با اعطاء مدرک بین المللی انستیتو ایزایران | با اعطاء مدرک فنی و حرفه ایایزایران لپ تاپ

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر

ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

چندی پیش بیل تیلور مقاله‏ای درباره برخی ایده‏های اثرگذار توسعه‏دهندگان در HBR منتشر کرده است که من مایلم به آن اشاره‏ای، هرچند کوتاه داشته باشم. در این مقاله مجموعه‏ای از دلایل مختلفی که چرا توسعه‏دهندگان متبحر می‏توانند بسیار بیشتر از توسعه‏دهندگان متوسط و معمولی اثرگذار و کارا باشند را جمع‏آوری کرده‏ام. مواردی که از نظر بیل ممکن است ما را وادار کند تا کمی بیشتر درباره افرادی که می‏خواهیم به استخدام خود در بیاوریم بی‏اندیشیم.
ماه گذشته در مقاله‏ای که در New York Times به چاپ رسید و درباره جنگ استعدادها در دره سیلیکون بود، مارک زوکربرگ، مدیرعامل جوان سایت Facebook نظری داد که بلافاصله دهان به دهان چرخید و باعث شد زمان زیادی روی آن تفکر شود. او گفت :"کسی که در نقش و وظیفه‏ای که دارد به شکلی کاملا بی‏نظیر و استثنایی عمل می‏کند، بسیار مفیدتر و سودمندتر از کسی است که در آن نقش فقط خوب عمل می‏کند." او در پاسخ به این سئوال که چرا حاضر شده است برای خرید سایت فرندفید (FriendFeed) مبلغی معادل 47 میلیون دلار، یعنی رقمی معادل 4 میلیون دلار به ازای هر کارمند پرداخت کند، پاسخ داد: "چون هر کدام از آنها 100 برابر بهتر از افراد معمولی عمل می‏کنند!"
شاید در وهله اول این مبلغ، پول بسیار زیادی به نظر برسد. اما بیل برای اثبات اینکه این پول می‏تواند یک سرمایه‏گذاری سودمند باشد، مورد را بررس کرده است. او برای این کار دست به یک مقایسه تحلیلی با فوتبالیست‏ها، بازیکنان هاکی و حتی تحلیل‏گران بازارهای وال استریت زده است. او از این تحلیل و بررسی نتیجه گرفته است که محیط و وضعیت موجود، بسیار تاثیرگذار و مهم بوده و ارزش توسعه‏دهندگان به طور قابل توجهی می‏تواند بیش از اندازه باشد. بدون شک شرایط محیطی نقش مهمی بازی می‏کنند اما این ادعا همچنان باقی است که کارفرمایانی که در دره سیلیکون حضور دارند در مورد توانایی توسعه‏دهندگانی که به خدمت می‏گیرند بسیار اغراق می‏کنند. این موضوع از سخنان مارک زوکربرگ و مارک اندریسن – مقاله 5 برنامه‏نویس عالی به جای 1000 برنامه‏نویس متوسط – کاملا مشهود است.
او ضربه نهایی را با مطرح کردن یک سئوال مهم وارد می‏کند. اگر شما در حال تاسیس کردن یک شرکت باشید، آیا مایل هستید که یک فرد نخبه را در بخش توسعه خود قرار دهید و یا از 100 نفر توسعه دهنده خوب یا متوسط بهره می‏گیرد؟ اگر درحال ساخت یا تولید یک فناوری جدید باشید، از 5 نفر مهندس نخبه استفاده می‏کنید، یا از 1000 مهندس متوسط؟ خوب شاید این موضوع از نظر شما چندان عاقلانه به نظر نیاید، اما گاهی اوقات خود من هم همینگونه عمل کرده‏ام. تجربه من این گونه بوده است: کار کردن با نخبگان حوزه توسعه نرم‏افزار بسیار بیشتر از آن چیزی که فکر می‏کردم حرفه‏ای و مناسب به نظر می‏رسید.
حال که کمی موضوع روشن شده است اجازه دهید 3 افسانه یا راز از مجموعه مواردی که در مورد این گونه اسطوره‏ها وجود دارد را با هم بررسی کنیم.
افسانه اول: تولید نرم‏افزار عملی است که اثر آن فقط برای یک مدت و یک بار باقی است.
اشتباه! این کار، یعنی نوشتن و تولید نرم‏افزار مانند گل زدن در بازی فوتبال نیست که اثر آن تنها یکبار به وجود بیاید. شما گل می‏زنید و تیم شما امتیاز کسب می‏کند. همین! شما می‏توانید امیدوار باشید که تیم شما با گلی که به ثمر رسانده‏اید بازی را ببرد و این گل پایه گذار موفقیت تیم شما و برد آن باشد. اما این گل فقط یک بار به ثمر می‏رسد و اثرگذاری دیگری ندارد.اما نرم‏افزار دارای یک اثرگذاری گسترده در طول زمان است. این اثرگذاری از لحظه‏ای که نوشتن نرم‏افزار آغاز شده، تا زمان مرگ نرم‏افزار و یا پاک کردن سورس برنامه به جای خواهد ماند. پس کاملا واضح است که اگر شما یک برنامه خوب و مفید بنویسید اثر آن مثبت بوده و در طول زمان باقی خواهد ماند: دیگران این اثر را درک کرده، با آن نرم‏افزار به راحتی کار می‏کنند و فعالیت‏های خود را به سرعت و درستی انجام خواهند داد. نرم‏افزارهایی هم که بد و نادرست نوشته می‏شوند نیز اثرشان مشخص است. سیستم در طول زمان دچار پیچیدگی شده، تغییرات در آن به سختی اعمال خواهد ‏شد. همچنین برنامه‏نویسان از کار کردن با این گونه پروژه‏ها و یا حتی استفاده از بخشی خاصی از این پروژه‏ها در سایر بخش‏ها دوری کرده و واهمه دارند. در کل اثرات منفی اینگونه نرم‏افزارها به سهولت قابل مشاهده است. یک توسعه دهنده خوب و نابغه، یعنی توسعه نرم‏افزار بهتر که خود به معنی افزایش مزایای چندگانه است.
افسانه دوم: تولید یک نرم‏افزار ممکن است خلق کردن به حساب بیاید اما لزوما به معنی خلاقیت نیست.
بی‏شک کدنویسی و به دنبال آن تولید نرم‏افزار به معنای خلق کردن و ساختن است؛ اما معنای خلاقانه بودن آن در بخشی نهفته است که توسعه دهنده درباره مزایای تولید آن چیزی که در حال خلق آن است اندیشیده و تخیل کرده باشد. اگر موضوع را از پایین نگاه کنیم اینطور به نظر می‏آید: توسط ابزارهای مدرن و چارچوب‏های مختلف شما راه‏های متفاوتی را برای حل یک مسئله خواهید داشت. یک توسعه دهنده واقعا خوب و ماهر جهش‏های خلاقانه داشته و یا ایده‏های کاملا جدید و کاربردی ارائه می‏کند. نتیجه؟ تحویل سریعتر، انعطاف‏پذیری بیشتر، قابلیت اطمینان بیشتر و مواردی از این قبیل است که به جا گذاشته می‏شود.اما اگر موضوع را از بالا به پایین نگاه کنیم چه؟ یک توسعه دهنده خوب بعد از مدتی، فرصت‏های بسیار خوب و مناسبی را در مقابل خود می‏بیند. این موضوع یک دلیل روشن دارد: او روابطی بین فناوری مورد استفاده و محصول تولیدی خود یافته و دست پیدا کرده است که دیگران از انجام آن عاجز بوده‏اند.
افسانه سوم: توسعه دهندگان برای این وجود دارند که شما بگویید چه می‏خواهید
"این همان چیزی است که..." معمولا سئوال افرادی است که هر آنچه در فکر خود دارند را به همان شکل و در دنیای واقعی طلب می‏کنند. توسعه‏دهندگان ماهر، با شما کار می‏کنند تا بفهمند که شما دقیقا چه می‏خواهید. آنها درباره انگیزه‏های واقعی‏تان سئوال کرده و اغلب شما را با پرسیدن "چرا"های مختلف احاطه ‏می‏کنند. آن چیزی که در انتها رخ می‏دهد این است که شما با چیزی متفاوت از آن چه که در تصور خود ساخته‏اید مواجه می‏شوید که به شما اجازه می‏دهد فعالیت‏هایتان را به طور مستقیم و با سهولت بیشتری انجام دهید. گاهی لازم نیست که برنامه‏ای نوشته شود. شاید تنها کافی باشد به شما طرز استفاده درست از آن چیزی که دارید یک بار دیگر آموزش داده شود. این همان نکته اصلی است. تفاوت بین افرادی با شعار "کارها رو درست انجام بده" و افرادی با شعار "کارهای درست انجام بده".
با شفاف‏سازی در مورد این افسانه‏ها و رازهای توسعه‏دهندگان من امیدوار هستم توانسته باشم به روشنی نشان دهم که توسعه دهندگان برتر و نابغه توانایی خلق و ایجاد اثرات مثبت و بهتر بیشتری نسبت به افراد متوسط و خوب را دارا هستند.
حقایق دیگر
هرچند حقایق دیگری در مقاله بیل وجود دارد، اما به نظر من همه آنها بحث بر انگیز و مهم نیستند. بله! این درست است که در مورد توانایی‏های برخی از توسعه دهندگان اغراق شده است، این درست است که کار گروهی در طول زمان از فعالیت‏هایی که به صورت فردی انجام می‏شود اثرات بهتر و قابل ملاحظه‏تری دارد، این درست است که محیط تاثیر بسیار زیادی در عملکرد افراد دارد، این درست است که همکاران شما نیز تاثیرات متقابل مثبت و منفی مهمی به جای می‏گذارند، اما این همه حقیقت نیست!
شاید مارک زوکربرگ هزینه زیادی برای خرید ساید فرندفید پرداخت کرده باشد، اما شاید اگر از یک منظر دیگر به موضوع بنگریم، این هزینه چندان هم زیاد نباشد. جمله "100 برابر بهتر" در گفته‏های زوکربرگ شاید تنها یک عدد درجمله‏ای باشد که بار تبلیغاتی و رسانه‏ای دارد. اما شاید اثرات این حرف را بعدها در سایر محصولات تولیدی مارک ببینیم.
کاملا واضح است که او یک محصول و تیم کامل تولیدی آن را خریداری کرده است. خریدی که هر یک از توسعه‏دهندگان آن تیم به تنهایی می‏تواند اثرات زیاد و مثبتی بر روی پروژه داشته باشد. اثراتی مانند: کاهش کمبود نیروی انسانی مفید، جلوگیری از تبدیل شدن فرندفید به رقیبی برای فیسبوک، و مواردی از این قبیل.
اما بخشی از واقعیت نیز در اینجا نهفته است. شما گاهی محصولی می‏خرید یا می‏فروشید که فقط با 5 مهندس طرف نیستید و شاید مجموعه‏ای 1000 نفری را در مقابل خود داشته باشید. مورد دوم نیز این است: معادل قرار دادن 5 نفر مهندس نخبه با 1000 مهندس متوسط و خوب تنها یک واقعیت کاذب است! موضوعی که حتی مارک زوکربرگ نیز آن را می‏داند و درک کرده است.

ecu fannikar.com

copier fannikar.com

fax fannikar.com

fannikar camera

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار