltوCtrl در طرف چپ و Alt و Menu در طرف راست صفحه کلید است (البته صفحه کلیدهای جدید مخصوص ویندوز). همانطور که می‌دانید اگر شما کلید Winkey را فشار دهید، به طور اتوماتیک منوی Start باز می‌شود. دیگر کلیدهای قابل استفاده با کلید Winkey برای باز کردن سریع برنامه‌های ویندوز از این قرارند:
▪ باز کردن منوی Winkey : Start
▪ باز کردن کادر Winkey+ tR : Run
▪ minimizeکوچک کردن تمام پنجره‌های باز شده : Winkey+ tM
▪ عمل عکس کوچک کردن پنجره‌ها Winkey+Shift+M
▪ باز کردنWinkey+F۱ : Help
▪ باز کردن کادرWinkey+F : Find
▪ باز کردن Winkey+E : Explorer
▪ باز کردن کادرWinkey+Ctrl+F :Find Computer
▪ تغییر جا دادن در کلیدهای نوار وظیفه: Winkey+Tab
▪ نشان دادن یا مخفی کردن محیط کاری ویندوز :inkey+D
▪ باز کردن کادر مریوط به Printer برای اضافه کردن یا چک کردن آن :Winkey+P
▪ باز کردن کادر مربوط به تنظیماتWinkey+I : Mouse
▪ باز کردن کادر مربوط به تنظیمات Winkey+K : Keyboard

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار